Finanse osobiste 101: Co to jest ponowne zrównoważenie?

17 lutego 2021
Category: Będziesz Chciał

Założyciel The Simple Dollar

Przewodnik krok po kroku dotyczący ponownego zrównoważenia portfela

Jednym z tematów, do których często się odwołuję w książkach o finansach osobistych – zwłaszcza w książkach poświęconych emeryturze – jest idea przywrócenia równowagi. Często omawia się to tak, jakby autor zakładał, że czytelnik wie, co to jest równoważenie, ale biorąc pod uwagę zamieszanie, które czasami widzę w e-mailach czytelników, nie sądzę, aby idea przywrócenia równowagi była często jasna dla ludzi.

Przejdźmy więc krok po kroku przez historię przywracania równowagi. Przyjrzę się temu w odniesieniu do oszczędności emerytalnych, ale dotyczy to każdego rodzaju inwestycji.

Wszystko zaczyna się od ryzykaKiedy osoba wpłaca pieniądze na swoje konto emerytalne, staje przed wieloma opcjami inwestowania tych pieniędzy. Niektóre inwestycje są ryzykowne, ale oferują potencjał wielu zwrotów – dobrym przykładem są inwestycje giełdowe. Inne inwestycje oferują nieco mniejsze ryzyko, ale niższe zwroty – często dobrym przykładem są inwestycje w obligacje. Istnieją również inwestycje o bardzo niskim ryzyku z niskimi zwrotami, takie jak konto na rynku pieniężnym.

Kiedy stajesz przed tymi wszystkimi wyborami, istnieje kilka „zasad inwestowania, które również są w grze, o których powinieneś pomyśleć.

Im dalej jesteś od emerytury, tym większe ryzyko możesz znieść. Generalnie inwestycje o wysokim ryzyku przynoszą wysoki zwrot, ale ten wysoki zwrot pojawia się tylko na dłuższą metę. Na przykład zobaczysz lata z 20% spadkiem i inne lata z 30% wzrostem, a przez wiele lat będziesz miał niezłą średnią. Ponieważ nie zamierzasz wyciągać pieniędzy w ciągu najbliższych kilku lat, możesz łatwo znieść te 20% lat spadku, aby pochłonąć te 30% lat zysku. Przez wiele lat będziesz w dobrej formie.

Oczywiście z drugiej strony będziesz chciał mieć mniejsze ryzyko, zbliżając się do emerytury. Jeśli jesteś zaledwie kilka lat od emerytury, rok, w którym tracisz 20% swoich oszczędności emerytalnych, nie jest czymś, z czym chciałbyś się zmierzyć. Rynek może się odbić w przyszłym roku… ale może też nie. Będziesz chciał, żeby twoje pieniądze były bezpieczniejsze.

Poza tym różnorodność to dobra rzecz. Nigdy nie chcesz mieć wszystkich swoich jajek w jednym koszyku.

Więc co to oznacza dla Ciebie? Prawdopodobnie nie będziesz chciał zainwestować wszystkich pieniędzy w jedną inwestycję. Jednocześnie będziesz chciał powoli stawać się coraz bezpieczniejszy dzięki swoim inwestycjom w miarę zbliżania się do emerytury.

Równoważenie polega na tym, jak to robisz.

PlanJeśli przeczytasz prawie każdą książkę o emeryturze – lub jakąkolwiek książkę o inwestowaniu, jeśli o to chodzi – natkniesz się w końcu na pomysł alokacji aktywów.

Alokacja aktywów to po prostu plan inwestycyjny na konkretną sytuację, nic dodać, nic ująć. Jest to lista rodzajów inwestycji (a nawet konkretnych inwestycji) wraz z zaleceniami, ile pieniędzy powinno być w każdym z nich.

Na przykład możesz przeczytać w książce emerytalnej, że osoba po 30 latach od przejścia na emeryturę powinna mieć taki podział aktywów:

50% akcje krajowe (czyli akcje spółek amerykańskich)

30% akcje zagraniczne (czyli akcje spółek międzynarodowych)

10% nieruchomości

5% obligacje

5% gotówka

Na początek przyjrzymy się tej alokacji aktywów.

Książki podają wiele powodów, dla których przypisują swoje aktywa i plany emerytalne. Nie będę się zagłębiał w te „wejścia i „wyjścia poza tym że ufam radom zawartym w Przewodniku planowania emerytalnego The Bogleheads .

Kiedy zapisujesz się na emeryturę, aby przestrzegać tej alokacji aktywów, po prostu skopiuj te wartości procentowe do formularzy, które wypełniasz. Znalazłbyś inwestycję w „krajowe akcje, prawdopodobnie fundusz indeksowy, i oznaczyłbyś ją jako otrzymującą 50% twoich oszczędności. Znalazłbyś inwestycję w „międzynarodowe akcje, prawdopodobnie inny fundusz indeksowy i oznaczyłbyś ją jako otrzymującą 30% twoich oszczędności. Masz pomysł.

Więc ruszasz na wyścigi. Oszczędzasz te pieniądze podczas każdej wypłaty przez rok. Pod koniec tego roku sprawdzasz swoje oszczędności emerytalne. To wygląda tak:

600 USD (lub 60%) w krajowych akcjach inwestowanie

225 USD (lub 22,5%) w międzynarodowe inwestycje w akcje

75 USD (lub 7,5%) w inwestycjach w nieruchomości

50 USD (lub 5%) w obligacjach

50 USD (lub 5%) w gotówce

Więc co się stało? W ciągu minionego roku krajowe akcje radziły sobie naprawdę dobrze, ale zagraniczne bardzo słabo. Nieruchomości radziły sobie dość słabo, ale nie przesadnie, a obligacje i gotówka pozostały dość stabilne.

To, że akcje w USA idą w górę, nie oznacza, że ​​wzrosną międzynarodowe akcje, wzrosną nieruchomości lub cokolwiek innego. Niektórzy pójdą w górę. Niektórzy upadną. W dłuższej perspektywie wszystkie będą idealnie rosły, ale z roku na rok niektóre będą rosły, a inne spadać.

Problem polega na tym, że Twoje inwestycje wyglądają teraz inaczej niż pierwotny plan.

Twoje krajowe akcje wzrosły z 50% do 60% inwestycji.

Twoje międzynarodowe akcje wzrosły z 30% do 22,5% Twoich inwestycji.

Twoja nieruchomość wzrosła z 10% do 7,5% inwestycji.

Pozostałe części pozostały takie same.

Ta sytuacja jest teraz nieco bardziej ryzykowna niż wcześniej. Masz teraz 82,5% swoich pieniędzy w akcjach, podczas gdy twój plan to tylko 80%. Co więcej, procent Twojego krajowego rynku akcji wzrósł z 50% do 60%. Jesteś teraz bardziej zdany na łaskę krajowej giełdy niż wcześniej.

To źle. Istotą planu było rozłożenie ryzyka na kilka różnych inwestycji. Będziesz chciał to naprawić.

To jest moment, w którym przywracasz równowagę.

Równowaga600 USD (lub 60%) w krajowych akcjach inwestowanie

225 USD (lub 22,5%) w międzynarodowe inwestycje w akcje

75 USD (lub 7,5%) w inwestycjach w nieruchomości

50 USD (lub 5%) w obligacjach

50 USD (lub 5%) w gotówce

50% akcje krajowe

30% zagraniczne

10% nieruchomości

5% obligacje

5% gotówka

Musisz wziąć pieniądze z inwestycji, które są wyższe niż pożądany procent i przenieść je na inwestycje, które są niższe niż pożądany procent.

Tak więc pierwszym krokiem, który wykonujesz, jest zsumowanie całkowitej kwoty, którą masz w swoich inwestycjach. Obecnie masz 1000 USD.

Następnie zastanawiasz się, co powinieneś mieć w każdej ze swoich inwestycji.

W przypadku akcji krajowych powinieneś mieć 50% z 1000 USD lub 500 USD

W przypadku akcji międzynarodowych powinieneś mieć 30% z 1000 USD lub 300 USD

W przypadku nieruchomości powinieneś mieć 10% z 1000 USD lub 100 USD

W przypadku obligacji powinieneś mieć 5% 1000 $ lub 50 $

W przypadku gotówki powinieneś mieć 5% z 1000 $ lub 50 $

Następnie bierzesz pieniądze z inwestycji, które są zbyt wysokie. Masz 600 USD w swoich krajowych akcjach, więc chciałbyś wyciągnąć z nich 100 USD, obniżając go do celu 500 USD.

Jednocześnie będziesz chciał przenieść te pieniądze na inne inwestycje, które są zbyt niskie. Masz tylko 225 USD na międzynarodowych akcjach i chcesz 300 USD, więc zainwestujesz 75 USD w międzynarodowe akcje. Masz również tylko 75 USD w obligacjach i chcesz 100 USD, więc zainwestujesz 25 USD w obligacje.

W końcu po prostu bierzesz 100 $ z krajowych akcji, wkładasz 75 $ w akcje międzynarodowe, a pozostałe 25 $ inwestujesz w nieruchomości. Potem wszystko pasuje do twojego planu.

To wszystko jest równoważenie. Po prostu przenosisz pieniądze z niektórych swoich inwestycji do innych, aby salda ponownie odpowiadały Twoim planom.

Łatwa ścieżkaKiedy już to zrozumiesz, rzeczywisty proces przywracania równowagi jest prosty, ale jest wiele rzeczy do śledzenia. Musisz nie tylko wymyślić pożądaną alokację aktywów, ale także upewnić się, że Twoje pieniądze są dopasowane do niej regularnie (wiele osób robi to co roku), ale musisz również regularnie aktualizować planowaną alokację aktywów, abyś powoli mają mniejsze ryzyko w czasie.

Dla wielu ludzi, którzy oszczędzają na emeryturę, to wszystko jest przytłaczające. Możesz nie chcieć zajmować się własną alokacją aktywów lub zastanawiać się nad zmianami. Czy to wszystko nie może być prostsze?

W tym miejscu pojawiają się docelowe fundusze emerytalne . Docelowe fundusze emerytalne to inwestycje, które możesz wybrać, gdzie wykonają wszystkie te prace równoważące za Ciebie. Nie tylko nieustannie równoważą rzeczy, aby zawsze dopasować ich plan alokacji aktywów, ale także zmieniają ten plan w czasie, gdy zbliżasz się do emerytury. Powoli obniżają ilość ryzykownych inwestycji i powoli podnoszą bezpieczniejsze inwestycje, aby szok giełdowy bliski Twojej emerytury nie zniszczył Twoich planów.

(Oczywiście wiąże się to z kosztami. Wiele docelowych funduszy emerytalnych pobiera za to niewielką opłatę, zwykle niewielki procent zainwestowanych pieniędzy).

Dla osób, które nie są zainteresowane zagłębianiem się w tajniki aktywnego równoważenia oszczędności emerytalnych, dobrym wyborem jest Docelowy Fundusz Emerytalny. Po prostu wpłacasz 100% swojej emerytury do funduszu, który jest najbliższy Twojej daty przejścia na emeryturę (na przykład, jeśli zamierzasz przejść na emeryturę w 2039 r., Będziesz chciał zainwestować w Docelowa emerytura 2040) i po prostu pozwól mu siedzieć. Nie dostaniesz całkiem takie same wyniki jak jeśli zrównoważone rzeczy samemu, ale jest to znacznie łatwiejsze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy