Co to jest spłacana pożyczka?

17 lutego 2021
Category: Przez Rząd

W tym artykule:

 • Pożyczki dotowane a pożyczki niesubsydiowane
 • Zalety i wady subsydiowanych pożyczekIle mogę pożyczyć przy spłacie pożyczki?Jak ubiegać się o dotowaną pożyczkę studenckąCzy są jakieś opłaty za spłacaną pożyczkę?Kiedy zacząć spłacać dotowane pożyczki?Federalne pożyczki studenckie dzielą się na dwa główne typy: dotowane i niesubsydiowane. Pożyczka dotowana to pożyczka studencka dla studentów studiów licencjackich, którzy wykazują potrzebę finansową. Ten rodzaj pożyczki nie jest oprocentowany tak samo, jak inne pożyczki, ponieważ rząd tymczasowo pokrywa koszty odsetek. Aby zakwalifikować się do otrzymania pożyczki subsydiowanej, zwanej również pożyczką bezpośrednią, musisz wypełnić bezpłatny wniosek o federalną pomoc dla studentów (FAFSA).

  Pożyczki dotowane a pożyczki niesubsydiowane

  Zarówno pożyczki dotowane, jak i niesubsydiowane są oferowane przez rząd federalny, ale istnieją między nimi kluczowe różnice.

  • Dotowane pożyczki są dostępne tylko dla studentów studiów licencjackich, podczas gdy niesubsydiowane pożyczki są dostępne dla studentów, absolwentów i osób poszukujących stopni zawodowych.
  • Dotowane pożyczki wymagają od studentów wykazania potrzeb finansowych, podczas gdy niesubsydiowane pożyczki nie. Ponieważ pożyczki subsydiowane są przeznaczone dla studentów, którzy potrzebują większej pomocy finansowej, wiążą się z dodatkowymi korzyściami finansowymi.W przypadku pożyczek subsydiowanych rząd federalny płaci (lub „subsydiuje) odsetki naliczane, gdy uczeń jest zapisany do szkoły co najmniej na pół etatu, w trakcie sześciomiesięcznego okresu karencji po opuszczeniu szkoły i podczas odraczania pożyczki.Z drugiej strony, pożyczki bez dotacji natychmiast zaczynają naliczać odsetki. Odsetki, które nie zostaną zapłacone przed upływem okresu karencji lub odroczenia kredytu, zostaną skapitalizowane (dodane do kwoty głównej kredytu), a następnie zostaną naliczone dodatkowe odsetki. Pożyczki prywatne również od razu zaczynają być oprocentowane.

   Te dwie pożyczki mają jednak pewne cechy wspólne. Żadne z nich nie wymaga sprawdzenia zdolności kredytowej, a oprocentowanie jest takie samo w przypadku subsydiowanych i niesubsydiowanych pożyczek dla studentów studiów licencjackich (niespłacone pożyczki mają wyższe oprocentowanie dla absolwentów lub studentów zawodowych).

   Zalety i wady subsydiowanych pożyczek

   Pożyczki z dopłatami mają kilka zalet:

   • Ponieważ rząd federalny płaci odsetki w wyżej wymienionych okresach, dotowane pożyczki pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze.
   • Oferują elastyczne opcje spłaty, których nie znajdziesz w przypadku pożyczek prywatnych.Za te pożyczki zapłacisz niższe oprocentowanie niż w przypadku porównywalnych prywatnych pożyczek studenckich.Ale mają też pewne wady, o których powinieneś wiedzieć:

    • Masz ograniczenia co do kwoty, jaką możesz pożyczyć w dotowanych pożyczkach każdego roku i łącznie. Twoja szkoła określa maksymalną kwotę pożyczki w oparciu o limity federalne (patrz poniżej), Twoje potrzeby finansowe i rok w szkole. Jeśli potrzebujesz więcej niż maksymalna kwota, możesz zaciągnąć niespłacone lub prywatne pożyczki, aby pokryć różnicę.
    • Są dostępne tylko dla studentów, więc absolwenci muszą szukać gdzie indziej.Aby się kwalifikować, należy wykazać potrzeby finansowe, więc możesz nie kwalifikować się, jeśli dochód twoich rodziców (lub twój własny, jeśli nie jesteś uważany za osobę na utrzymaniu) jest zbyt wysoki.Ile mogę pożyczyć przy spłacie pożyczki?

     Kwota, jaką możesz pożyczyć z dotowanej pożyczki studenckiej, jest określana przez Twoją szkołę i nie może przekraczać Twoich potrzeb finansowych. Kwota, jaką możesz pożyczyć każdego roku, zależy również od roku w szkole i Twojego stanu zależności. Poniższy wykres przedstawia roczne i łączne limity dotowanych pożyczek określone przez Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych.

     Limity zaciągania kredytów dotowanych
     Rok
     Studenci zależni
     Niezależni studenci
     Licencjat pierwszego roku 3500 $ 3500 $
     Licencjat drugiego roku 4500 $ 4500 $
     Studia licencjackie trzeciego roku i powyżej rocznego limitu pożyczki 5500 $ 5500 $
     Absolwent Nie dotyczy Nie dotyczy
     Dopłacony łączny limit pożyczki 23 000 $ 23 000 $
     Jak ubiegać się o dotowaną pożyczkę studencką

     Aby kwalifikować się do otrzymania dotowanej pożyczki studenckiej, rząd wymaga spełnienia następujących wytycznych:

     • Być obywatelem Stanów Zjednoczonych, obywatelem lub stałym mieszkańcem
     • Zapisać się do szkoły przynajmniej na pół etatuNigdy nie zalegał z płatnością ani nie był winien zwrotu wcześniejszej pożyczki studenckiej lub pomocyPozostań w dobrej pozycji akademickiejMasz potrzebę finansowąAby ubiegać się o dotowaną pożyczkę studencką, musisz najpierw wypełnić FAFSA. Gdy rząd federalny i Twoja szkoła rozpatrzą Twój wniosek, otrzymasz list z nagrodą z biura pomocy finansowej Twojej szkoły, w którym określisz kwotę pomocy, do której się kwalifikujesz, oraz informację, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki subsydiowanej.

      Decydując się na przyjęcie pożyczki podpiszesz weksel, w którym zgadzasz się na warunki pożyczki. Pożyczkobiorcy po raz pierwszy będą również musieli skorzystać z porady dotyczącej pożyczki studenckiej online, która wyjaśnia ich zobowiązania finansowe.

      Twoja uczelnia przeznaczy fundusze pożyczki na Twoje konto szkolne, aby pokryć koszty związane z edukacją, takie jak czesne, opłaty oraz zakwaterowanie i wyżywienie. Jeśli po tym zostaną jakieś pieniądze, zostaną Ci one zwrócone, z zastrzeżeniem, że musisz je przeznaczyć na wydatki na edukację.

      Czy są jakieś opłaty za spłacaną pożyczkę?

      Federalne pożyczki subsydiowane wiążą się z pewnymi opłatami. Opłatę za pożyczkę zapłacisz w oparciu o określony procent kwoty pożyczki, który jest odejmowany od każdej wypłaty. Według najnowszych danych pożyczki wypłacone 1 października 2019 r. Lub później, a przed 1 października 2020 r., Miały prowizję w wysokości 1,059% (ta sama opłata dotyczy zarówno kredytów dotowanych, jak i niespłacanych).

      Podobnie jak w przypadku każdej pożyczki, w zamian za pożyczenie pieniędzy zapłacisz odsetki. Oprocentowanie pożyczek z dopłatą wypłaconych 1 lipca 2019 r. Lub później, a przed 1 lipca 2020 r., Wynosi 4,53%.

      Kiedy zacząć spłacać dotowane pożyczki?

      W przypadku subsydiowanych pożyczek studenckich, o ile jesteś w szkole co najmniej na pół etatu, nie jesteś nic winien pożyczki.

      Po opuszczeniu szkoły osoba obsługująca pożyczki skontaktuje się z Tobą i poinformuje Cię, kiedy przypada termin pierwszej płatności i jak ją uregulować. Najlepiej jak najszybciej zacząć spłacać pożyczki i spłacać więcej niż minimum, jeśli możesz.

      Jeśli dokonasz minimalnych spłat, uwolnienie się od pożyczek może zająć wiele lat. Jeśli jesteś w stanie wnieść więcej, skończysz z nimi wcześniej – i możesz obniżyć całkowity koszt pożyczki, ponieważ nie będziesz spłacać odsetek tak długo. Jeśli chcesz dokonać większej płatności, poinformuj osobę obsługującą pożyczki, że chcesz, aby ta dodatkowa kwota została zastosowana do płatności w bieżącym miesiącu, aby nie dodała jej przypadkowo do płatności w następnym miesiącu.

      Niektórzy studenci nie są w stanie poradzić sobie z samymi dotowanymi pożyczkami i muszą również zaciągać niesubsydiowane pożyczki federalne lub pożyczki prywatne. Jeśli masz wiele pożyczek studenckich, określ, które mają największe saldo i najwyższe stopy procentowe. Za każdym razem, gdy jesteś w stanie zapłacić więcej niż minimum, przeznacz dodatkowe pieniądze na te droższe pożyczki, ponieważ z czasem zaoszczędzisz najwięcej pieniędzy.

      Należy również pamiętać, że pożyczki federalne mają do wyboru kilka różnych planów spłaty. Chociaż twój może być dostarczany automatycznie, możesz zmienić plany za darmo w dowolnym momencie. Skontaktuj się z firmą obsługującą pożyczki, aby dowiedzieć się, który plan będzie dla Ciebie najlepszy, lub aby zmienić plan.

      Dodatkowy kredyt

      Zaciągnięcie pożyczki studenckiej może pomóc w ustaleniu historii kredytowej, a dokonywanie terminowych spłat może z czasem poprawić stan kredytu. Śledzenie raportu kredytowego, na przykład za pośrednictwem bezpłatnej usługi monitorowania kredytu Experian, pomoże Ci śledzić postępy w spłacie pożyczki i powiadomi Cię o wszelkich zmianach w pliku kredytowym.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy