Dlaczego ludzie z dobrymi wynikami kredytowymi mają największe zadłużenie na karcie kredytowej

17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Czy lepsza ocena kredytowa może narazić Cię na większe ryzyko zadłużenia karty kredytowej?

Można by pomyśleć, że konsumenci z wyższymi wynikami kredytowymi mają mniejsze zadłużenie na karcie kredytowej. W końcu Twoja ocena kredytowa jest uważana za miarę Twojej zdolności kredytowej i wskazuje prawdopodobieństwo, że spłacisz pożyczone pieniądze. Przy tych standardach łatwo byłoby założyć, że średnie zadłużenie z tytułu kart kredytowych spadłoby wśród grup posiadających lepszy kredyt.

Kiedy przyjrzeliśmy się statystykom zadłużenia kart kredytowych w 2020 r., Odkryliśmy, że lepszy kredyt nie zawsze odpowiada mniejszemu zadłużeniu na karcie kredytowej. Jak przeczytasz, dobra ocena kredytowa może zwiększyć prawdopodobieństwo przekroczenia budżetu.

Związek między wynikami kredytowymi a zadłużeniem na karcie kredytowej

Istnieje pięć zakresów oceny kredytowej, zaczynając od słabego kredytu, a kończąc na wyjątkowym kredycie. Oto średnie zadłużenie karty kredytowej dla każdego zakresu punktacji na drugi kwartał 2019 roku:

 • Słaby (300-579): 3446USD
 • Dostateczny (580-669):6489 USDDobry (670-739):9712 USDŚwietny (740-799):6 051 USDCena wyjątkowa (800-850):3616 USDKonsumenci z najniższymi wynikami kredytowymi w rzeczywistości mają najmniejsze zadłużenie na kartach kredytowych. Następnie średnia kwota zadłużenia znacznie wzrasta, osiągając maksimum prawie 10 000 USD dla konsumentów z dobrym kredytem, ​​a ostatecznie spada dla tych, którzy mają świetne i wyjątkowe wyniki kredytowe.

  Jak dobry kredyt może prowadzić do większego zadłużenia

  Największym powodem, dla którego konsumenci z dobrym kredytem są bardziej zadłużeni, jest większy dostęp do kredytu. Kiedy masz słabą zdolność kredytową, trudniej jest uzyskać zgodę na karty kredytowe. Nawet jeśli uda Ci się uzyskać zatwierdzenie, wystawca karty prawdopodobnie rozpocznie od małego limitu kredytowego, takiego jak 500 do 1000 USD. To samo dotyczy konsumentów, którzy mają uczciwy kredyt, ale w mniejszym stopniu. W obu przypadkach Twoja ocena kredytowa uniemożliwia uzyskanie zbyt dużego kredytu i zaciągnięcie dużej ilości długów.

  Wszystko się zmienia, gdy masz dobry kredyt. W tym momencie będziesz mógł zakwalifikować się do wielu najlepszych kart kredytowych i uzyskać znacznie wyższe limity kredytowe, takie jak 5000, 10000 USD lub potencjalnie znacznie więcej. Taka siła nabywcza sprawia, że ​​kusi, by zacząć kupować więcej i mieć większe saldo.

  Jak wspomnieliśmy wcześniej, zadłużenie na kartach kredytowych spada w przypadku konsumentów posiadających duży i wyjątkowy kredyt. Co się dla nich zmieni, biorąc pod uwagę, że zazwyczaj mają nawet więcej możliwości związanych z kartą kredytową niż osoby z dobrym kredytem?

  Po pierwsze, konsumenci, którzy osiągają te przedziały oceny kredytowej, są zazwyczaj tymi, którzy są najbardziej odpowiedzialni za swój kredyt. Obejmuje to nie przepłacanie lub noszenie dużej ilości zadłużenia na karcie kredytowej. Ponadto zbyt duże zadłużenie na karcie kredytowej może skutkować wysokim wskaźnikiem wykorzystania kredytu, który jest jednym z najważniejszych czynników określających zdolność kredytową. Konsumenci z największym zadłużeniem na karcie kredytowej mogą utknąć w dobrym przedziale kredytowym właśnie dlatego, że ich wykorzystanie kredytu jest zbyt wysokie.

  Unikanie dobrej pułapki kredytowej

  Wspaniale jest osiągnąć kamień milowy w postaci dobrego kredytu, ale wiąże się to również z nowymi wyzwaniami. Mógłbyś mieć do dyspozycji znacznie więcej środków, a to ułatwia nadmierne wydatki.

  Na szczęście jest jedna prosta zasada, której należy przestrzegać, aby nie wpaść w tę pułapkę. Podejmuj decyzje dotyczące wydatków na podstawie budżetu, a nie limitu kredytowego. Warto starać się co miesiąc spłacać w całości rachunek z karty kredytowej. Jeśli to zrobisz, unikniesz zadłużenia karty kredytowej. Utrzymasz również niskie wykorzystanie kredytu, co pomoże Ci jeszcze poprawić dobrą zdolność kredytową.

  Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

  Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami o wiele lepiej niż karty debetowe, pomagają zwiększyć zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

  Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta oferuje możliwość płacenia 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

  Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy