Dlaczego ludzie płacą wysokie roczne opłaty za karty kredytowe?

17 lutego 2021

19 stycznia 2016 r

Podsumowanie

Płacenie setek dolarów rocznie za kartę kredytową może wydawać się absurdalne, ale niektórzy ludzie uważają to za wartość nawet w tych najlepszych kartach

Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Droga Carol

Odpowiadając na Twoje pytanie, warto rzucić okiem na ewolucję kart kredytowych na przestrzeni czasu.

Chociaż pierwsze wersje tego, co uważamy za karty kredytowe zaczęły pojawiać się w latach czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku, do 1970 r. Nadal było mniej niż 1 na 5 amerykańskich gospodarstw domowych, które taką posiadał. Wciąż była to stosunkowo nowa koncepcja, która pozwalała ludziom unikać noszenia przy sobie ogromnych sum gotówki lub wypisywania czeków, które w tamtych czasach nie były powszechnie akceptowane podczas podróży poza domem.

Użyłeś karty, kupiec dał ci to, co kupiłeś, a rachunek przyszedł później. To był apel.

Szybko do przodu. Około trzy czwarte Amerykanów ma karty kredytowe. Ci, którzy mają karty, mają średnio prawie cztery karty. W obiegu jest kilkaset milionów kart. Pomysł nie jest tak nowatorski, jak kiedyś.

Ta krótka lekcja historii kart kredytowych ma na celu zilustrowanie, jak bardzo zmieniła się nasza koncepcja kart kredytowych na przestrzeni czasu.

Obecnie, przy tak dużej liczbie kart w obiegu, wydawcy muszą znaleźć sposób na odróżnienie swoich kart od kart konkurencji. Może jest to spowodowane niższymi stopami procentowymi lub bardziej rozsądnymi opłatami albo naprawdę fajnym projektem karty lub doskonałą obsługą klienta.

Jednak te potencjalnie wyróżniające cechy nie znaczą wiele dla wielu osób. Jeśli co miesiąc spłacasz rachunek, oprocentowanie karty nie ma dla Ciebie znaczenia.

Wydawcy kart odkryli, że jednym ze sposobów odróżnienia ich kart jest oferowanie nagród. Tworzą partnerstwa z liniami lotniczymi i hotelami oraz oferują punkty dla często podróżujących. Zwracają pieniądze na zakupy, być może z większymi nagrodami w niektórych kategoriach.

Te nagrody mogą kosztować firmy kartowe dużo pieniędzy. Ale zachęcają również konsumentów do gromadzenia się w ich kartach. Firmy obsługujące karty odkryły, że ludzie będą płacić roczne opłaty, aby otrzymać niektóre z tych nagród, ponieważ wartość nagród dla konsumenta może być wyższa niż opłaty roczne.

Na przykład istnieją wysokiej klasy karty premiowe, które obejmują dostęp do salonów lotniskowych, które mają roczne opłaty niższe niż koszt rocznego członkostwa w samym poczekalni na lotnisku. Wiele kart z rocznymi opłatami zawiera premie za rejestrację w postaci mil lotniczych, które można wykorzystać na loty, które kosztowałyby znacznie więcej niż opłata roczna za kartę. Jest też kilka kart z nagrodami z mniejszymi nagrodami, które nie mają rocznej opłaty. Większość najlepszych kart z nagrodami wymaga doskonałego kredytu.

Jeśli szukasz tylko zwykłej waniliowej karty kredytowej do obciążania zakupów, jest wiele takich kart. Jeśli nie spłacasz rachunku karty kredytowej co miesiąc, powinieneś znaleźć kartę o niskim oprocentowaniu.

Ale jeśli spłacasz rachunki i masz silny kredyt, warto spojrzeć na karty lojalnościowe – nawet te z rocznymi opłatami. Nie wszyscy są zainteresowani salonami lotniczymi i elitarnymi dodatkami podróżniczymi, które są oferowane wraz z kartami kosztującymi setki rocznie. Ale istnieje wiele kart z mniejszymi rocznymi opłatami, które warto zbadać.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy