Co to jest inwestowanie?

17 lutego 2021
Category: Jest Najlepszy

Wysłane przez Ryan Guina Ostatnia aktualizacja 30 maja 2019 r. | Inwestowanie

reklamodawcy Ujawnienie: Opinie, recenzje, analizy i zalecenia są sami autora. Ten artykuł może zawierać linki od naszych reklamodawców. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszymi zasadami reklamowymi.

Kiedy myślisz o całościowym inwestowaniu, co przychodzi Ci do głowy?

Niektóre popularne odpowiedzi mogą obejmować akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne, nieruchomości, a nawet małą firmę.

A może przyszły Ci do głowy inne rzeczy, których nie wymieniono na tej liście.

Krótko mówiąc, inwestowanie jest jednym z najczęściej nadużywanych i niezrozumianych terminów na rynku finansowym.

Słowo „ inwestowanie jest często używane poprawnie w szerokim znaczeniu tego terminu, ale zazwyczaj jest używane zamiennie ze słowami, które mają podobne, ale wyraźne różnice.

Czym dokładnie jest inwestowanie, dlaczego powinienem rozważyć inwestowanie i jak powinienem zainwestować ciężko zarobioną gotówkę?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest inwestowanie?

Według Investopedia, internetowego źródła edukacji finansowej, inwestowanie to „czynność polegająca na zaangażowaniu pieniędzy lub kapitału w przedsięwzięcie (biznes, projekt, nieruchomości itp.) W oczekiwaniu na uzyskanie dodatkowego dochodu lub zysku.

W szerokim znaczeniu tej definicji inwestowaniem mogą być dowolne fundusze pieniężne wykorzystywane do prób osiągnięcia zysku , chociaż proces ten można uznać za grę ryzyka i nagrody.

Dlatego początkujący często zadają pytanie: „ Czy inwestowanie jest naprawdę warte ryzyka?

Inflacja, w przypadku której wartość Twoich pieniędzy spada lub spada w czasie z powodu rosnących cen, jest kolejnym istotnym czynnikiem, o którym należy pamiętać podczas inwestowania. Dlatego ważne jest, aby zbadać strategie, jak pokonać inflację, aby uniknąć jeszcze wyższych stóp procentowych.

Inwestowanie polega na ustalaniu priorytetów ciężko zarobionych pieniędzy, mając na celu osiągnięcie bardziej dochodowych zwrotów.

Dla początkujących inwestycje można uznać za aktywa pieniężne, które pomagają zdywersyfikować i dalej rozwijać portfel finansowy w dłuższej perspektywie.

Problem polega na tym, że ludzie często używają terminu „inwestowanie, kiedy mówią o podobnych działaniach finansowych – w szczególności o oszczędzaniu i handlu akcjami.

Różnica między oszczędzaniem, inwestowaniem i handlem

Poniżej znajdują się moje definicje inwestowania, oszczędzania i handlu:

InwestowanieInwestowanie oznacza długoterminowe podejście z konkretnym celem.

Na przykład inwestowanie na emeryturę lub studia. Oba mogą mieć z góry określoną datę i docelową kwotę w dolarach.

Dobrą praktyczną zasadą jest nie lokowanie pieniędzy na giełdzie, jeśli będziesz ich potrzebować w ciągu 5 lat, co jest zgodne z długoterminowym podejściem i pozwala na wahania rynku.

Mogą być również określone konta, z których możesz korzystać, które dają korzyści podatkowe, takie jak IRA, 401 (k) lub HSA.

Celem inwestowania jest zwykle maksymalizacja wzrostu przy akceptowalnym poziomie ryzyka.

OszczędnośćRóżnica między oszczędzaniem a inwestowaniem polega na ryzyku, które jesteś gotów podjąć. Oszczędności można wykorzystać na cele krótko- lub długoterminowe, ale zwykle wiążą się one z niewielkim lub zerowym ryzykiem.

Większość ludzi lokuje oszczędności na kontach gwarantowanych, takich jak drabina CD lub konto oszczędnościowe.

Celem oszczędzania jest często bardziej zachowanie kapitału niż maksymalny wzrost.

HandlowyInwestowanie jest również często używane zamiast terminów handel lub handel dzienny.

Ponownie, różnica polega na czasie. Handlowcy dokonują transakcji na akcjach w oparciu o trendy rynkowe, mając na celu zarabianie pieniędzy na transakcjach krótkoterminowych.

Nierzadko inwestorzy posiadają akcje krócej niż dzień, miesiąc lub rok, podczas gdy inwestorzy zazwyczaj kupują akcje z zamiarem posiadania ich przez kilka lat.

Celem handlu nie jest długoterminowy wzrost, ale krótkoterminowe zyski.

Czy używanie tych terminów zamiennie stanowi problem?

W niektórych przypadkach terminy mogą się pokrywać, a używanie ich zamiennie jest dopuszczalne.

Jednak nieprawidłowe użycie terminów może spowodować zamieszanie u kogoś, kto nie zna różnicy między terminami oszczędzanie, inwestowanie i handel.

Oczywiście terminy te mogą być definiowane w różny sposób w zależności od źródła, ale podane powyżej definicje służą jako doskonały punkt odniesienia.

Niemniej jednak ważne jest, aby zrozumieć różnice między tymi terminami – pomoże ci to ustalić krótko- i długoterminowe cele finansowe z pewniejszymi podstawami.

Przed inwestowaniem

Kiedy pojawia się temat inwestowania, właściciele domów po raz pierwszy często zastanawiają się, czy powinni wcześniej spłacić kredyt hipoteczny, czy też przeznaczyć dodatkowe fundusze na inwestycje.

Jeśli nigdy wcześniej nie inwestowałeś, rozpoczęcie może być przerażające, a proces może początkowo wydawać się dość skomplikowany. Inwestowanie to jeden z najlepszych sposobów na stworzenie bezpiecznego fundamentu dla swojej rodziny, ale stworzenie portfela i pozwolenie, aby pieniądze zaczęły pracować dla Ciebie, jest przytłaczające.

Jednak ważne jest, aby nie rozpoczynać inwestowania na ślepo i bez wyraźnego poczucia kierunku. Mając trochę czasu, badań i autorefleksji, początkujący mogą zacząć formułować swoje osobiste podejście do inwestowania.

Przed poważnym rozważeniem możliwości inwestycyjnych potencjalni inwestorzy powinni wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 1. Oblicz swoją wartość netto. Określ całkowitą wartość tego, co posiadasz – od domu i samochodu po wszelkie kosztowności lub istniejące inwestycje. Gdy już to załatwisz, odejmij spore sumy zadłużenia, takie jak pożyczki studenckie lub hipoteki mieszkaniowe. Twoim długoterminowym celem jest zwiększenie tej liczby.
 2. Zrozumieć alokację aktywów . Jedną z podstawowych koncepcji inwestowania jest alokacja aktywów. Konwencjonalnym celem jest odpowiednia dywersyfikacja portfela finansowego. Alokacja aktywów obejmuje również określenie tolerancji na ryzyko, celów i idealnych ram czasowych dla inwestycji.Spłacaj spore długi.Jeśli chcesz poradzić sobie z kilkoma wysokoprocentowymi długami, takimi jak zadłużenie na karcie kredytowej lub spłata samochodu, zrób to przed rozważeniem jakichkolwiek pomysłów inwestycyjnych. W rzeczywistości pomoże to zwiększyć przepływy pieniężne i ogólną wartość netto. Załóż awaryjny fundusz gotówkowy. Zamiast zamieniać się w błyszczący plastik, gdy wystąpią nieprzewidziane sytuacje awaryjne, załóż wcześniej gotówkowy fundusz awaryjny, aby pokryć co najmniej trzy do sześciu miesięcy wydatków na życie. Kluczem do sukcesu jest pozwolenie na to, aby z czasem powoli się rozbudowywał, zwłaszcza gdy nowożeńcy dodają nowych członków do swoich rodzin. Zróżnicuj pragnienia i potrzeby. Nawet jeśli każdego dnia jesteśmy bombardowani impulsowymi zakupami, ćwicz się, aby wytrzymać te pokusy. Stwórz budżet, w którym określisz codzienne podstawowe i dodatkowe fundusze. Kiedy wydajesz mniej pieniędzy, masz więcej pieniędzy w kieszeni. Poznaj opcje inwestycyjne . Jeśli chodzi o inwestowanie, może się wydawać, że możliwości są praktycznie nieograniczone. Może chcesz zacząć od funduszu wspólnego inwestowania lub zbadać pożyczki społecznościowe. Bardziej doświadczeni inwestorzy, jak słynny Warren Buffett, mogą zamiast tego przyjrzeć się najlepszym kontom emerytalnym dostępnym na rynku.Chociaż istnieją inne istotne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, wykraczające poza tę listę, pozycje przedstawione powyżej stanowią doskonały punkt odniesienia dla inwestorów po raz pierwszy.

  Kiedy powinienem zacząć inwestować?

  Niezależnie od tego, czy poruszasz się po nowym terytorium, czy strategicznie powiększasz swój majątek od lat, większość inwestorów potwierdzi to: zagłęb się w świat inwestowania wcześniej niż później .

  Idealnie byłoby, gdybyś miał 20 lub 30 lat, gdy zaczynasz opracowywać zdyscyplinowany budżet i zdrowe nawyki związane z wydatkami oraz korzystać z odsetek składanych. Jeśli jesteś rodzicem, nauczenie dzieci inwestowania może być świetnym sposobem na wcześniejsze przyswojenie tych nawyków.

  Innymi słowy, im szybciej opracujesz cele inwestycyjne i solidną strategię inwestycyjną, tym dłużej Twoje inwestycje będą musiały przynosić owoce, od hossy po dobrze bessy. W rzeczywistości czekanie na rozpoczęcie wiąże się z kosztem alternatywnym, ponieważ potencjalnie stracisz czas, którego nie możesz odzyskać.

  Jest takie powiedzenie: „Czas na rynku, a nie czas na rynku. Oznacza to, że masz większe prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu, gdy po prostu zaczniesz pracować dla siebie, zamiast czekać z boku, aby spróbować zmierzyć czas na rynku lub zastanowić się, co robić.

  Nikt nie lubi tracić, ale jest to nieuniknione. To część procesu inwestowania długoterminowego. Nie możesz wygrać za każdym razem.

  Jednak wiedza na temat tego, na co możesz stracić i na co możesz sobie pozwolić, jest potężna.

  Młodzi dorośli na większości stanowisk nie tylko mają większy dochód do dyspozycji, z którymi mogą pracować, ale także mają wyższą tolerancję na ryzyko, ilekroć popełniane są powszechne błędy inwestycyjne.

  Nie każdy chce polegać wyłącznie na długoterminowych kontach oszczędnościowych, ZUS lub dziedziczeniu jako uzupełnienie emerytury, więc inwestowanie to kolejna atrakcyjna droga do rozważenia z wymiernymi rezultatami.

  Tak, rynek może czasami okazać się dość nieprzewidywalny, ale decyzja o inwestycji teraz i mądrze może zaowocować dziesięcioleciami potencjalnych zysków.

  Nawet jeśli straciłeś okazję do inwestowania, gdy byłeś młodszy, w rzeczywistości nie ma ograniczeń wiekowych dotyczących inwestowania.

  Jak powinienem zainwestować?

  Podobnie jak w przypadku każdej innej znaczącej decyzji finansowej, takiej jak zakup ubezpieczenia na życie lub zupełnie nowego domu, zaleca się współpracę z ekspertem finansowym w celu wykorzystania efektywnych podatkowo strategii inwestycyjnych.

  Najtrudniejsza część może czasami po prostu zrozumieć, od czego zacząć i jaki jest najlepszy sposób, aby zmoczyć stopy w inwestowaniu.

  Na przykład, jeśli chcesz zainwestować w akcje, doradca może przeprowadzić Cię przez trend „kupowania tanio i sprzedawania drogo. W teorii wydaje się to łatwe, ale wiele osób nie rozumie wielu strategii związanych z podejmowaniem właściwych decyzji w dłuższej perspektywie.

  Mogą również istnieć dodatkowe sposoby, aby wszelkie poniesione straty odliczać od zysków, oszczędzając pieniądze z podatków. Jednak użyte w niewłaściwy sposób, a ty próbowałeś wypożyczyć pranie.

  Są to rzeczy, w których eksperci finansowi mogą Ci pomóc, a także pomagają podjąć odpowiednie ryzyko i zainwestować odpowiednią kwotę zgodnie z tym, co chcesz.

  Lub mogą rozbić różnice między uśrednianiem kosztów w dolarach a uśrednianiem wartości. Chociaż badania wykazały, że zainwestowanie jednorazowej kwoty ryczałtu może przynieść korzyści, wykazało również, że wejście na rynek przez dłuższy okres czasu może przynieść korzyści w potencjalnej kolejce górskiej na rynkach.

  Jeśli nie masz czasu, aby odwiedzić agencję stacjonarną, maklerzy giełdowi i robo-doradcy online stają się coraz bardziej popularnymi alternatywami inwestowania.

  Lub, jeśli czujesz się komfortowo ze swoją sytuacją finansową i chciałbyś zarządzać własnymi inwestycjami, wielu doradców finansowych zaleca zainwestowanie 10% lub nawet mniej w coś, o czym jesteś szczery.

  Opcje inwestycyjne

  Dzięki internetowi istnieje dziesiątki różnych sposobów na samodzielne rozpoczęcie zarządzania i nie jest to takie trudne, na jakie wygląda.

  Jednym z najłatwiejszych sposobów jest utworzenie konta w serwisie pożyczkowym typu peer-to-peer. Idea pożyczek społecznościowych to starożytna idea.

  Tak długo, jak ludzie potrzebowali pieniędzy, byli chętni do ich pożyczania.

  Jeśli jednak chcesz wybrać bardziej tradycyjną drogę do inwestowania, zawsze możesz rozważyć fundusze wspólnego inwestowania, fundusze ETF, indywidualne akcje, nieruchomości lub konta emerytalne, takie jak konto 401 (k) lub IRA.

  Dzięki technologii pożyczanie pieniędzy innym ludziom i osiąganie przy tym niezłego zysku nigdy nie było łatwiejsze. Istnieją witryny, takie jak Lending Club, które sprawiają, że inwestowanie jest tak proste, jak kilka kliknięć.

  Klub pożyczkowyW Lending Club wystarczy, że założysz konto, zweryfikujesz swoje dane, a następnie zaczniesz inwestować. Możesz mieć konto inwestycyjne już w godzinę, a potem możesz zacząć zarabiać na witrynach peer-to-peer.

  Po założeniu konta możesz zacząć inwestować w dostępne pożyczki. Możesz przeglądać wszystkich pożyczkobiorców poszukujących pieniędzy i zobaczyć różne szczegóły pożyczki.

  Klub pożyczkowy ma dwie oddzielne opcje inwestowania. Mają opcję ręcznego inwestowania, która pozwala Ci wejść, przejrzeć wszystkie możliwości inwestycyjne i porównać je, aby znaleźć tę, która najlepiej Ci odpowiada.

  Jeśli nie chcesz być tak praktyczny, mają również opcję automatycznej inwestycji.

  Dzięki automatycznemu inwestowaniu wszystko, co musisz zrobić, to określić swoje cele i kwotę, którą chcesz zainwestować, a Lending Club zajmie się resztą. To świetna opcja dla każdego, kto jest nowy w inwestowaniu lub nie chce poświęcać całego czasu na badanie.

  Kolejną wyjątkową zaletą Lending Club jest wielkość inwestycji, w które można wkupić. Ponieważ pożyczki te są udzielane przez pożyczkobiorców, można znaleźć wnioski o pożyczkę o dowolnej wielkości, ale można kupić banknoty za te pożyczki już od 25 USD.

  To świetny sposób na zainwestowanie pieniędzy za pomocą dodatkowej gotówki, którą masz na koncie oszczędnościowym. Jest to również świetny sposób na dywersyfikację portfela bez konieczności otwierania dziesiątek różnych rachunków inwestycyjnych.

  Strategie inwestycyjne, chociaż mają szeroki zakres ukierunkowanych wyników, nie są uniwersalne. Niezwykle ważne jest, aby początkujący inwestorzy zdefiniowali i wyartykułowali, które strategie działają w ich przypadku i są zgodne z ich zdefiniowaną tolerancją na ryzyko.

  MikroinwestowanieInnym świetnym sposobem na rozpoczęcie kariery w świecie inwestowania jest udział w „mikroinwestowaniu, co jest dokładnie tym, na co wygląda.

  W przeciwieństwie do niektórych instrumentów inwestycyjnych, które wymagają 10000 USD na rozpoczęcie, programy mikroinwestowania pozwalają zainwestować kilka dolarów.

  Witryny takie jak Acorns są tego doskonałym przykładem. Po utworzeniu konta Acorns przeanalizuje Twoje konta i nawyki związane z wydatkami, aby określić, ile możesz bezpiecznie zainwestować.

  Będą automatycznie inwestować kilka dolarów co miesiąc na różne sposoby.

  Ponieważ nie musisz ręcznie inwestować pieniędzy, jest to świetny sposób na zwiększenie portfela przy użyciu dodatkowej reszty znajdującej się na koncie.

  Z kontem Acorns, za każdym razem, gdy dokonujesz transakcji, aplikacja zaokrągla w górę do najbliższego dolara, a następnie zainwestuje w dodatkowe centy. Zainwestują te inwestycje w różne fundusze ETF, a także inwestycje zagraniczne i krajowe.

  Inwestowanie – lepiej późno niż wcale

  Mądre inwestycje to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojej przyszłości.

  To jeden z najskuteczniejszych sposobów na zapewnienie sobie bezpiecznej podstawy emerytalnej, ale rozpoczęcie pracy może być mylące i przytłaczające.

  Jak widać, istnieje wiele szybkich i prostych sposobów zarabiania pieniędzy na pracę. Jeśli zarządzanie własnymi inwestycjami nie jest dla Ciebie najlepsze, skonsultuj się z doradcą finansowym, aby zmaksymalizować wykorzystanie konkretnych platform inwestycyjnych.

  Nie można całkowicie wyeliminować ryzyka związanego z inwestowaniem. Jeśli jednak nigdy nie spróbujesz swoich sił w inwestowaniu, nigdy nie zgarniesz żadnych potencjalnych, długotrwałych korzyści.

  Zawsze możesz zacząć od małych i stopniowo, widząc, dokąd prowadzą Twoje inwestycje.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy