Co się dzieje, gdy bankructwo zniknie z twojego raportu kredytowego?

17 lutego 2021

Jakie są główne rozwiązania problemów z zadłużeniem?

Upadłość to szkarłatna litera w raporcie kredytowym, która może sprawić, że pożyczkodawcy unikną cię jak zarazy. Na szczęście bankructwo nie pozostaje na zawsze w Twoim raporcie kredytowym. Ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej mówi, że bankructwo pozostaje w raporcie kredytowym przez 10 lat po złożeniu wniosku. Chociaż jest to długi czas, bankructwo nie wyklucza automatycznie możliwości uzyskania kredytu, gdy czekasz, aż zniknie on z Twojego raportu kredytowego.

Bankructwo

Składając wniosek o ogłoszenie upadłości przyznajesz, że nie możesz spłacić swoich długów w obecnej formie. Albo złożysz rozdział 7, który jest całkowitą likwidacją twoich aktywów, aby całkowicie wyeliminować twój dług, albo rozdział 13, który dostosowuje twoje płatności do możliwego do zarządzania poziomu. Gdy bankructwo jest kompletne, uznaje się je za „umorzone. Dopóki bankructwo dobiegnie końca, skutki, jakie ma ona na Twoim raporcie kredytowym, pozostają.

Wpływ na kredyt

Jedna z pierwszych sekcji w raporcie kredytowym zawiera publiczne rekordy. W tej sekcji przedstawiono wszelkie orzeczenia, zastawy i upadłość. Nawet jeśli bankructwo zostało ogłoszone, pozostanie w Twoim raporcie przez 10 lat, niezależnie od tego, czy złożyłeś wniosek na podstawie rozdziału 7, czy rozdziału 13. Za każdym razem, gdy będziesz ubiegać się o finansowanie, pożyczkodawcy zobaczą, że w przeszłości złożyłeś wniosek o ogłoszenie upadłości.

Odbudowa

Możesz rozpocząć odbudowę swojego kredytu na długo przed ogłoszeniem upadłości. W pierwszych dniach po wypisie może to być trudniejsze. Prawdopodobieństwo odmowy kredytu jest większe, a nawet jeśli zostaniesz zatwierdzony, będziesz podlegać wyższym stopom procentowym i opłatom niż osoba z wyjątkowo czystym kredytem. Kluczem do sukcesu jest zaciąganie tylko nowego długu, który możesz sobie poradzić. Dokonuj płatności zgodnie z ustaleniami i zawsze na czas, aby udowodnić, że możesz sobie poradzić z długiem. W miarę upływu czasu i odpowiedzialnie obchodzisz się ze swoim kredytem, ​​Twoja zdolność kredytowa będzie się poprawiać. Do czasu ogłoszenia upadłości z Twojego raportu kredytowego powinieneś być w znacznie lepszej formie, starając się o finansowanie.

Idąc naprzód

Zanim bankructwo zniknie z twojego raportu kredytowego, spróbuj uczyć się na błędach, które popchnęły cię do złożenia wniosku. Chociaż twój kredyt poprawi się w ciągu 10 lat od ogłoszenia upadłości, prawdopodobnie nie będzie idealny. Wiele upadłości wynika z takich sytuacji, jak utrata pracy lub wysokie koszty leczenia. Chociaż nie zawsze można temu zapobiec, odkładanie pieniędzy na sytuacje awaryjne może zminimalizować szkody. Pracuj też nad poprawą budżetowania. Niezależnie od tego, czy chodzi o doradztwo kredytowe, czy korzystanie z oprogramowania do budżetowania, zrób wszystko, co możesz, aby nauczyć się właściwie zarządzać swoimi pieniędzmi.

Więcej artykułów

Jak przebiega odbudowa kredytu po konsolidacji zadłużenia? →

Jak długo trwa 30-dniowe opóźnienie w płatnościach na raportach kredytowych? →

Napraw szkody kredytowe spowodowane Cosigning →

  • Tulsa Oklahoma Bankrupcty Attorney: Kiedy moje bankructwo zostanie usunięte z mojego raportu kredytowego?
  • Cornell University Law School: 15 USC § 1681c – Wymagania dotyczące informacji zawartych w raportach konsumenckichCarl Carabelli od ponad 15 lat zajmuje się pisaniem na różnych stanowiskach. Swoje umiejętności twórczego pisania wykorzystywał do rozwijania innych przedsięwzięć, takich jak analiza finansowa, copywriting i publikowanie różnych artykułów i opinii. Carabelli uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie komunikacji w Seton Hall i od 2001 r. Pracuje w bankowości, zwłaszcza w zakresie pożyczek komercyjnych.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy