Jak mogę odzyskać pieniądze z mojego konta Venmo?

17 lutego 2021
Category: Drugiej Strony

Jako jedna z najpopularniejszych aplikacji w środowisku płatności peer-to-peer (P2P), Venmo jest znany jako jeden z najłatwiejszych sposobów otrzymywania i wysyłania pieniędzy do znajomych i krewnych. Zapowiadana jako aplikacja do płatności dla pokolenia Milenialsów, Venmo może być Twoją aplikacją do płatności, gdy zabraknie Ci gotówki i będziesz musiał zapłacić kilka szybkich rachunków. Ale niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem Venmo, czy planujesz otworzyć konto, prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie, w jaki sposób mogę odzyskać pieniądze z konta Venmo?

Czym dokładnie jest Venmo?

Założona dziesięć lat temu w 2009 roku firma Venmo rozpoczęła swoją działalność jako platforma płatności obsługująca wiadomości tekstowe. Platforma wykorzystała dynamicznie rozwijającą się gospodarkę P2P i uruchomiła platformę, która mogłaby współpracować z sieciami społecznościowymi.

Braintree wkrótce kupił go za 26,2 miliona dolarów, po czym niecały rok później został przejęty przez PayPal za imponujące 800 milionów dolarów.

Jak działa Venmo?

Z technicznego punktu widzenia korzystanie z Venmo jest dość proste. Możesz połączyć swoje konto Venmo z kontem bankowym, kartą kredytową lub debetową. Umożliwi to transfer lub wymianę środków z przyjaciółmi, rodziną i partnerami biznesowymi.

Możesz zapisać środki na swoim koncie Venmo do późniejszego wykorzystania na platformie lub wypłacić je na swoje konto bankowe lub kartę. Podobnie jak inne platformy płatności P2P, Venmo ma interfejs, który umożliwia firmom i witrynom dodawanie Venmo do ich usług płatniczych. Dzięki temu możesz dokonywać płatności za świadczone usługi, co znacznie ułatwi Ci życie.

Środek między Tobą a Twoim kontem bankowym

Wyobraź sobie, jak stresujące może być, gdy jesteś poza domem i nie masz dostępu do swoich pieniędzy w banku. Lub gdy jesteś w trakcie czegoś i chcesz, aby przyjaciel lub krewny Cię wykupił. Tutaj przydaje się Venmo. Venmo to kompromis między Tobą a Twoim kontem bankowym.

Kiedy znajomy prześle Ci pieniądze za pomocą Venmo, nie trafią one bezpośrednio na Twoje konto bankowe. Zamiast tego najpierw przejdzie do twojego konta Venmo, obniżając saldo konta Venmo twojego przyjaciela i zwiększając saldo konta Venmo. Pieniądze nie zostaną jednak zaksięgowane z salda konta znajomego, dopóki nie prześlesz salda Venmo na konto bankowe.

Zasadniczo Venmo pozwala Tobie i Twojemu przyjacielowi płacić sobie nawzajem kaucję w razie potrzeby lub dzielić rachunki bez znaczącego uszczerbku na saldzie konta bankowego. Jedyną zmianą jest to, że oba salda Venmo będą się wahać.

Wirtualne pieniądze

Krótko mówiąc, pieniądze, które wysyłasz lub otrzymujesz na Venmo, są w większości wirtualne. Innymi słowy, nie będzie w Twoim posiadaniu, dopóki nie przelejesz go na swoje konto bankowe.

Pobieranie pieniędzy z konta Venmo

Jak więc uzyskać pieniądze z konta Venmo, gdy otrzymasz je od znajomego lub krewnego? Wyobraź sobie ten scenariusz; wychodzisz z przyjaciółmi i wszyscy zgodziliście się pójść po Holendra i podzielić rachunki. Z jakiegoś powodu Twoi znajomi nie mają gotówki i zgadzasz się zapłacić zgodnie z obietnicą, że zwrócą Ci pieniądze później.

Zgodnie z ich słowami (i tak jak wielu Millenialsów robi to teraz), przesyłają Ci pieniądze na Venmo, a Ty chcesz je pobrać z naszego konta Venmo. Co robisz?

Po pierwsze, pamiętaj, że pobranie gotówki z konta Venmo na konto bankowe jest najbardziej niezawodnym sposobem na pobranie pieniędzy z konta Venmo. Ogólnie rzecz biorąc, pieniądze na koncie bankowym będą znajdować się w ciągu 1-2 dni roboczych, ale zależy to od banku i jego przepisów. W większości przypadków duże banki przelewają pieniądze na Twoje konto bankowe w ciągu następnego dnia, podczas gdy mniejsze banki mogą zająć trochę więcej czasu.

Oto jak przejść przez cały proces w bardzo uproszczony sposób.

  • Otwórz aplikację Venmo: Aplikacja Venmo zwykle pojawia się na ekranie głównym telefonu. Otwórz go i wprowadź swoją nazwę użytkownika, hasło i dotknij, aby się zalogować. Nie ma znaczenia, czy używasz innej metody logowania, takiej jak Touch ID, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i zweryfikuj swoją

    tożsamość.
  • Połącz swoją kartę debetową lub konto bankowe z kontem Venmo: Jak zauważyliśmy wcześniej, przesyłanie pieniędzy z konta Venmo na konto bankowe jest naszą najbardziej preferowaną metodą, ponieważ w większości banków jest to ogólnie bezpłatne. Dlatego powinieneś upewnić się, że połączyłeś swoje konto Venmo z kontem bankowym. Niemniej jednak pamiętaj, że zaksięgowanie pieniędzy na koncie może zająć 1-2 dni robocze. Jeśli jednak nie masz wystarczającej cierpliwości, aby czekać przez dwa dni robocze, możesz przelać środki Venmo na kartę debetową Visa lub MasterCard. Zwykle środki na karcie debetowej są dostępne w ciągu następnej godziny, ale za opłatą 1% (lub minimalną opłatą w wysokości 0,25 USD i maksymalnie 10 USD).
  • Stuknij opcję Przelej na kartę bankową / debetową: Jeśli Twoje konto bankowe lub karta debetowa jest już połączona z kontem Venmo, możesz dotknąć menu aplikacji i dotknąć opcji przelew do banku w lewym górnym rogu listy.
  • Wprowadź kwotę do przelewu: Jeśli masz pieniądze na saldzie konta Venmo, wprowadź kwotę, którą chcesz przelać, dotykając kwoty 0 USD i wpisz kwotę, którą chcesz przelać. Jeśli zweryfikowałeś już swoje konto Venmo, będziesz mógł wypłacić lub przelać do 19 999 $ tygodniowo. Z drugiej strony możesz przelać do 999 USD tygodniowo tylko wtedy, gdy nie zweryfikowałeś swojego konta Venmo.
  • Wybierz konto lub kartę debetową i potwierdź przelew: Wybierz konto bankowe lub kartę debetową, na którą chcesz przelać, aw menu pojawi się podgląd Twojego przelewu. Jeśli kwota oraz informacje o banku lub karcie debetowej odpowiadają Ci, możesz potwierdzić przelew, dotykając zielonego przycisku. Jeśli transfer się powiedzie, pojawi się znacznik wyboru.

Jak widać, uzyskanie pieniędzy z konta Venmo jest tak proste, jak A, B, C.Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać te proste kroki, a będziesz gotowy do pracy. Tylko upewnij się, że nie używasz swojego konta Venmo do oszukańczych lub nielegalnych działań.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy