Gdzie zdobyć monety dolarowe (srebrne dolary, dolary prezydenckie i nie tylko)

17 lutego 2021
Category: Istnieje Kilka

Ujawnienie: FQF jest obsługiwany przez czytnik. Kiedy kupujesz / rezerwujesz / rejestrujesz się przez link, możemy otrzymać prowizję. Zasady redakcyjne

Często będziesz musiał robić wszystko, co w twojej mocy, aby zdobyć monety dolarowe, zwracając się do aukcji, sprzedaży nieruchomości, banków, a nawet amerykańskiej mennicy, aby je znaleźć. „Monety w obiegu – czyli monety, których używasz do kupowania rzeczy – zazwyczaj nie obejmują monet dolarowych. W rzeczywistości ponad połowa wszystkich kiedykolwiek wybitych monet dolarowych znajduje się obecnie w skarbcach rządowych. To powiedziawszy, monety dolarowe, zwłaszcza te, które nie są już akceptowane jako płatność, są pożądane przez kolekcjonerów. Zobacz poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat różnych monet dolarowych, które zostały wybite (abyś wiedział, co kupujesz) oraz najlepszych miejsc, w których można znaleźć wszelkiego rodzaju monety dolarowe na sprzedaż.

Spis treści

Rodzaje monet dolarowych

Wszystkie monety bite w USA mogą być używane jako prawny środek płatniczy, chociaż lepiej byłoby zebrać lub sprzedać kilka monet dolarowych. Monety takie jak złote i srebrne dolary są warte znacznie więcej niż jednego dolara. Co więcej, inne monety, takie jak monety prezydenckie, choć nie są warte więcej niż jednego dolara, mają pewną wartość sentymentalną, która może sprawić, że warto je zachować w swojej kolekcji.

Prezydenckie dolaryW 2007 roku Stany Zjednoczone rozpoczęły Prezydencki Program Monet. Każdego roku aż do 2011 r. Na monetach wygrawerowano twarze byłych prezydentów. Chociaż zostały wybite miliony tych monet, tak naprawdę nigdy nie trafiły one do obiegu. W latach 2012-2016 pojawiły się nowe monety, choć tym razem zostały wybite tylko dla kolekcjonerów.

Sacagawea DollarsMoneta dolarowa Sacagawea została wybita w 2000 r. Nie popularna w codziennych zakupach, moneta ta była bita tylko dla kolekcjonerów w latach 2002-2008. W 2009 r. Moneta przeszła ważną zmianę w związku z ustawą o monetach 1 dolara rdzennych Amerykanów i stała się rdzennym Amerykaninem. moneta dolara . Ta wersja była dostępna tylko bezpośrednio z mennicy amerykańskiej w dużych ilościach. Moneta dolara rdzennych Amerykanów zmienia się teraz co roku w projekcie, aby uhonorować poszczególnych rdzennych Amerykanów i poszczególne plemiona.

Srebrne dolaryNajczęściej zbieranymi monetami amerykańskimi są dolary morgana i dolary pokoju. Chociaż zostały wybite za jedyne 1 dolara, oba są wykonane w 90% ze srebra. Dolar Morgana został wprowadzony w 1878 r. I był bity do 1904 r. Moneta powróciła w 1921 r. Tylko na jeden rok. W tym samym roku, dla upamiętnienia zakończenia I wojny światowej, wprowadzono Peace Dollar. Moneta była bita do 1928 r., A następnie powracała w latach 1934–1935.

Złote dolaryMonety dolarowe wykonane z prawdziwego złota były bite od 1849 do 1889 roku. Stany Zjednoczone wyprodukowały mniej tych monet niż jakiekolwiek inne monety w historii Stanów Zjednoczonych. Zdarza się, że są również małe ze względu na wysoką wartość złota. Podczas jego bicia wyprodukowano trzy różne rodzaje monet w złotych monetach, z których każdy zawiera wizerunek Lady Liberty. Typ 1 był bity od 1849 do 1853 r., Typ 2 był bity od 1854 do 1855 r., A Typ 3, najpowszechniejszy z monet, był bity od 1856 do 1889 r.

Skąd wziąć monety dolara

Przeszukaliśmy Internet, aby znaleźć najpopularniejsze miejsca, w których kolekcjonerzy monet dokonują zakupów. W zależności od tego, jakich monet szukasz, może być konieczne przeszukanie wielu miejsc. Zapoznaj się z naszą listą poniżej, aby dowiedzieć się, która opcja może być najlepsza dla Twoich konkretnych potrzeb.

BankiWiele banków ma monety dolarowe w swoich skarbcach, po prostu dlatego, że większość ludzi nie lubi ich używać do dokonywania rzeczywistych zakupów. Warto sprawdzić w swoim banku, a nawet w banku, w którym nie jesteś klientem, aby sprawdzić, czy możesz wymienić swoje dolary na monety dolarowe. Wielu kolekcjonerów monet kupuje pudełka monet dolarowych na raz, próbując znaleźć dokładnie te monety, których szukają.

W bankach dostępne monety dolarowe będą obejmować te, które zostały wybite do obiegu, na przykład dolary prezydenckie i dolary Sacagawea. Banki raczej nie będą miały starszych złotych i srebrnych dolarów.

AukcjeSprawdź lokalną gazetę lub przeprowadź szybkie wyszukiwanie w Google, aby znaleźć lokalne aukcje. Jeśli dopiero zaczynasz swoją kolekcję monet lub po prostu chcesz zdobyć nowe monety, lokalne aukcje są dobrą opcją. Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej szczegółowego lub rzadkiego, prawdopodobnie będziesz musiał sprawdzić aukcje internetowe. Heritage Auctions to dobrze znana witryna aukcyjna poświęcona monetom, która oferuje również aukcje offline. Aukcje – zwłaszcza aukcje poświęcone konkretnym monetom – mogą obejmować dowolne monety dolarowe, ale wybór będzie się różnić.

Sprzedaż nieruchomości i garażySzybkie spojrzenie na lokalną gazetę lub wyszukiwanie w Google doprowadzi Cię do sprzedaży pobliskich nieruchomości i garaży. Możesz również wypróbować estatesales.net, aby wyszukać online aukcje pobliskich nieruchomości. Lokalna sprzedaż nieruchomości, taka jak ta, prawdopodobnie będzie oferować mniejszy wybór monet, więc są najlepsze, jeśli dopiero zaczynasz kolekcję monet lub chcesz zdobyć nowe, niespecyficzne monety.

eBay oferuje szeroką gamę monet, a ponieważ większość sprzedawców to tylko kolekcjonerzy, istnieje większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz przyzwoitą ofertę. Możesz uniknąć fałszywych monet, sprawdzając recenzje sprzedawców i szukając wyraźnych zdjęć z dokładnymi opisami. W serwisie eBay jest wydzielona sekcja dla monet dolarowych, aw serwisie eBay można znaleźć prawie wszystkie monety dolarowe.

AmazonkaAmazon, choć nie ma tak ugruntowanej pozycji w dziale monet jak eBay, ma również wyznaczoną sekcję monet kolekcjonerskich, w której można znaleźć prawie każdy rodzaj monety dolarowej. Sekcja „Udoskonal według po lewej stronie umożliwia przeglądanie nieskończonych opcji. Dwudniowa wysyłka Prime jest dostępna na wielu monetach, więc jeśli nie masz czasu (lub po prostu niecierpliwisz się), Amazon jest świetną opcją – przejrzyj jej wybór online.

Mennica Stanów ZjednoczonychWitryna US Mint jest bardzo niezawodnym miejscem do zakupu monet online. Zwykle znajdziesz tutaj tylko aktualne monety na sprzedaż. Czasami monety są wydawane przez ograniczony czas, tylko dla kolekcjonerów. Witryna US Mint to najlepsze miejsce na zakup tych wydawnictw – będą one w idealnym stanie i często z jakimś ochronnym etui. Witryna umożliwia również zapisywanie się do subskrypcji rocznych monet i zestawów.

W podsumowaniu

Tam można zdobyć monety dolarowe – skąd wziąć srebrne dolary, skąd wziąć złote monety, prezydenckie monety dolarowe itp. Istnieje kilka opcji zakupu monet dolarowych, w tym banki, aukcje, sprzedaż nieruchomości i garaży, eBay, Amazon i Mennica Stanów Zjednoczonych. Wszystkie są polecane przez innych kolekcjonerów monet w Internecie, ale Twoje konkretne życzenia dotyczące kolekcji monet zdecydują, która będzie dla Ciebie najlepsza. Od bardziej powszechnych dolarów prezydenckich i dolarów Sacagawea po rzadsze złote i srebrne dolary, te lokale z pewnością zawierają dla Ciebie dobre znaleziska.

Interesuje Cię inna niezwykła waluta? Zobacz nasze badania, gdzie możesz otrzymać 2-dolarowe rachunki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy