Jak działa przekształcenie kredytu hipotecznego i jak można zaoszczędzić pieniądze

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomóc Ci w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych, zapewniając interaktywne narzędzia i kalkulatory finansowe, publikując oryginalne i obiektywne treści, umożliwiając bezpłatne prowadzenie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 5 listopada 2019 /
 • 3 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.Zaczynaj
  Właściciele domów, którzy chcą zaoszczędzić dolary z miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego, a także zaoszczędzić pieniądze na odsetkach, mogą rozważyć przekształcenie kredytu hipotecznego.

  Co to jest przekształcenie kredytu hipotecznego?

  Przekształcenie kredytu hipotecznego lub przekształcenie kredytu ma miejsce, gdy pożyczkobiorca dokonuje dużej, ryczałtowej spłaty salda głównego kredytu, a pożyczkodawca z kolei spłaca pożyczkę. Oznacza to, że Twoja pożyczka zostanie zmniejszona, aby odzwierciedlić nowe saldo.

  Przekształcenie zmniejsza miesięczne płatności i kwotę odsetek, które będziesz płacić przez cały okres pożyczki. Nie ma to jednak wpływu na oprocentowanie ani warunki kredytu.

  W ten sposób przekształcenie kredytu hipotecznego oferuje dwa – a być może trzy – atrakcyjne korzyści dla właścicieli domów z dodatkową gotówką w kieszeni na spłatę salda:

  1. Niższe płatności miesięczne.
  2. Mniejsze odsetki płacone przez cały okres trwania pożyczki.Jeśli masz niskie oprocentowanie, to pozostanie bez zmian. (I odwrotnie, jeśli twoja stopa procentowa jest wysoka, przekształcenie nie pomoże.)Jak działa przekształcenie kredytu hipotecznego

   Aby dokonać przekształcenia pożyczki, pożyczkobiorca musi dokonać dużej ryczałtu na poczet kwoty głównej pożyczki. Kredytodawcy zwykle potrzebują 5000 USD lub więcej, aby przekształcić kredyt hipoteczny. Pozostałe saldo jest następnie amortyzowane w celu zmniejszenia miesięcznych płatności. Przekształcenie zwykle wiąże się z opłatami. Opłaty różnią się w zależności od pożyczkodawcy; ale zazwyczaj nie przekraczają kilkuset dolarów.

   Przekształcenie nie tylko skutkuje niższymi miesięcznymi płatnościami, ale pożyczkobiorcy będą również płacić mniejsze odsetki przez cały okres trwania pożyczki. Na przykład, jeśli Twój 30-letni kredyt hipoteczny ma saldo kapitału w wysokości 200 000 USD z oprocentowaniem w wysokości 5%, możesz płacić 1200 USD miesięcznie. Jeśli wydasz 50 000 USD na przekształcenie kredytu hipotecznego, plus 250 USD opłaty za przekształcenie, ostatecznie zaoszczędzisz prawie 35 000 USD na spłatach odsetek i około 300 USD miesięcznie na miesięcznych ratach kredytu hipotecznego. Oczywiście pieniądze, które włożysz do domu podczas przebudowy, nie będą dostępne na inwestycje ani na inne cele.

   Pamiętaj, że przekształcenie nie skraca okresu spłaty kredytu hipotecznego, tylko to, ile płacisz co miesiąc.

   Kwalifikacje i dostępność do przekształcenia hipoteki

   Zanim zaczniesz się ekscytować niższymi miesięcznymi płatnościami, najpierw upewnij się, że Twój pożyczkodawca oferuje przekształcenie – wielu tego nie robi. Nie jest to również coś, co jest normalnie reklamowane, ale oferuje to większość dużych banków, w tym Chase, Bank of America i Wells Fargo. Ponadto nie wszystkie kredyty hipoteczne kwalifikują się do przekształcenia; niektórych rodzajów pożyczek, takich jak pożyczki FHA i pożyczki VA, nie można przekształcić.

   Przekształcenie kredytu hipotecznego a refinansowanie

   Istnieje duża różnica między przekształceniem kredytu hipotecznego a jego refinansowaniem, mimo że oba mogą pomóc kredytobiorcom zaoszczędzić pieniądze. Przekształcenie jest łatwiejsze niż refinansowanie, ponieważ wymaga tylko zryczałtowanej kwoty w zamian za niższe miesięczne płatności.

   Dzięki przekształceniu zachowujesz istniejącą pożyczkę, dostosowując jedynie amortyzację. Nie byłbyś w stanie uzyskać niższej stopy procentowej w przypadku przekształcenia, tak jak w przypadku refinansowania. Z drugiej strony, jeśli Twoje oprocentowanie jest już niskie, refinansowanie może mieć negatywny wpływ – zwłaszcza jeśli obecne stopy są wyższe.

   Refinansowanie z kolei wymaga złożenia wniosku o nową pożyczkę i uiszczenia wszystkich związanych z nią opłat, takich jak koszty zamknięcia i wycena. Nowa pożyczka spłaci istniejącą pożyczkę, więc możesz otrzymać nową hipotekę i nowe oprocentowanie.

   Ludzie zazwyczaj robią to, aby uzyskać niższą stopę procentową lub przejść z kredytu hipotecznego o zmiennej stopie na kredyt o stałym oprocentowaniu. Jeśli masz już kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu i niskim oprocentowaniu, refi nie pomoże. Z drugiej strony, jeśli masz niskooprocentowany 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu i chcesz niższych miesięcznych rat, możesz rozważyć przekształcenie.

   Korzyści z przekształcenia kredytu hipotecznego

   Przekształcenie ma pewien urok, ponieważ jest dość łatwe do zrobienia i jest stosunkowo niedrogim sposobem na obniżenie miesięcznych płatności, jeśli masz gotówkę. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć przekształcenie istniejącego kredytu hipotecznego:

   • Obniż swoje miesięczne płatności, dokonując jednej ryczałtu.
   • Unikaj konieczności ponownego ubiegania się o nową pożyczkę.Zachowaj stopę procentową, jeśli obecnie masz niskie oprocentowanie.Wady przekształcenia hipoteki

    Największą wadą finansową przekształcenia jest to, że inwestujesz dużą sumę pieniędzy w kapitał własny. Oto kilka powodów, dla których warto przemyśleć przekształcenie:

    • Nie skraca to długości kredytu hipotecznego.
    • Twoje oprocentowanie pozostaje takie samo, co jest niekorzystne, jeśli masz wyższą stopę procentową.Więcej gotówki jest zamrożone w kapitale własnym.Pożyczkodawca pobiera opłatę, zazwyczaj nie wyższą niż kilkaset dolarów, za przekształcenie pożyczki.W obecnym klimacie, przy stosunkowo niskich oprocentowaniu kredytów hipotecznych i silnym rynku, dla niektórych przekształcenie kredytu może nie mieć sensu.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy