Co to jest dobry wskaźnik wykorzystania kredytu?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na sposób i miejsce wyświetlania produktów w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 17 września 2020 /
 • 4 minuty czytaniaDean Mitchell / E + / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny zdolności kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajW świecie scoringu wykorzystanie kredytu jest jednym z najważniejszych czynników. W rzeczywistości czynnik ten ma drugie znaczenie po historii płatności, jeśli chodzi o Twój wynik FICO, który stanowi 30% wyniku FICO i jest również uważany za „bardzo wpływowy na Twój VantageScore.

  Bardzo ważne jest, aby utrzymać niski wskaźnik wykorzystania kredytu, ale jak niski jest często zagadką dla konsumentów. Przyjrzyjmy się temu kluczowemu czynnikowi punktacji i omówmy, jak wpływa on na Twój kredyt.

  Co to jest dobry wskaźnik wykorzystania kredytu?

  Wielu ekspertów powie ci, żebyś nie przekroczył 30%, ale ja sugeruję, żeby nie przekroczyć 25%. Dzieje się tak, ponieważ gdy osiągniesz 30%, twój wynik będzie bardziej dotknięty. Utrzymanie tych 5 procent w rezerwie pomoże uniknąć negatywnego wpływu na wynik.

  Ważne jest, aby wiedzieć, że w przypadku osób z doskonałymi wynikami kredytowymi wskaźniki wykorzystania wahają się w granicach jednocyfrowych. To jeden z głównych powodów, dla których mają takie wyniki!

  Ważne jest również, aby zdać sobie sprawę, że w scoringu kredytowym miara ta jest jedną z wielu stosowanych w algorytmie scoringowym w złożonej interakcji czynników. Samo posiadanie wyższego wskaźnika wykorzystania może nie mieć takiego samego wpływu na wynik jednej osoby, jak na wynik innej osoby.

  Wykorzystanie to tylko jedna część macierzy oceny zdolności kredytowej – historia płatności jest najważniejsza dla wyniku FICO na poziomie 35 procent. Do rozważenia jest również Twój miks kredytowy (10 procent), historia kredytowa (15 procent) i nowy kredyt (10 procent).

  Ponadto wykorzystanie kredytu może się znacznie różnić w zależności od miesiąca. Pamiętaj, że wynik, który uzyskasz dzisiaj, może być inny jutro, w zależności od tego, co w międzyczasie trafiło do Twojego raportu kredytowego. Jeśli dokonasz dużego zakupu, ale spłacisz go dość szybko, wykorzystanie spadnie, gdy płatność dotrze do raportu kredytowego.

  Co to jest wykorzystanie kredytu?

  Ten współczynnik punktacji pokazuje, ile jesteś winien w porównaniu do całkowitego limitu kredytowego. Jeśli podzielisz kwotę, którą jesteś winien na karcie kredytowej przez jej limit kredytowy, uzyskasz wskaźnik wykorzystania.

  Na przykład wydanie 500 USD na kartę kredytową z limitem kredytowym w wysokości 5000 USD odpowiada 10% wskaźnikowi wykorzystania (500 podzielone przez 5000 równa się 0,10 lub 10%). Jest to procent wykorzystanego kredytu w całkowitej kwocie kredytu oferowanego przez wystawcę karty kredytowej.

  Ta kategoria skupia się prawie wyłącznie na saldach Twoich kart kredytowych w porównaniu z Twoim limitem kredytowym lub stosunkiem salda do limitu. Im niższy współczynnik wykorzystania, tym lepsze będą Twoje wyniki. Idealnie byłoby, gdybyś co miesiąc spłacał swoje saldo w całości. Pozostawienie równowagi nie poprawia wyników. Oznacza to po prostu, że będziesz musiał zapłacić odsetki za to, co zostało, co kosztuje.

  W znacznie mniejszym stopniu ta kategoria obejmuje całkowitą kwotę, jaką jesteś winien z tytułu wszystkich swoich długów ze wszystkich źródeł, w tym kwotę, którą jesteś winien według rodzaju konta (np. Odnawialne lub ratalne, które w przypadku FICO obejmują dług hipoteczny) oraz liczbę rachunków na który nosisz równowagę. Ważną rzeczą do zapamiętania w kwestii wykorzystania jest to, że jest mierzone na dwa sposoby – zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo. Ta ogólna liczba zostanie również wykorzystana do obliczenia tej części wyniku.

  Z tego powodu zawsze dobrze jest wiedzieć, jakie saldo znajdują się na wszystkich kartach. Jeśli planujesz duży zakup, spróbuj użyć karty z wyższym limitem, aby utrzymać niższy współczynnik wykorzystania. (I zaplanuj jak najszybszą spłatę tego dużego zakupu!) W tym celu możesz również rozłożyć zakup na więcej niż jedną kartę.

  Dlaczego wysokie wykorzystanie kredytu jest złe?

  Punktacja kredytowa istnieje po to, aby dać pożyczkodawcom wyobrażenie o tym, jakie ryzyko podejmują, udzielając ci kredytu. W szczególności pomaga zmierzyć prawdopodobieństwo spłaty kolejnej pożyczki w ciągu najbliższych dwóch lat. Jeśli nagle wpadniesz w szał wydatków i zaczniesz doładowywać swoje karty kredytowe i zwiększać saldo, wysyła to sygnał do pożyczkodawców, że możesz mieć kłopoty finansowe. A przynajmniej możesz mieć kłopoty finansowe. Może tak nie być, ale pożyczkodawcy mają dostęp do danych tylko do podejmowania decyzji. Upewnij się, że Twoje dane są dokładne, zanim spróbujesz uzyskać dodatkowe fundusze.

  Jak mogę poprawić mój wskaźnik wykorzystania kredytu?

  To jest łatwe – oczywiście spłacaj lub spłacaj rachunki! Po spłaceniu karty nie zamykaj jej, chyba że masz ku temu powód.

  Warto zachować dostępne środki w swoim arsenale. Czasami może być konieczne skorzystanie z karty, aby uniknąć jej zamknięcia, ale jest to dość łatwe do zrobienia, używając jej do zakupów, które już planujesz zrobić (np. Artykuły spożywcze lub benzyna). Możesz w ten sposób spłacać kartę co miesiąc i zachować dostępny kredyt, aby obniżyć ogólny współczynnik. Możesz również ubiegać się o nowy kredyt, który poprawi Twój wskaźnik, jeśli zostanie przyznany. Nie polecam jednak ubiegać się o nowy kredyt, jeśli nie jest on potrzebny.

  Wracając do tego wcześniejszego przykładu, jeśli chcesz dokonać dużego zakupu kartą kredytową, zastanów się, w jaki sposób spłacisz część swojego ogólnego planu. Spłacenie dużego zakupu w ciągu 90 dni lub krócej jest najlepsze z wielu powodów – między innymi z tego, że zapłacisz mniej odsetek, gdy wszystko zostanie powiedziane i zrobione. A systematyczne spłacanie dużych zakupów będzie dobre zarówno dla Twojego wykorzystania, jak i dla Twojej historii kredytowej.

  Konkluzja

  Otrzymywanie kredytów to przywilej i potężne narzędzie. Jak w przypadku każdego narzędzia, jeśli nie użyjesz go mądrze, możesz zostać zraniony. Jednak mądre wykorzystanie tego narzędzia procentuje wyższymi wynikami. A korzyści płynące z wyższych wyników mogą między innymi oznaczać lepsze stawki za kolejny duży zakup. Więc utrzymuj te wskaźniki wykorzystania na niskim poziomie!

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy