Akcje marihuany i inne sposoby inwestowania w konopie indyjskie

17 lutego 2021
Category: Nasz Zespół

Aktualizacja: 23 maja 2019 r., Mario Favela

Istnieją tysiące produktów i usług finansowych, a my wierzymy, że pomogą Ci zrozumieć, które z nich są dla Ciebie najlepsze, jak to działa i czy faktycznie pomoże Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Jesteśmy dumni z naszych treści i wskazówek, a informacje, które udostępniamy, są obiektywne, niezależne i bezpłatne.

Ale musimy zarabiać, aby opłacić nasz zespół i utrzymać tę stronę internetową! Nasi partnerzy wynagradzają nas. TheCollegeInvestor.com ma powiązania reklamowe z niektórymi lub wszystkimi ofertami zawartymi na tej stronie, co może mieć wpływ na to, jak, gdzie i w jakiej kolejności mogą pojawiać się produkty i usługi. College Investor nie obejmuje wszystkich firm ani ofert dostępnych na rynku. A nasi partnerzy nigdy nie mogą nam zapłacić za zagwarantowanie pozytywnych recenzji (a nawet za recenzję ich produktu).

Aby uzyskać więcej informacji i pełną listę naszych partnerów reklamowych, zapoznaj się z pełną informacją dotyczącą reklam. TheCollegeInvestor.com dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Informacje zawarte w naszych recenzjach mogą różnić się od tych, które znajdziesz, odwiedzając instytucję finansową, usługodawcę lub witrynę internetową konkretnego produktu. Wszystkie produkty i usługi są prezentowane bez gwarancji.

Ruch legalizacji marihuany eksplodował w Stanach Zjednoczonych. Zaczęło się od medycznej marihuany (MMJ). Teraz sprawy zmierzają w kierunku pełnej legalizacji do użytku rekreacyjnego, co otwiera zupełnie nowy potencjał przemysłu. Inwestorzy powinni zacząć zwracać uwagę na akcje marihuany.

Stan po stanie, ruch się rozprzestrzenia. Kiedy po raz pierwszy pisaliśmy ten artykuł kilka lat temu, mapa miała tylko kilka stanów na zielono.

Toady, większość Stanów Zjednoczonych dopuszcza jakąś formę legalnej marihuany. To tylko kwestia czasu, zanim zostanie zalegalizowany do użytku rekreacyjnego na szczeblu federalnym. Stany zaznaczone na zielono poniżej obecnie zezwalają na pewne formy dotyczące używania konopi indyjskich (a „D oznacza depenalizację):

PhotoCredit: WikiMedia Commons

Pomijając moralność używania konopi indyjskich, oczywiste jest, że na tym rozwijającym się rynku jest szansa. Jednak branża MMJ wciąż boryka się z pewnymi unikalnymi problemami. Na przykład większość dużych instytucji finansowych nie będzie współpracować z firmami sprzedającymi medyczną marihuanę.

Pomimo niepowodzeń konopie indyjskie staną się główną częścią naszej gospodarki. Jest duży potencjał dla inwestorów i przedsiębiorców. Istnieje już kilka akcji marihuany, które inwestorzy mogą kupić.

Marihuana to rozwijający się przemysł

Niektórzy porównują to do kalifornijskiej gorączki złota z 1849 roku. To uczciwa analogia. Podobnie jak gorączka złota, można zarobić pieniądze. Cały przemysł wyrósł wokół legalnego zioła. I prawdopodobnie to dopiero początek.

Dane są niejasne, więc trudno jest dokładnie oszacować całkowity potencjał branży garnków. Ale z każdym rokiem jest coraz większy. Według Forbesa wartość MMJ w 2017 roku wyniosła około 9,2 miliarda dolarów. Niektórzy szacują, że do 2027 roku będzie wart około 47 miliardów dolarów rocznie. To ogromny trend wzrostowy!

Jest wielu ludzi, którzy zarabiają na legalnej marihuanie. MMJ stworzyło miejsca pracy, które nie istniały jeszcze kilka lat temu. Niektóre z tych możliwości są ograniczone do osób mieszkających w stanach z mniej restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi garnków. Inne są dostępne dla każdego z nas.

Jak inwestorzy i przedsiębiorcy mogą wykorzystać ten trend? Spójrzmy na 9 możliwości rynkowych i biznesowych dostępnych dla tych, którzy zdecydują się wejść na legalny rynek marihuany, od inwestowania w akcje marihuany po inne możliwości.

Oglądanie zapasów puli

Należy zauważyć, że akcje puli są obecnie jednymi z najbardziej niestabilnych inwestycji. Biorąc pod uwagę, że branża jest mała i rozwija się, prawo federalne jest nadal niejasne i ogólnie są to akcje o małej kapitalizacji, wiele z tych akcji nie jest prawdopodobnie najlepszymi inwestycjami.

Podobnie jak w przypadku inwestowania w akcje groszowe w ogóle, istnieje tutaj wysokie ryzyko. Istnieje jednak również możliwość uzyskania wysokiej nagrody.

Biorąc pod uwagę dziwny klimat biznesowy w Stanach Zjednoczonych, wiele akcji puli znajduje się w Kanadzie i handluje tam na giełdzie, a kilka akcji jest notowanych na NASDAQ lub NSYE w USA, a liczba ta powoli rośnie.

Oto kilka głównych tematów dla inwestorów.

1. Hodowca

Wszystko zaczyna się od nasion i roślin. Uprawa marihuany to nauka. Osoby mogą zacząć od kilku roślin, na co zezwala prawo stanowe. Większe organizacje zatrudniają mistrzów, hodowców hydroponicznych i botaników. Pomyśl o tym jak o profesjonalnej działalności rolniczej – jeśli dojdzie do legalizacji, rolnicy z głównego nurtu mogą również przestawić się na tę uprawę.

W rzeczywistości University of Mississippi wznowił swoją „legalną rozwijającą się działalność w celu finansowania studiów dla różnych departamentów rządowych w całych Stanach Zjednoczonych. To dobry znak dla innych hodowców marihuany.

2. Przychodnia

Przychodnie podejmują duże ryzyko. To apteki sprzedające medyczną marihuanę. Mają jednak drzwi do wyważenia, a rząd federalny robi to regularnie. Ale to nie powstrzymało ich przed rozprzestrzenianiem się po miastach w Kalifornii, Arizonie, Kolorado i innych stanach.

3. Usługa dostawy

Dostawcy dostarczą marihuanę pod Twoje drzwi. Świetna okazja dla tych, którzy chcą zająć się chwastami przy minimalnych nakładach inwestycyjnych.

Jeśli śledziłeś wiadomości później, Uber, Google, Amazon i nie tylko trafiają do specjalistycznej przestrzeni dostaw. Możesz nawet wykonywać dodatkowe czynności jako kierowca dostawczy w firmach takich jak Post Mates. Dodanie marihuany spowoduje wzrost tylko tego obszaru.

4. Wykonawca

Do prowadzenia upraw na dużą skalę potrzebni są elektrycy, ekipy budowlane i eksperci od nawadniania. Wiele miast na obszarach, gdzie medyczna marihuana jest legalna, ma już sklepy hydroponiczne, które mają ekspertów w tych dziedzinach.

W rzeczywistości kilka firm inwestycyjnych skupiło się konkretnie na tym obszarze, w tym GreenGro Technologies. Samo zbudowanie sprzętu i przestrzeni wymaganych w branży może być dochodowe.

5. Trimmer & Bud Tender

Trymery czyszczą pąki i upiększają je przed sprzedażą. Ta pozornie nudna praca może się bardzo dobrze opłacić. Bud przetargi działają w przychodniach, dzwoniąc do klientów i udzielając im porad dotyczących różnych szczepów. Pomyśl o tym jak o sommelierze marihuany.

6. Device Maker

Duży rynek podrzędny. Jest wielu producentów urządzeń, produkujących i sprzedających młynki, szklane przyrządy do wędzenia, akcesoria do palenia itp. Bardzo popularnym obszarem tego rynku są waporyzatory. Wiele sklepów tytoniowych już sprzedaje różnorodne urządzenia do palenia tytoniu, które są używane do marihuany.

W rzeczywistości firma mCig Inc. z Seattle jest producentem ziołowych papierosów i waporyzatorów, który wyraźnie stwierdził, że koncentruje się na rynku marihuany.

7. Przedsiębiorca online

Weedmaps to doskonały przykład tego, jak legalne zioło dało komuś szansę na stworzenie zupełnie nowej firmy. A to tylko jeden przykład. Niezliczone blogi, sklepy z chwastami, witryny z recenzjami i inne firmy zarabiają na przedsiębiorcach internetowych.

8. Venture Capitalist

Gdy marihuana wchodzi do głównego nurtu, pojawiają się duże pieniądze. Forbes informuje, że inwestorzy kapitału wysokiego ryzyka inwestują gotówkę w tę branżę. Jednym z przykładów jest Leafly. Witryna internetowa z przeglądami i aptekami marihuany jest biznesem MMJ wspieranym przez venture capital.

9. Inwestor giełdowy

Nie każdy jest stworzony do zajmowania się chwastami. I nie wszyscy mamy głębokie kieszenie, jak inwestorzy wysokiego ryzyka. Ale nadal możesz czerpać zyski z marihuany. Inwestorzy mogą kupować akcje marihuany.

Lista zapasów garnków i tego, co robią

Jeśli szukasz akcji marihuany lub firm, które koncentrują się na powiązanych branżach, oto krótka lista niektórych głównych firm i na czym się koncentrują.

Niektóre z tych firm to duże konglomeraty, które w niewielkim stopniu koncentrują się na marihuanie, podczas gdy inne koncentrują się wyłącznie na kosmosie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy