Ile kart kredytowych powinieneś mieć

Ile kart kredytowych powinieneś mieć
16 października 2020
Category: Decyzje Finansowe

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 17 lutego 2020 /
  • 4 minuty czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

Rzetelność redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są dla nas najważniejsze. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby zapewnić, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Przy tak wielu wspaniałych opcjach kart kredytowych na rynku może być zniechęcające zawężenie opcji, aby wypełnić kilka wolnych miejsc w posiadaczu karty portfela.

Może chcesz zdobyć świetny bonus za rejestrację. Lub Twoje nagrody nie są zgodne z kategoriami, które kupujesz najczęściej. Możesz nawet chcieć wyeliminować salda na innych kartach, wykonując przeniesienie salda. Ale czy naprawdę potrzebujesz karty na wszystko? Ile to za dużo?

Nie ma magicznej liczby, która działałaby dla wszystkich, ale możesz znaleźć własną, wybierając kolekcję kart kredytowych, które będą dla Ciebie najlepsze. Oto kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kart:

Jaka jest idealna liczba kart, aby uzyskać świetną zdolność kredytową?

Jeśli pracujesz z niską zdolnością kredytową lub bez historii kredytowej, poszukaj kart, do których możesz się kwalifikować, aby rozpocząć budowanie zdrowej historii kredytowej. Zacznij od małego; przed przyjęciem wielu kart zbuduj solidną historię terminowych płatności w całości i utrzymuj saldo na niskim poziomie. Może to pomóc w podniesieniu wyniku i zakwalifikowaniu się do otrzymania większej liczby kart po lepszych stawkach.

Nie potrzebujesz określonej liczby kart, aby uzyskać dobry wynik kredytowy; zamiast tego skoncentruj się na budowaniu solidnej historii terminowych płatności, utrzymaniu niskiego wskaźnika wykorzystania kredytu i zminimalizowaniu wskaźnika zadłużenia do dochodów.

Użyj więcej niż jednej karty, aby utrzymać niskie saldo

Więcej otwartych kont kartowych oznacza więcej dostępnych kredytów, więc wiele kart może ułatwić utrzymanie niskiego wskaźnika wykorzystania kredytu lub kwoty kredytu, którego używasz w porównaniu z tym, co masz. Powinieneś utrzymywać wykorzystanie poniżej 30 procent, ale rozsądnie jest dążyć do około 10 procent.

Systemy punktacji często uwzględniają zarówno wskaźnik wykorzystania kredytu na poszczególnych kartach, jak i ogólną stawkę dla wszystkich kont. Oznacza to, że wiele kart kredytowych może być pomocnych w ogólnym wykorzystaniu, ale bez względu na to, ile masz kart, powinieneś mieć świadomość, ile wydajesz na każdą z nich. Nie wpadnij w pułapkę wydawania więcej tylko dlatego, że masz więcej dostępnych kredytów.

Jak wiele kart może obniżyć Twój wynik

Kiedy ubiegasz się o nową kartę, Twoja ocena kredytowa może tymczasowo spaść z powodu twardej kontroli kredytowej, którą wystawca karty przeprowadza w Twoim raporcie oraz ponieważ nowe konto obniży średni wiek kont.

Jeśli chcesz w najbliższej przyszłości zaciągnąć pożyczkę, zwłaszcza pożyczkę długoterminową, taką jak kredyt hipoteczny lub auto, powinieneś wstrzymać się z otwieraniem nowych kart kredytowych. Nawet pobranie zaledwie kilku punktów od wyniku może wpłynąć na stawkę, wpływając na spłatę przez cały okres pożyczki.

Więcej zalet wielu kart kredytowych

Kluczem do odpowiedzialnego korzystania z kredytu jest znalezienie systemu, który działa dla Ciebie. Jeśli masz jedną kartę kredytową, która spełnia Twoje potrzeby, a dodanie jej do tego zestawu spowodowałoby opóźnienie w płatnościach, powinieneś trzymać się tego, co działa dla Ciebie.

Dywersyfikacja za pomocą wielu kart kredytowych może być jednak przydatna w dłuższej perspektywie dzięki zmaksymalizowanym nagrodom, alternatywnym sieciom i dodatkowym korzyściom dla wydawców.

Dywersyfikacja sieci kart

Jeśli masz wiele kart w jednej sieci (na przykład dwie karty American Express lub trzy karty Mastercard), możesz napotkać problemy przy kasie.

Nie wszyscy sprzedawcy akceptują każdą z czterech sieci kart, na które składają się karty Visa, Mastercard, American Express i Discover, a posiadanie tylko jednej karty lub wszystkich kart w jednej sieci może skomplikować zakup.

Podróżowanie za granicę z kartami kredytowymi może być również trudne, ponieważ nie wszyscy zagraniczni sprzedawcy akceptują sieci kart dostępne w Stanach Zjednoczonych. Dywersyfikacja portfela za pomocą więcej niż jednej sieci może dać Ci opcje przy kasie i uchronić Cię przed utknięciem bez płatności w innym kraju lub zmuszeniem do płacenia wysokich opłat za zagraniczne bankomaty.

Maksymalizuj nagrody

Korzystanie z wielu kart kredytowych z różnymi strukturami nagród daje możliwość spersonalizowania nagród, tak aby najlepiej pasowały do ​​Twoich nawyków związanych z wydatkami.

Jeśli na przykład Twoja pierwsza karta kredytowa przynosi wysokie nagrody za zakupy spożywcze i benzynę, ale także regularnie podróżujesz przez cały rok i lubisz jeść w weekendy, otwarcie zarówno karty nagród podróży, jak i karty z nagrodami w restauracji może pomóc Ci zmaksymalizować każdą z kategorii, które wydają najwięcej.

Poświęć trochę czasu na przejrzenie wyciągów i rachunków z ostatnich kilku miesięcy, aby zorientować się, na jakich obszarach koncentrują się Twoje wydatki, a następnie dopasuj najczęściej kupowane kategorie do karty (lub wielu kart) z tymi nagrodami. Uważaj tylko, aby nie ubiegać się o zbyt wiele kart w krótkim czasie; rozmieść swoje aplikacje, aby minimalnie wpłynąć na wynik kredytowy i będziesz mieć wystarczająco dużo czasu, aby zdobyć każdy bonus rejestracyjny.

Spłata zadłużenia

Innym ważnym powodem, dla którego możesz chcieć otworzyć nową kartę kredytową, jest przyspieszenie spłaty zadłużenia za pomocą przelewu salda.

Jeśli masz już przyzwoitą zdolność kredytową, ale zadłużasz się na istniejących kartach, poszukaj wstępnej oferty transferu salda z zerowymi odsetkami, aby rozpocząć podróż do spłaty. Okresy wstępne trwają zwykle od 12 do 21 miesięcy, a karty często mają opłatę za transfer salda w wysokości około 3 procent.

Załóżmy na przykład, że masz na koncie 5000 USD zadłużenia na karcie kredytowej. Jeśli otworzysz kartę salda z 18-miesięcznym okresem wstępnym i 3-procentową opłatą za przelew salda, możesz spłacić saldo w całości bez gromadzenia dodatkowych odsetek, dokonując płatności w wysokości nieco ponad 286 USD miesięcznie.

Czy możesz mieć za dużo kart kredytowych?

Tak jak nie ma idealnej liczby kart, które powinieneś nosić w portfelu, nie ma z góry określonej liczby, która popchnie Cię na skraj posiadania zbyt wielu. Idealną kwotą dla Ciebie jest liczba kart kredytowych, która odpowiada Twoim potrzebom i nie przeszkadza w spłacaniu sald każdego miesiąca.

Jeśli zauważysz, że zbierasz wiele kart i jesteś na skraju przekroczenia terminów płatności, zmniejszaj liczbę kart, które regularnie nosisz, aż znajdziesz dobry nośnik.

Pamiętaj też, że nie musisz zamykać karty, jeśli już nie działa. Jeśli nie płacisz rocznej opłaty, możesz po prostu przechowywać kartę w domu; jeśli jest to karta z roczną opłatą, możesz zadzwonić do swojego wystawcy i poprosić o zmianę produktu na taki bez opłaty.

Konkluzja

Każdy ma inne doświadczenia z kartami kredytowymi i znalezienie idealnego rozwiązania może zająć trochę czasu.

Zacznij budować swój kredyt za pomocą jednej karty, a następnie określ, które nagrody będą najlepiej pasować do Twoich wydatków, pracuj nad dywersyfikacją sieci kart i spłacaj wszelkie długi. I pamiętaj, że zaoszczędzisz dzięki nagrodom tylko wtedy, gdy będziesz sumiennie spłacać swoje saldo w całości każdego miesiąca, więc uważaj, aby nie przyjmować większej liczby kont, niż jesteś w stanie obsłużyć.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy