Gdzie zainwestować pieniądze na Filipinach? Dziewięć opcji, które nie są MLM!

17 lutego 2021

Jednym z naszych celów jest oszczędność pieniędzy.

Odkąd jesteśmy młodzi, zawsze marzyliśmy o skończeniu studiów, pracy w wymarzonej pracy i ostatecznie zaoszczędzeniu pieniędzy w celu zainwestowania ich w coś wartościowego. Po oszczędzeniu następne pytanie brzmi: „Gdzie zainwestować pieniądze na Filipinach?

Jak każdy dorosły sugerowałby młodym ludziom, praca do późnej starości i siwizny nie uczyni cię bogatym. Oszczędzanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym również go nie zwiększy. Chociaż inwestowanie może wydawać się nieco ryzykowne, zwłaszcza jeśli zrezygnowałeś z wielu rzeczy tylko po to, aby zaoszczędzić, najlepiej jest znać najlepsze sposoby na maksymalne wykorzystanie ciężkiej pracy.

Depozyty czasoweJeśli nadal dość wahasz się z natychmiastowym inwestowaniem w akcje i / lub obligacje, możesz zacząć od lokat terminowych, w których możesz bezpiecznie zdeponować zarobione pieniądze na wybranym koncie bankowym i uzyskać wyższe oprocentowanie w porównaniu do zwykłego depozytu na koncie oszczędnościowym .

Inwestowanie za pośrednictwem funduszy inwestycyjnychJedną z form inwestycji, która wymaga niewielkiej wiedzy, ale nadal może przynieść zysk dzięki oszczędnościom, są fundusze inwestycyjne. W przypadku funduszy inwestycyjnych nie musisz monitorować swojej inwestycji, ponieważ zarządzający funduszem zrobi to za Ciebie. Ta osoba będzie również odpowiedzialna za lokowanie Twoich pieniędzy w akcje, obligacje i inne usługi finansowe. Zwykle towarzystwa funduszy inwestycyjnych są odpowiedzialne za obsługę kilku funduszy inwestycyjnych kilku klientów.

Uczestnictwo w bonów skarbowychGdzie zainwestować pieniądze na Filipinach, mówisz? W rządzie!Bony skarbowe można kupić w bankach na Filipinach. Te rachunki to rządowe papiery wartościowe, dzięki którym zyskasz większy zysk w porównaniu z oszczędnościami lub lokatami terminowymi. Opiera się na trzech (3) trybach opartych na powszechnej praktyce na całym świecie; 91-dniowy; 182 dni; i 364 dni.

Detaliczne obligacje skarbowe (RTB)Idealny dla inwestorów indywidualnych i tych z branży detalicznej, RTB jest również częścią rządowego programu, który pozwala na bierny wzrost oszczędności Filipinów. Dzięki RTB osoba fizyczna lub firma nie będzie musiała obawiać się żadnych zagrożeń, jakie może przynieść inwestycja, zapewniając inwestycję wolną od ryzyka i wysokowydajną. Zaczynając od niewielkiej kwoty (5000 PHP), można pomnożyć swoje zarobki w ciągu około roku.

Fundusz powierniczy jednostek inwestycyjnych (UITF)Podobnie jak w przypadku korzyści oferowanych przez fundusze powiernicze, jedyną różnicą w przypadku UITF jest to, że jest on oferowany bezpośrednio przez banki, a nie przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych i jest finansowany przez kilku inwestorów. Podczas gdy fundusz inwestycyjny ma tendencję do kupowania udziałów w firmie, UITF z drugiej strony kupuje tylko jednostki uczestnictwa w funduszu.

Giełda Papierów WartościowychPopularny wśród tych, którzy chcieliby być odważni i podejść do nieco ryzykownej strony inwestowania, giełda umożliwia inwestowanie w potencjalne korporacje. Osoby lub organizacje inwestujące na giełdzie powinny mieć szeroką wiedzę na temat funkcjonowania branży. W przeciwieństwie do UITF lub funduszu wspólnego inwestowania, gdzie ktoś zostanie wyznaczony do monitorowania twoich inwestycji, w przypadku giełdy będziesz musiał wiedzieć, jak wygląda sytuacja w terenie i poza nim, na tyle, aby wiedzieć, kiedy grać bezpiecznie z pieniędzmi, a kiedy wszystko w.

UbezpieczeniePrawdopodobnie słyszałeś, jak niektórzy znajomi mówili, jak ważne jest ubezpieczenie w Twoim życiu i Twoich bliskich. Zdecydowanie tak. Dzięki ubezpieczeniu będziesz mógł zainwestować w coś, z czego będziesz mógł skorzystać w najbliższej przyszłości (np. Ubezpieczenie zdrowotne i na życie). Ponieważ osoby starsze zawsze chciałyby doradzić, najlepiej jest być przygotowanym, niż zostać jednodniowym milionerem, który nie ma do czego dostać pieniędzy w nagłych wypadkach.

Ubezpieczenie Variable Unit-Linked (VUL)VUL, traktowany zarówno jako ubezpieczenie, jak i inwestycja, umożliwia osobie fizycznej wykorzystanie zaoszczędzonych pieniędzy na ubezpieczenie i inwestycje. Osoba fizyczna może wybierać spośród różnych rodzajów inwestycji, takich jak fundusz zrównoważony, obligacyjny i kapitałowy.

Jest to idealne rozwiązanie dla młodych dorosłych, którzy wciąż nie są pewni, gdzie powinni odłożyć swoje zaoszczędzone pieniądze, dla filipińskich pracowników zagranicznych (OFW), którzy chcą mieć pewność, że zanim opuszczą pracę, zapewnili sobie pieniądze na przyszłość swoich bliskich. Przy kosztach wynoszących 2100 PHP miesięcznie jest to opłacalny sposób na rozpoczęcie inwestowania pieniędzy i pozwolenie im na samodzielny wzrost.

Obligacje przedsiębiorstwIdealna forma inwestycji dla początkujących, obligacje korporacyjne dają szansę początkującym, osiągając określony zysk w określonym czasie. Oferuje również stawki, które są uważane za wyższe niż te oferowane przez banki i rządowe papiery wartościowe. Chociaż mogło to również zostać uznane za ryzykowne, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że inwestorzy mogą nie być w stanie otrzymać tego, co zainwestowali, w przypadku zamknięcia firmy.

Eksperci zalecają, aby przed zwabieniem się korzyściami związanymi z zainwestowaniem pieniędzy w coś, co usłyszałeś lub zaoferowałeś, musisz dokładnie zbadać i porozmawiać z tymi, którzy tego doświadczyli z pierwszej ręki, ponieważ byliby w stanie udzielić ci najlepszych rad i techniki, aby Twoja inwestycja była jak najbardziej owocna.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy