Gdzie jest numer konta na czeku

Gdzie jest numer konta na czeku
16 października 2020

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną przez reklamy porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 8 września 2020 /
  • 1 min czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Rzetelność redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy lub w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Jeśli chcesz skorzystać z przelewu bezpośredniego lub skonfigurować płatność elektroniczną, musisz znać numer swojego konta. Oto, co to jest i gdzie można to znaleźć.

Znajdź numer swojego konta na czeku

Twój numer konta będzie na dole czeku. To drugi zestaw liczb po prawej stronie Twojego dziewięciocyfrowego numeru rozliczeniowego i po lewej stronie symbolu ⑈.

Jaki jest numer konta na czeku?

Numer konta na czeku służy do identyfikacji Twojego unikalnego konta. Bez odpowiedniego numeru konta możesz spotkać się z opóźnionymi lub brakującymi wypłatami lub opłatami za niepłacenie rachunków w terminie.

Jeśli masz wiele kont (na przykład osobiste i firmowe), każde z nich będzie miało własny numer konta. Chociaż numer rozliczeniowy jest przypisany do Twojego banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, numer konta jest przeznaczony tylko dla Ciebie. Numery kont różnią się długością, ale zazwyczaj mają maksymalnie 12 cyfr.

Oprócz czeku, tutaj są inne miejsca, w których możesz znaleźć numer swojego konta.

Znajdź numer swojego konta na wyciągu papierowym

Jeśli masz wyciąg w formie papierowej, numer Twojego konta powinien być umieszczony u góry w widocznym miejscu. Zobaczysz wyrażenie „numer konta”, po którym nastąpi seria liczb.

Znajdź numer swojego konta za pośrednictwem bankowości internetowej

Zaloguj się do swojego konta bankowego online. Po przejściu do sekcji „Informacje o koncie” lub „Podsumowanie konta” powinieneś zobaczyć numer swojego konta. Ponieważ na początku możesz zauważyć tylko ostatnie cztery cyfry, kliknij „pokaż”, aby uzyskać pełny numer.

Zadzwoń do swojego banku

Zadzwoń do swojego banku, aby porozmawiać z przedstawicielem obsługi klienta. Po zadaniu kilku pytań zabezpieczających w celu zweryfikowania Twojej tożsamości przedstawiciel poda telefonicznie numer Twojego konta.

Konkluzja

W istocie numer twojego konta jest unikalnym identyfikatorem twojego konta bankowego. Jest to ważne, ponieważ informuje bank lub spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową, z którego rachunku należy wziąć pieniądze i do którego należy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy