Czekaj, saldo moich kredytów studenckich wzrosło po 5 latach?

17 lutego 2021

Nowy raport mówi, że około połowa pożyczkobiorców pożyczkobiorców ma wyższe saldo kredytu studenckiego po 5 latach .

Oto, co musisz wiedzieć.

Spłata kredytu studenckiego

Wyobraź sobie taki typowy scenariusz: pożyczasz pożyczki studenckie. Zaczynasz spłacać pożyczki studenckie. Spłacasz co miesiąc swoje pożyczki studenckie. Mija pięć lat. A teraz niecodzienna część. Po 5 latach saldo kredytu studenckiego jest wyższe niż na początku. Dosłownie saldo kredytu studenckiego nie spadło. Zero. Zilch. Nic.

Nagle, z mocą procentu składanego, jesteś winien więcej pieniędzy niż pożyczyłeś – a potem trochę. To może wydawać się niewiarygodne, ale tak się dzieje z 49% pożyczkobiorców federalnych pożyczek studenckich , według nowego raportu Moody’s. Moody’s twierdzi, że tylko 51% pożyczkobiorców federalnych pożyczkobiorców, którzy rozpoczęli spłatę pożyczki studenckiej w latach 2011-2012, po pięciu latach poczyniło jakiekolwiek postępy w zmniejszaniu salda pożyczek studenckich. Obejmuje to pożyczkobiorców z uczelni publicznych, prywatnych i nastawionych na zysk.

Moody stwierdził, że spowolnienie spłaty kredytu studenckiego jest głównym motorem wzrostu zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego. Najnowsze statystyki dotyczące zadłużenia z tytułu kredytów studenckich pokazują, że łącznie ponad 44 mln pożyczkobiorców jest winnych łącznie 1,6 biliona dolarów. Według Make Lemonade, zadłużenie z tytułu kredytów studenckich jest obecnie drugą po kredytach hipotecznych największą formą zadłużenia konsumenckiego. Te nowe dane są ważne. Historycznie rzecz biorąc, rosnące koszty czesnego i wyższa liczba zapisów były głównymi czynnikami powodującymi zadłużenie z tytułu kredytów studenckich. Obecnie spowolnienie spłaty kredytu studenckiego może być głównym czynnikiem przyczyniającym się do wzrostu zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego. Moody’s twierdzi, że pomimo powszechnego przekonania, liczba kredytów studenckich i liczba zapisów spadły w ostatnich latach, podczas gdy czesne ustabilizowało się w stosunku do dochodów rodziny.

Aktualizacja bodźca: 5 potencjalnych wynikówDruga aktualizacja pakietu bodźców: Pelosi, Dems przygotowują projekt ustawy o pomocy w przypadku koronawirusa o wartości 2,2 biliona dolarówPrzygotuj się na mniejszy pakiet bodźców: Pelosi, Mnuchin Rozpoczynają negocjacje pomocy Covid-19 – ponownie Dlaczego rośnie saldo kredytów studenckich?

Według Moody’s salda kredytów studenckich rosną z dwóch głównych powodów:

 1. Plany spłaty oparte na dochodach
 2. Dłuższe terminy spłaty kredytu studenckiego Spłata uzależniona od dochodów

  Plany spłaty uzależnione od dochodów są dostępne dla pożyczkobiorców federalnych pożyczkobiorców studenckich i opierają swoje spłaty pożyczki studenckiej na uznanym dochodzie, wielkości rodziny i stanie zamieszkania. Istnieją cztery główne plany spłaty uzależnione od dochodów: spłata oparta na dochodzie (IBR), płatność w miarę zarabiania (PAYE), zmieniona płatność w miarę zarabiania (REPAYE) i spłata zależna od dochodu (ICR). Plany spłaty oparte na dochodach mogą obniżyć miesięczną płatność nawet do 0 USD.

  Problem ze spłatą uzależnioną od dochodów polega na tym, że mogą one zapewnić krótkoterminową ulgę finansową, ale są potencjalnie droższe w perspektywie długoterminowej. Zbyt wielu pożyczkobiorców skacze na warunki spłaty uzależnione od dochodów, aby uzyskać „obietnicę niższych płatności, ale te niższe płatności wiążą się z kosztem, ponieważ od pożyczek studenckich nadal naliczane są odsetki. Istnieje wyraźna korzyść ze spłaty uzależnionej od dochodów: jeśli dokonujesz terminowych płatności co miesiąc przez 20 lub 25 lat, możesz otrzymać umorzenie pożyczki studenckiej na pozostałym saldzie pożyczek studenckich. Jednak od kwoty umorzonego zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego zapłacisz podatek dochodowy.

  Dłuższe terminy spłaty kredytu studenckiego

  Standardowe warunki spłaty pożyczki studenckiej dla federalnych pożyczek studenckich wynoszą 10 lat. Dłuższy okres spłaty kredytu studenckiego może obniżyć twoją miesięczną płatność i zaoszczędzić pieniądze w krótkim okresie. Wielu pożyczkobiorców wybiera dłuższy okres spłaty, ponieważ nie stać ich na comiesięczne spłaty lub chcą ulgi finansowej na inne cele finansowe. Jednak nawet jeśli masz niższą miesięczną płatność, odsetki narastają co miesiąc i możesz być winien wyższe odsetki od pożyczek studenckich w porównaniu ze standardowym planem spłaty. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć konsekwencje wyboru dłuższego okresu spłaty kredytu studenckiego.

  Potencjalne dalsze kroki

  Umorzenie kredytu studenckiego i spłata uzależniona od dochodów to dwie potencjalne opcje spłaty kredytów studenckich. Oto dwie inne:

  Stopy refinansowania kredytów studenckich znacznie spadły do ​​1,89%. Refinansowanie pożyczki studenckiej obniża oprocentowanie, oszczędza pieniądze i pomaga szybciej spłacać pożyczki studenckie. Dzięki refinansowaniu pożyczki studenckiej możesz refinansować federalne pożyczki studenckie, prywatne pożyczki studenckie lub jedno i drugie.

  Konsolidacja pożyczki studenckiej nie obniży stopy procentowej, ale może pomóc w zorganizowaniu federalnych pożyczek studenckich w jedną pożyczkę studencką z jedną miesięczną płatnością.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy