Dlaczego coraz więcej firm obsługujących karty kredytowe korzysta teraz z metalu

17 lutego 2021
Category: Twoja Zdolność

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Można by pomyśleć, że najpopularniejszy trend związany z kartami kredytowymi miałby coś wspólnego z nagrodami lub innymi korzyściami, ale nie – to materiał, z którego wykonane są karty. Coraz więcej firm obsługujących karty kredytowe decyduje się na produkcję swoich kart z metalu zamiast plastiku, pomimo wyższych kosztów z tym związanych.

To nie tak, że była ogromna grupa ludzi domagających się metalowych kart, ponieważ plastik po prostu nie był wystarczająco dobry. Skąd więc ta nagła zmiana? Jak wkrótce się przekonasz, metalowe karty istnieją dłużej, niż mogłoby się wydawać.

Pochodzenie metalowej karty kredytowej

Technicznie rzecz biorąc, można prześledzić metalowe karty kredytowe od momentu wynalezienia kart kredytowych, ponieważ kupcy wydawali metalowe karty obciążeniowe już w 1928 roku.

Jednak przez większość historii karty kredytowej była wykonana z tworzywa sztucznego. American Express był pierwszym wydawcą kart, który wstrząsnął sytuacją, wypuszczając w 1999 roku metalową luksusową kartę, zwaną American Express Centurion Card.

Karta Centurion jest nadal dostępna do dziś. Było i nadal jest dostępne tylko dla zaproszeń, a otrzymanie zaproszenia wymaga wydania znacznie ponad sześciu cyfr na karty American Express. Karta szybko kojarzyła się z bogactwem, otrzymała przydomek „Czarna Karta, a nawet otrzymała wzmiankę w piosence Lil Wayne’a.

American Express mógł być pierwszym wydawcą kart, który przyjął metalową kartę, ale Chase był tym, który zapoczątkował trend na metalowe karty. Kiedy Chase Sapphire Reserve® wystartował w 2016 roku, jego najwyższe korzyści podróżne przyciągnęły uwagę wszystkich. Zainteresowane były nawet pokolenia milenialsów, które są bardziej niechętne kartom kredytowym.

Poza tymi korzyściami podróżnymi karta miała jeszcze jedną rzecz: była wykonana z metalu. Stało się nawet tak popularne, że Chase w pewnym momencie zabrakło metalu, aby go wykonać.

Od karty kredytowej do symbolu statusu

Po pojawieniu się Chase Sapphire Reserve® inni wydawcy kart poszli w ich ślady. Wzmocnili profity na swoich kartach i zaczęli używać metalu zamiast plastiku. Zaczęło się od drogich kart kredytowych premium, w tym:

 • Platinum Card® od American Express
 • Citi Prestige®Karta Visa Infinite® z rezerwą Altitude Reserve banku Stanów ZjednoczonychObecnie istnieje kilkanaście metalowych kart kredytowych, w tym nawet kilka kart bez rocznych opłat. Jeśli w ciągu ostatnich kilku lat dostałeś jedną z najlepszych kart kredytowych, prawdopodobnie sam ją masz.

  Przyczyną tego trendu jest wyłącznie fakt, że ludzie postrzegają metalowe karty kredytowe jako bardziej luksusowe. Nie ma różnicy w funkcjonalności między kartą metalową a plastikową. Obaj mogą robić zakupy tak samo.

  Tak, to głupie, że metalowe karty się przyjęły, ponieważ ludzie postrzegają je jako symbole statusu. Z drugiej strony, te przejawy bogactwa są powszechne. Konsumenci często wybierają swoje samochody, ubrania, domy i wiele więcej, po części dlatego, że chcą wyświetlać określony obraz.

  Ironią tego wszystkiego jest to, że powszechność metalowych kart kredytowych sprawia, że ​​nie są one symbolem statusu. Firmy obsługujące karty kredytowe używają metalu, aby zaspokoić pragnienie luksusu wśród konsumentów, ale metalowa karta kredytowa przestaje być wyjątkowa, gdy wszyscy ją mają.

  Różnica w trwałości

  Główną różnicą między kartami plastikowymi i metalowymi jest ich trwałość. Metal jest oczywiście znacznie trwalszy niż plastik, co w rzeczywistości może sprawić, że metalowe karty będą mniej wygodne niż plastikowe.

  Kiedy nie potrzebujesz już plastikowej karty, pozbycie się jej jest łatwe. Możesz użyć niszczarki lub posiekać ją nożyczkami.

  Powodzenia przy próbie wycofania metalowej karty kredytowej na emeryturę za pomocą nożyczek, a na tych kartach jest napisane „Nie niszcz, ponieważ mogą one uszkodzić niszczarki. Z tego powodu wydawcy kart wysyłają przedpłacone koperty konsumentom, którzy muszą zwrócić karty metalowe, a wydawca karty następnie poddaje je recyklingowi.

  Metalowa karta kredytowa pozostanie tutaj

  Metalowe karty kredytowe to tylko najnowszy przykład tego, jak design może być ważnym czynnikiem, którego konsumenci szukają w karcie. Wcześniej widzieliśmy to, gdy wydawcy kart oferowali różne opcje projektowania kart, a czasami nawet pozwalali konsumentom dostosować obraz na karcie do własnych potrzeb.

  Już przeszliśmy stamtąd tylko kilka wybranych metalowych kart kredytowych premium na karty metalowe w każdym przedziale cenowym. Plastikowa karta kredytowa prawdopodobnie nie wyginie, ale spodziewaj się, że karty metalowe będą stanowić coraz większą część rynku.

  Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

  Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami znacznie lepiej niż karty debetowe, pomagają podnieść Twoją zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

  Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta oferuje możliwość płacenia 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

  Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy