Co się dzieje, gdy spłacasz wcześniej pożyczkę?

17 lutego 2021
Category: Każdego Miesiąca

Życie z długami to drogie i bardzo stresujące doświadczenie. Choć droga może wydawać się długa, spłata długów i pożyczek wzmocni Twoją finansową przyszłość. Prawie każdy rodzaj pożyczki można spłacić wcześniej i można to zrobić na kilka różnych sposobów.

Możesz zdecydować się na dokonywanie większych miesięcznych płatności, wiele płatności w każdym cyklu rozliczeniowym lub – jeśli jest to możliwe – możesz nawet zdecydować się na spłatę pożyczki w jednej ryczałcie od razu i tam. Każda z tych strategii będzie oczywiście spłacać pożyczkę, ale przed podjęciem decyzji należy przeczytać drobny druk, ponieważ niektóre długi mogą podlegać karze przedpłaty.

Wczesna spłata długu może wydawać się łatwa do podjęcia. W końcu unikanie dodatkowego naliczania odsetek wydaje się oszczędzać pieniądze w dłuższej perspektywie. Jest jednak kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zwróceniem się do pożyczkodawcy o wycenę spłaty. Przyjrzymy się bliżej temu, co jest potrzebne do spłaty pożyczki i czy są jakieś wady, które należy najpierw rozważyć.

Konsekwencje podatkowe –

Niektóre pożyczki, takie jak federalne pożyczki studenckie i kredyty hipoteczne, oferują korzyści podatkowe, które zostałyby utracone, gdyby zostały spłacone wcześniej. Odsetki zapłacone od tych pożyczek mogą być odliczone od podatku, a pożyczkobiorca powinien porozmawiać ze swoim doradcą podatkowym na temat konsekwencji podatkowych przed spłatą tego rodzaju pożyczek. Gdyby oszczędności podatkowe przeważały nad kwotą, którą można by zaoszczędzić na odsetkach, spłata tych pożyczek w tym momencie może nie być korzystna. Musisz rozważyć zalety i wady.

Stopy procentowe –

Należy również wziąć pod uwagę stopę procentową. Karty kredytowe mają zwykle dużo wyższe oprocentowanie niż inne rodzaje pożyczek, dlatego należy je jak najszybciej spłacić. Jeśli masz wiele kart kredytowych, zacznij od karty kredytowej z najwyższym oprocentowaniem, a następnie przejdź do karty kredytowej z następną najwyższą stopą procentową. Kontynuuj ten proces, aż wszystkie salda karty kredytowej zostaną w pełni spłacone. Pożyczki o niższych stopach procentowych, takie jak kredyty hipoteczne, pożyczki samochodowe i pożyczki studenckie, mogą nie być tak priorytetowe, a wszelkie dodatkowe dostępne pieniądze można lepiej wykorzystać gdzie indziej. Nie zapomnij spłacić tych pożyczek w terminie, ponieważ są one nadal bardzo ważne, ale być może wszelkie pozostałe pieniądze lepiej wydać na spłatę zadłużenia karty kredytowej lub rachunków medycznych.

Wolne od zadłużenia zaczyna się tutajJeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć, wypróbuj nasz DARMOWY, przyjazny dla urządzeń mobilnych system doradztwa kredytowego online. To najbardziej wszechstronne i innowacyjne narzędzie w branży. Kliknij poniższe łącze, aby rozpocząć.

Kary –

Inną bardzo ważną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, czy istnieje kara, która byłaby nałożona, gdyby pożyczka została spłacona wcześniej. Musisz albo przejrzeć dokumentację, którą podpisałeś przy zaciąganiu pożyczki, albo zadzwonić do pożyczkodawcy, aby sprawdzić, czy zostaną nałożone kary. W zależności od kwoty kar w dolarach, oszczędności w naliczonych odsetkach mogą ostatecznie nie być korzystne. Czasami pożyczki te mogą mieć bardzo wysokie kary za wcześniejszą spłatę. Musisz przeczytać drobny druk lub skontaktować się z pożyczkodawcą i zapytać go konkretnie o ewentualne kary lub dodatkowe opłaty, gdybyś miał spłacić pożyczkę teraz, zamiast czekać.

Oszczędności –

Pamiętaj, zanim zdecydujesz się spłacić pożyczkę, weź pod uwagę kwotę, jaką posiada pożyczkobiorca w zakresie osobistych oszczędności. Pierwszym priorytetem byłoby upewnienie się, że wystarczająca ilość jest zachowana na wypadek sytuacji awaryjnych. Celem powinno być sześciomiesięczne wynagrodzenie. Pozwoliłoby to pokryć codzienne wydatki w przypadku utraty pracy, gdyby pożyczkobiorca lub członek rodziny zachorował lub miały miejsce inne sytuacje awaryjne. Gdyby doszło do sytuacji awaryjnej, o wiele lepiej mieć dostępne pieniądze, niż polegać na wysoko oprocentowanych kartach kredytowych.

Ponadto, jeśli pożyczkobiorca ma dzieci, może zechcieć ustalić, czy ich pieniądze będą lepiej przeznaczane na odkładanie na studia. Dostępne są plany oszczędnościowe dla uczelni, takie jak Konta Oszczędnościowe dla Edukacji Coverdell i plany 529, które zapewniają znaczne korzyści podatkowe przy oszczędzaniu na wydatki związane z uczelnią dziecka.

Oszczędności emerytalne są również ważne i powinny być priorytetem. Jeśli pracodawca pożyczkobiorcy oferuje plan 401k z dopasowanymi składkami, upewnij się, że wpłacają maksymalną kwotę, aby skorzystać z dopasowania firmy. Przy mniejszej liczbie pracodawców oferujących emerytury coraz ważniejsze staje się upewnienie się, że mają wystarczającą ilość zaoszczędzonych środków na bezpieczną emeryturę. Gdy wszystkie te czynniki zostaną wzięte pod uwagę, będziesz w stanie lepiej określić, czy w Twoim najlepszym interesie byłoby skontaktowanie się z pożyczkodawcami i zażądanie kwoty spłaty.

Pożyczki samochodowe –

Pożyczki samochodowe to coś, z czym prawie wszyscy Amerykanie mają do czynienia w pewnym momencie swojego życia i podobnie jak w przypadku wszystkich pożyczek i długów, odsetki narosłe każdego miesiąca mogą naprawdę wzrosnąć. Spłacając całą pożyczkę lub nawet zwiększając miesięczne raty, odsetki nie będą już naliczane. Eliminując zadłużenie z tytułu kredytu samochodowego, nie tylko poprawisz swoją zdolność kredytową, ale będziesz mieć co miesiąc więcej pieniędzy w kieszeni, które możesz przeznaczyć na oszczędności lub inne długi, z którymi masz do czynienia. Jednak czasami przedterminowa spłata kredytu samochodowego niczego nie zaoszczędzi. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj: http://www.bankrate.com/loans/auto-loans/when-early-auto-loan-payoff-wont-save/

Pożyczki osobiste –

Jeśli to możliwe, warto również rozważyć wcześniejszą spłatę pożyczek osobistych. Nie wszystkie pożyczki osobiste można spłacić wcześniej, w zależności od warunków pożyczki. Jeśli jednak jest taka możliwość, zacznij odkładać dodatkowe pieniądze na ten dług, aby go obniżyć i spłacić. Podobnie jak w przypadku każdej innej spłaty zadłużenia, Twoja ocena kredytowa będzie się poprawiać, będziesz mieć co miesiąc więcej gotówki w kasie i będzie bardziej prawdopodobne, że w przyszłości uzyskasz zgodę na pożyczki na bardziej pożądanych warunkach.

Potencjalne wady –

Chociaż wczesna spłata pożyczki ma wiele zalet, istnieją również potencjalne wady. Załóżmy, że masz kwotę ryczałtową, którą chciałbyś przeznaczyć na wyeliminowanie wiszącej nad głową pożyczki. Tak, jeśli ją spłacisz, pożyczka przepadnie – ale tak samo jak cała gotówka, którą zainwestujesz w jej wyeliminowanie. Kiedy pieniądze znikną, nie możesz ich odzyskać, bez względu na to, jak bardzo możesz ich potrzebować. A w dzisiejszej niestabilnej gospodarce rozsądne jest odkładanie pieniędzy na awaryjny fundusz w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia, takiego jak choroba lub utrata pracy. Należy pamiętać, że w nieszczęśliwym przypadku stracisz pracę; nie będziesz mieć dochodu niezbędnego do otrzymania pożyczki, bez względu na to, jak bardzo będziesz jej potrzebować. Staje się błędnym kołem: trudniej jest zdobyć gotówkę, kiedy najbardziej jej potrzebujesz.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej porad –Aby uzyskać poradę, jak wcześniej spłacić pożyczkę lub czy wcześniejsza spłata pożyczki to dobry pomysł, skontaktuj się z Advantage CCS już dziś. Nasi doświadczeni i certyfikowani doradcy kredytowi są dostępni online, osobiście w jednej z wielu naszych lokalizacji oraz telefonicznie, aby pomóc Ci w kwestiach związanych z zarządzaniem długiem i kredytem. Rozmowa jest w 100% bezpłatna i całkowicie poufna. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać pomoc! Pomagamy ludziom od 1968 roku i jesteśmy tu dla Ciebie!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy