Co to jest szybki rescore?

17 lutego 2021

Kupno domu to prawdopodobnie największy zakup, jakiego prawdopodobnie dokonasz w swoim życiu. Nic więc dziwnego, że cały proces może być stresującą sytuacją. W końcu, jak często dokonujesz zakupów sześciocyfrowych?

Pomiędzy negocjacjami z właścicielem domu a złożonym procesem gwarantowania pożyczek istnieje niezliczona ilość okazji, aby coś pójść nie tak. W rzeczywistości finansowanie kupującego jest jednym z najbardziej prawdopodobnych problemów uniemożliwiających zamknięcie transakcji.

Powszechnym problemem, z którym boryka się wiele osób, jest posiadanie zdolności kredytowej, która jest na granicy najlepszych stóp procentowych, najniższej kwoty zaliczki, a nawet całkowitej akceptacji pożyczki.

Istnieje rozwiązanie oferowane przez pożyczkodawców hipotecznych, które mogą pomóc Twojemu kredytowi uzyskać szybki wzrost, którego potrzebuje podczas procesu zakupu domu. Nazywa się to szybkim ponownym wynikiem i jeśli rozważasz zakup domu lub mieszkania w najbliższej przyszłości, zdecydowanie warto dowiedzieć się więcej.

Jak działa Rapid Rescore?

Kiedy ubiegasz się o pożyczkę hipoteczną, pożyczkodawcy sprawdzają Twoje wyniki kredytowe, aby określić, czy zostaniesz zatwierdzony. Używają ich również do decydowania, jakie stopy procentowe otrzymasz i jaką część zaliczki będziesz musiał zapłacić.

To wielka sprawa, ponieważ nawet różnica zaledwie ćwierć punktu procentowego w stopie procentowej może zaoszczędzić (lub kosztować) dziesiątki tysięcy dolarów w trakcie trwania kredytu hipotecznego.

I jedno jest być przygotowanym na zapłacenie zaliczki w wysokości 5%, ale co, jeśli twój pożyczkodawca nagle zażąda 10% zaliczki z powodu twoich ocen kredytowych? To 10 000 dolarów różnicy w domu 200 000 dolarów.

Szybkie ponowne ocenianie szybko podnosi punktację kredytowąSzybka ponowna ocena to sposób na szybkie podniesienie oceny kredytowej, aby pomóc Ci zakwalifikować się do lepszych stawek i warunków podczas procesu składania wniosku o kredyt hipoteczny.

Być może zaktualizowałeś już niektóre ważne informacje finansowe, ale zmiany nie zostały jeszcze odzwierciedlone w raporcie kredytowym. A może chcesz spłacić wystarczający dług, aby kwalifikować się do niższej stawki.

Twój pożyczkodawca może pomóc Ci spojrzeć na Twoją historię kredytową za pomocą szybkiego symulatora rescore i hipotetycznie określić, jakie działania mogą doprowadzić do Twojego wyniku. Wtedy faktycznie podejmujesz te działania.

Ponieważ pozytywny ruch pojawia się zwykle w raporcie kredytowym po kilku tygodniach, wtedy szybko uzyskuje się wynik. Te nowe pozycje szybko pojawią się w Twojej historii kredytowej (i najlepiej, dadzą Ci również nową zdolność kredytową).

Jak długo trwa szybki rescore?

Normalne spory z biurami informacji kredytowej zwykle trwają 30 dni. Aktualizacje mogą pojawić się w raporcie nawet dłużej. Z drugiej strony, szybka ponowna ocena trwa od trzech do siedmiu dni roboczych od początku do końca.

Data zamknięcia domu zazwyczaj nie może być przesunięta poza pierwotną umowę. Dlatego nie jest realistyczne, aby nabywcy domów musieli czekać miesiąc lub dłużej, aby usłyszeć o wynikach ich wniosku do biur kredytowych.

Szybkie ponowne naliczanie należności to przyspieszony proces, który przechodzi bezpośrednio przez pożyczkodawcę. Może to przynieść ogromne rezultaty, a wszystko to w ramach czasowych, których potrzebujesz. To, co zajmowało tygodnie, a nawet miesiące, można zrobić w ciągu zaledwie kilku dni.

Jakimi pozycjami można się zająć dzięki szybkiemu wznowieniu?

Najłatwiejszą i prawdopodobnie najbardziej udaną pozycją, którą możesz zaktualizować poprzez szybkie ponowne obliczanie, jest spłata salda pożyczki lub karty kredytowej. Twoje należności stanowią 30% Twojej zdolności kredytowej. Tak więc, jeśli masz zaległy dług, być może warto go spłacić.

Ponadto, oprócz kredytu, pożyczkodawcy również przyglądają się stosunkowi zadłużenia do dochodu (DTI) – jest to kwota minimalnych płatności zadłużenia, które jesteś winien każdego miesiąca, w porównaniu z kwotą dochodu przed opodatkowaniem, którą przynosisz.

Jeśli wynosi ponad 43%, możesz mieć problemy z kwalifikacją do kredytu mieszkaniowego. Twój pożyczkodawca może skorzystać z symulatora szybkiego przeliczania wyników, aby zasugerować, ile długu należy spłacić, aby poprawić swoje wyniki kredytowe lub obniżyć DTI. Następnie możesz szybko dokonać ponownej oceny, aby informacje w raporcie kredytowym zostały szybko zaktualizowane.

Nawet jeśli regularnie spłacasz saldo karty kredytowej, saldo zerowe może nie zostać odzwierciedlone w Twojej ocenie kredytowej. Niezależnie od salda karty kredytowej w dniu pobrania raportu, jest to kwota zadłużenia, która zostanie uwzględniona we wniosku o pożyczkę.

Pamiętaj też, że większość informacji ma co najmniej 30-dniowe opóźnienie. Tak więc, jeśli nie przestałeś obciążać swoich kart na długo przed złożeniem wniosku o pożyczkę, prawdopodobnie zobaczysz jakieś saldo, niezależnie od tego, czy jest aktualne, czy nie.

Innym sposobem na poprawę kredytu jest zgłoszenie sporu dotyczącego błędu w raporcie kredytowym. Zawsze najlepiej raz w roku przejrzeć raport kredytowy pod kątem dokładności. Tak więc, jeśli coś się zmieniło lub zostało dodane nieprawidłowo od ostatniego spojrzenia na to, szybkie przywrócenie wartości może pomóc w usunięciu tego.

Będziesz także chciał poszukać wszelkich oznak kradzieży tożsamości. Pamiętaj tylko, że element musi być rzeczywistym błędem, aby ta taktyka zadziałała.

Ile kosztuje szybki rescore?

Może się sumować, kosztując od 25 do 50 USD za każde konto w każdym raporcie kredytowym, ale na szczęście pożyczkodawca płaci za usługę. Należy to zrobić z każdym indywidualnym biurem informacji kredytowej. Tak więc, nawet jeśli jest tylko jeden element do zaktualizowania, może to kosztować od 75 do 150 USD.

Jednak prawo federalne zabrania Ci jako konsumenta pobierania opłat za tę usługę. Dzieje się tak, ponieważ Ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej zabrania osobom fizycznym obciążania ich za kwestionowanie informacji zawartych w ich raportach kredytowych.

W rezultacie Twój pożyczkodawca pokryje koszty. To naprawdę leży w ich interesie. Ryzykują utratę Twojej firmy, jeśli nie kwalifikujesz się do najlepszych stawek i warunków lub w ogóle do jakiejkolwiek pożyczki.

Czy szybkie odnowienie to to samo, co naprawa kredytu?

Nie, usługa szybkiego odzyskania środków jest przekazywana bezpośrednio przez pożyczkodawcę hipotecznego, a nie przez usługę naprawy kredytu. Tak naprawdę jest używany tylko do szybkiego aktualizowania informacji, które są nieaktualne lub kwestionowania fałszywych informacji w krótkim czasie.

Jeśli naprawa kredytu wydaje się lepszym rozwiązaniem, sprawdź naszą listę najlepszych usług naprawy kredytu. Im szybciej zaczniesz, tym lepiej, zwłaszcza jeśli masz zamiar rozpocząć poszukiwania nowego domu.

Co jest potrzebne do szybkiego ponownego wyniku?

Wykonanie tego zajmuje kilka kroków. Kilka pierwszych kroków można zrobić z pożyczkodawcą. Zacznij od ustalenia, jak krótki jest Twój wynik kredytowy, aby kwalifikować się do otrzymania pożyczki lub żądanej stopy procentowej.

Następnie określ, które raporty kredytowe wymagają aktualizacji. Czy wszystkie trzy główne biura informacji kredytowej podają nieprawidłowe lub nieaktualne informacje? Czy potrzebujesz tylko zaktualizować jeden raport?

Następnym krokiem jest uruchomienie programu symulacyjnego przez pożyczkodawcę. To oferuje rozwiązania dotyczące tego, co możesz zrobić, aby potencjalnie poprawić swoją zdolność kredytową.

Po uzyskaniu potrzebnych informacji Twoim zadaniem jest przekazanie pożyczkodawcy wszelkich dokumentów uzupełniających.

Być może jest to wyciąg z karty kredytowej przedstawiający nowe niskie saldo lub inne dokumenty weryfikujące datę określonej pozycji w raporcie. Po dostarczeniu pożyczkodawcy odpowiednich dokumentów powinieneś otrzymać zaktualizowany raport kredytowy i ocenę kredytową w ciągu zaledwie kilku dni.

Końcowe przemyślenia

Szybka zmiana wartości kredytu może być niezwykle przydatna w uzyskaniu zgody na kredyt hipoteczny lub nawet przy korzystaniu z najlepszych dostępnych stawek. Daje ci szansę na pełną aktualizację wszystkich informacji finansowych przed obliczeniem zdolności kredytowej. To kluczowy moment w procesie finansowania domu.

Będziesz potrzebować pomocy kompetentnego pożyczkodawcy, więc upewnij się, że znajdziesz kogoś, kto zna wszystkie szczegóły tego procesu. Potem wszystko, co musisz zrobić, to spakować kilka pudeł i odebrać klucze!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy