Co może się stać, jeśli przegapisz spłatę kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021

Powiązane artykuły

Spóźnienie ze spłatą kredytu hipotecznego może wydawać się katastrofą, ale w większości przypadków nie jest to koniec świata. Kredytodawcy hipoteczni są zainteresowani współpracą z Tobą w celu szybkiej naprawy niedoboru i zazwyczaj opracują plan płatności, jeśli przechodzisz trudną finansową łatkę. Jednak ważne jest, aby podjąć kroki w celu naprawienia sytuacji. W przeciwnym razie brakujące spłaty kredytu hipotecznego mogą mieć długoterminowy wpływ na kredyt i posiadanie domu.

Twoja ocena kredytowa może spaść z 60 do 110 punktów, jeśli przegapisz spłatę kredytu hipotecznego. Nadrobić zaległości i poczekać kilka miesięcy, aż się poprawi.

Kredyty hipoteczne mają okres karencji

Nawet jeśli wyślesz płatność pocztą po terminie, możesz się nie spóźnić. Wielu pożyczkodawców zapewnia „okres karencji. Jest to okres po terminie płatności, w którym pożyczkodawca otrzyma pełną płatność, nie jest uważany za spóźniony. Okres karencji wynosi zwykle od 10 do 15 dni po terminie. Aby uzyskać informacje o okresie karencji, zapoznaj się z dokumentacją dotyczącą pożyczki lub miesięcznym wyciągiem hipotecznym.

Pojawi się opłata za opóźnienie

Jeśli Twoja płatność kończy się przed upływem terminu płatności i okresu karencji, Twój pożyczkodawca uważa, że ​​spóźnisz się z miesięcznym spłatą kredytu hipotecznego. Możesz spodziewać się opłaty za opóźnienie przy następnym wyciągu hipotecznym. Opłata za opóźnienie pojawi się na wyciągu i zwykle wynosi od 5 do 10 procent miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego. Kiedy dokonujesz płatności w następnym miesiącu, pamiętaj, aby uiścić również opłatę za opóźnienie. Jeśli tego nie zrobisz, pożyczka nie zostanie uznana za aktualną, nawet jeśli spłaciłeś pełną spłatę kredytu hipotecznego.

Konto przechodzi do kolekcji

Jeśli zalegasz miesiąc ze spłatą kredytu hipotecznego, prawdopodobnie otrzymasz telefon lub list od pożyczkodawcy w sprawie opóźnienia w spłacie. To nie jest komunikat, który powinieneś ignorować. Sytuacja każdego kredytobiorcy jest inna. Jeśli Twoja niezdolność do spłaty pożyczki jest tylko tymczasowa, pożyczkodawca prawdopodobnie spróbuje coś z tobą uzgodnić, abyś mógł uzyskać aktualną pożyczkę za miesiąc lub dwa. Jeśli twoje problemy są poważniejsze i zagrażają twojemu właścicielowi domu, pożyczkodawca może skierować cię do swojego działu ograniczania strat, który ma pomóc ci pozostać w domu poprzez modyfikację pożyczki. Pamiętaj, że jeśli nie będziesz komunikować się ze swoim pożyczkodawcą, rozmowy i listy będą kontynuowane, a pożyczkodawca przyjmie, że Twoim zamiarem nie jest spłata pożyczki.

Uszkodzenie Twojej zdolności kredytowej

Twoja historia płatności jest kluczową częścią Twojej oceny kredytowej, więc jeśli spóźnisz się ze spłatą kredytu hipotecznego, może to mieć wpływ na wszystko, co spróbujesz zrobić z kredytem, ​​w tym na zabezpieczenie nowego finansowania na inne zakupy lub uzyskanie kart kredytowych. Twój pożyczkodawca co miesiąc raportuje Twoją historię płatności, a każde biuro informacji kredytowej odnotowuje to. Jeśli masz 30 dni zaległości, raport kredytowy może zawierać informację „Koniec 30 obok pożyczki. Jeśli uzyskasz aktualny kredyt, to oznaczenie zniknie w następnym raporcie. Jednak powrót wyniku do poprzedniego poziomu zajmie trochę czasu.

Poddaj się drastycznym środkom

Jeśli masz 90 dni opóźnienia w spłacie kredytu hipotecznego, Twój pożyczkodawca uzna, że ​​nie spłacasz kredytu. W tym momencie twój pożyczkodawca może rozpocząć przeciwko tobie działania wykluczające, co ostatecznie prowadzi do działań publicznych i eksmisji z domu. Nadal możesz współpracować ze swoim pożyczkodawcą, aby opracować plan, który zapewni Ci bieżącą dostępność pożyczki. Ale jeśli to nie jest możliwe, możesz zrobić kilka rzeczy, zanim dom trafi na aukcję, aby uniknąć utraty domu. Upadłość zapewnia ochronę do czasu oszacowania i umorzenia długów przez rząd. Możesz także spróbować zawrzeć umowę o zwłoce ze swoim pożyczkodawcą, w której akceptujesz niższe płatności przez określony czas, a następnie płacisz opóźnienia w płatnościach i opłaty po skróconym okresie płatności.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy