5 najlepszych funduszy inwestycyjnych do kupienia w 2015 r

17 lutego 2021
Category: Stopy Procentowe

Uzupełnij swój portfel, dodając niektóre z tych dobrze ulokowanych funduszy lub użyj ich do stworzenia małego, zdywersyfikowanego portfela od podstaw

Logicznym sposobem zestawienia listy 5 najlepszych funduszy inwestycyjnych do kupienia w 2015 r. Byłoby zawężenie do jednego sektora z najlepszymi perspektywami na następne 12 miesięcy… a następnie wybranie pięciu z najlepszych podmiotów z tego sektora.

Ale to byłoby zbyt łatwe. (Przynajmniej z wyjątkiem dokładnego prognozowania najlepszego sektora w 2015 r.)

Zamiast tego patrzymy na całą enchiladę. Zbieramy wszechświat ponad 25 000 funduszy inwestycyjnych w pięć kategorii, które mają największe szanse na zajęcie wiodącej pozycji na rynku w 2015 r., Z jednym funduszem dla każdego, który – po połączeniu – powinien stworzyć zróżnicowany portfel, który pomoże Ci zarobić w 2015 roku … A może poza nią.

Tak więc, w przypadkowej kolejności, oto pięć najlepszych funduszy inwestycyjnych 2015 roku.

5 najlepszych funduszy inwestycyjnych na 2015 rok: indeks Vanguard 500 (VFINX) Rodzaj: Rdzeń o dużej kapitalizacji

Wydatki: 0,17%, bez obciążenia

Minimalna inwestycja początkowa: 3000 USD

Chociaż jestem kuszony, aby wybrać aktywnie zarządzany podstawowy pakiet holdingowy na 2015 r., Kieruję się w stronę niskiego kosztu standardu pasywnie zarządzanych funduszy o dużej kapitalizacji Vanguard 500 Index (VFINX).

Pod wieloma względami rok 2015 może sprzyjać aktywnym zbieraczom akcji. Wierzę, że przyszły rok będzie podzielony przywództwem na style wzrostu i wartości, przy czym tylko najlepsi z obu przejdą na prowadzenie.

To zawęża listę finalistów w kategorii najlepszego podstawowego portfela spółek o dużej kapitalizacji do funduszu aktywnie zarządzanego w dowolnym miejscu lub solidnego funduszu indeksowego z bardzo małym błędem śledzenia.

Moja intuicja skłania się ku temu drugiemu.

Na dobrej drodze, aby pokonać przeciętny duży fundusz mieszany szósty rok z rzędu, indeks S&P 500 – czyli Apple Inc. (AAPL) Exxon Mobil Corporation (XOM) i tym podobne – nadal pozostaje indeksem do pobicia i podejrzewam, że jest mniej fundusze będą w stanie osiągnąć szczyt rynkowego benchmarku w 2015 r., kiedy zmienność i większa presja na spadek pozwolą wyeliminować wszystkie najlepsze z najlepszych aktywnych funduszy.

Pomiędzy tym a wskaźnikiem tanich wydatków VFINX, indeks Vanguard 500 może być jednym z najlepszych funduszy inwestycyjnych dla inwestorów ze wszystkich branż w 2015 roku.

5 najlepszych funduszy inwestycyjnych na 2015 rok: Międzynarodowe akcje Dodge & Cox (DODFX) Rodzaj: Akcje zagraniczne

Wydatki: 0,65%, bez obciążenia

Minimalna inwestycja początkowa: 2500 USD

Jeśli chcesz mieć ekspozycję zagraniczną dla swojego portfela w 2015 r., Będziesz potrzebować wyjątkowego połączenia taniego, dobrze zarządzanego funduszu, takiego jak Dodge & Cox International Stock (DODFX).

Wobec spowolnienia gospodarki Chin i osłabienia rynków wschodzących wraz z ogromnym spadkiem cen ropy naftowej, potrzebny będzie zagraniczny fundusz akcyjny, który koncentruje się na zachodniej części świata. Regionalna ekspozycja na DODFX wynosiła ostatnio około 16% w obu Amerykach, 62% w Europie i 22% w Azji i obejmuje największe udziały, takie jak Novartis AG (ADR) (NVS) Roche Holding Ltd. (ADR) (RHHBY) i Sanofi SA ( ADR) (SNY).

DODFX wyglądał znakomicie w 2014 roku do połowy grudnia, z zaledwie 2,7% spadkiem w porównaniu z 7,4% pokonaniem zagranicznej kategorii dużych mieszanek. Przeciętnie Dodge & Cox International pokonuje ponad 90% rówieśników z kategorii pod względem zwrotów z trzech, pięciu i dziesięciu lat. Co więcej, liderzy stoją na czele funduszu od początku istnienia funduszu, ponad 13 lat temu.

Tymczasem wydatki są niskie, a minimalna inwestycja początkowa rozsądna.

5 najlepszych funduszy inwestycyjnych na 2015 rok: Rydex Consumer Leisure (RYLIX) Rodzaj: Kapitał sektora

Wydatki: 1,37%, bez obciążenia

Minimalna inwestycja początkowa: 2500 USD

Rok 2015 może być rokiem powrotu dla amerykańskiego konsumenta, a Rydex Consumer Leisure (RYLIX) może być funduszem do czerpania korzyści.

Wraz ze spadkiem bezrobocia i cenami energii oraz wzrostem cen domów i 401 tys. z pewnością doda oliwy do ognia cyklicznych zapasów konsumenckich.

RYLIX to firma wyróżniająca się w sektorze konsumenckim, z solidnymi osiągnięciami i doświadczonym zespołem zarządzającym ze średnią stażem ponad 10 lat.

Portfolio jest bogate w firmy zajmujące się rekreacją, takie jak Walt Disney Co (DIS) i Starbucks Corp (SBUX), które mają szansę stać się liderami, gdy amerykańscy konsumenci znów zaczną dobrze wydawać pieniądze.

5 najlepszych funduszy inwestycyjnych na 2015 rok, Loomis Sayles Retail Bond (LSBRX) Typ: stały dochód

Wydatki: 0,91%, bez obciążenia

Minimalna inwestycja początkowa: 2500 USD

Przewiduje się, że rok 2015 będzie rokiem, w którym stopy procentowe w końcu zaczną rosnąć. Ale tak było w latach 2014, 2013, 2012 i 2011. Pod koniec 2014 roku Rezerwa Federalna zapewnia rynki, że nie pozwolą, aby opad energetyczny zabił łatwe pieniądze.

Chociaż wielosektorowe fundusze obligacyjne mogą wiązać się z ich udziałem w ryzyku rynkowym, fundusz obligacji, który można przenosić wszędzie, taki jak Loomis Sayles Retail Bond (LSBRX), może być dobrym wyborem na niepewność, która z pewnością zaznaczy nadchodzący rok.

Logicznym posunięciem na 2015 r. Jest również skrócenie czasu trwania oraz, w przypadku awersji do ryzyka, podwyższenie jakości kredytu. Ale drugą stroną ryzyka rynkowego jest ryzyko nie nadążania za inflacją i uzyskania rentowności bliskiej zeru przez kolejny rok.

Wysokie zyski, jakich inwestorzy przyzwyczaili się od LSBRX w ostatnich latach, są częściowo spowodowane ekspozycją na obligacje o wysokiej rentowności. Jednak legendarny menedżer portfela instrumentów o stałym dochodzie, Dan Fuss, ma 50-letnie doświadczenie w prowadzeniu statku, więc możesz spać spokojnie, wiedząc, że powinien to być jeden z najlepszych funduszy inwestycyjnych na rynku instrumentów o stałym dochodzie w 2015 roku.

5 najlepszych funduszy inwestycyjnych na 2015 rok :bleBanking Personal Money Market Typ: rynek pieniężny

Minimalny depozyt początkowy: 250 USD

Wiem, fundusze rynku pieniężnego są nudne, technicznie nie są nawet funduszami powierniczymi iz pewnością nie wydają się pasować na listę „najlepszych inwestycji… ale być może jest to jeden z nielicznych ważnych powodów, dla których warto dodać gotówkę zdywersyfikowany portfel w 2015 roku.

Ceny akcji rosną. Kończy się 30-letni okres hossy dla obligacji. A ceny surowców – zwłaszcza ropy i złota – gwałtownie i szybko spadają, przy czym być może pozostaje jeszcze więcej spadków.

Jest tylko jedna klasa aktywów, która ma jakąkolwiek pewność wygenerowania dodatniego zwrotu w krótkim okresie, a tym aktywem jest gotówka.

Najwyższe zyski z rynków pieniężnych pochodzą z banków internetowych, a nie z funduszy rynku pieniężnego od firm maklerskich. AbleBanking Prywatny Money Market konto z ableBanking – w Northeast Bancorp (NBN) Division – ma 1,00% APY, pozwala 6 wypłat miesięcznie i jest FDIC ubezpieczonych i wymaga jedynie początkowy depozyt w wysokości $ 250.

W chwili pisania tego tekstu Kent Thune nie posiadał pozycji w żadnym z wyżej wymienionych papierów wartościowych. W żadnym wypadku informacje te nie stanowią zalecenia kupna lub sprzedaży papierów wartościowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy