Jak rozpocząć wydobywanie bitcoinów

17 lutego 2021

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem Bitcoin i chcesz rozpocząć wydobycie, jesteśmy tu dla Ciebie!

Zanim zaczniemy, jedna rada – większość użytkowników Bitcoin nie jest moja! Istnieją 3 główne sposoby uzyskania Bitcoinów:

 • kupowanie na giełdzie
 • otrzymywanie Bitcoinów za produkty lub usługi zamiast lokalnej walutygórnictwo

  Nie trzeba rozpoczynać wydobywania aby zdobyć Bitcoiny. Nie myśl też, że będzie to najtańszy sposób – będziesz musiał zainwestować w sprzęt i energię elektryczną. Im większa inwestycja, tym większe prawdopodobieństwo, że zarobisz trochę Bitcoinów.
  Bitcoin nazywany jest „internetowym złotem, więc naturalnie sposób tworzenia Bitcoinów nazywany jest „wydobyciem. Górnicy odkrywają, że nowe Bitcoiny, podobnie jak złoto jest produkowane na Ziemi. Podobnie jak złoto, Bitcoiny są liczbą skończoną – 21 milionów Bitcoinów będzie kiedykolwiek istnieć. Obecnie na świecie odkrytych jest około 12 milionów, ale liczba ta zmienia się co 10 minut.

  Mówimy, że górnicy odkrywają nowe Bitcoiny, ale podstawą tego, co robią, jest zatwierdzanie transakcji w łańcuchu blokowym użytkowników Bitcoin. Transakcja Bitcoin nie jest w pełni zakończona, dopóki nie zostanie potwierdzona przez górnika, stąd potrzeba ludzi, którzy wkładają moc obliczeniową w celu zatwierdzenia tych transakcji. W nagrodę otrzymują Bitcoiny za każdym razem, gdy transakcja jest zatwierdzona. Potrzeba tych zgód wynika z faktu, że w świecie Bitcoinów nie ma centralnego podmiotu (Banku), który mógłby zweryfikować, czy dana transakcja jest legalna, np. Użytkownik dokonujący transakcji nie wydał jeszcze tych Bitcoinów na coś innego (podwójne -wydatków). Aby zapobiec przypadkom podwójnego wydawania, górnicy muszą porównać Bitcoiny zaangażowane w transakcję z Bitcoinami, które ta osoba miała wcześniej i wszystkimi jej poprzednimi transakcjami.Kiedy to zrobi, muszą dodać blok do łańcucha bloków zawierającego tę nowo zatwierdzoną transakcję. Ponieważ transakcje Bitcoin w łańcuchu bloków są zabezpieczone krypto-kluczami, zasadniczo sposób zatwierdzania transakcji przez górnika obejmuje obliczanie zagadek kryptologicznych.

  Im więcej i więcej bitcoinów jest odkrywanych, tym trudniej jest odkryć następny blok w łańcuchu. Kiedy pojawiła się pięść Bitcoinów, łatwo było je wygenerować, a zwykły komputer wystarczył pod względem mocy sprzętowej do tego zadania, W dzisiejszych czasach komputer nie wystarczy, aby wykonać jakąkolwiek rzeczywistą pracę, dlatego początkujący Bitcoin lub drobni górnicy dołączają do pul wydobywczych , gdzie ludzie dzielą się mocą sprzętową, a następnie dzielą się zyskami. Więcej o basenach opowiem w następnym artykule.

  Wymagania sprzętowe

  Aby rozpocząć wydobycie. musisz zdobyć odpowiedni sprzęt. Jak wspomniałem, komputery stacjonarne czy laptopy nie wystarczą w dzisiejszym świecie konkurencji Bitcoin. Większość użytkowników otrzymuje układy ASIC (układy scalone specyficzne dla aplikacji). ASIC to maszyny zaprojektowane specjalnie do zadań górniczych. Ich ceny i produktywność różnią się znacznie od maszyn poniżej 100 USD do maszyn powyżej 3000 USD. Ich produktywność mierzy się w Th / s (terahasz na sekundę).

  Poniżej przedstawiam 3 najlepsze układy ASIC na rynku. Istnieje wiele innych opcji, które można kupić w serwisie eBay, Amazon itp.

  Antminer S7
 • Reklamowana pojemność S7 to średni zasięg 13,5 tys. / S. Jest sprzedawany w serwisie eBay za 470-700 USD , niektóre okazy zawierają procesor, ale generalnie górnik jest bez niego. Oczekiwana liczba bitcoinów generowanych miesięcznie to 0,1645Antminer S9
 • Reklamowana pojemność S9 to high-end 4,73 tys. / S. Jest sprzedawany w serwisie eBay za 3000-5000 USD , niektóre okazy zawierają procesor, ale generalnie górnik jest bez niego. Oczekiwana liczba bitcoinów generowanych miesięcznie to 0,3603Avalon 6
 • Reklamowana pojemność S9 to high-end 3,5 tys. / S. Jest sprzedawany w serwisie eBay za 305–425 USD , niektóre okazy zawierają procesor, ale generalnie górnik jest bez niego. Oczekiwana liczba bitcoinów generowanych miesięcznie to 0,1232Wymagania Systemowe

  Po otrzymaniu sprzętu do wydobywania bitcoinów musisz pobrać specjalny program używany do wydobywania bitcoinów. Istnieje wiele programów, które można wykorzystać do wydobywania bitcoinów, ale dwa najpopularniejsze to CGminer i BFGminer, które są programami wiersza poleceń.

  Jeśli wolisz łatwość obsługi, którą zapewnia GUI, możesz wypróbować EasyMiner, który jest programem Windows / Linux / Android. GUIMiner to kolejna opcja oparta na GUI.

  Portfel BitcoinPo rozpoczęciu wydobywania musisz trzymać wygrane Bitcoiny w portfelu. Może to być portfel miękki, używany w Internecie lub jako oddzielna aplikacja, w której identyfikuje Cię swój unikalny adres (a nie imię i nazwisko ani żadna cecha łącząca portfel z Tobą jako osobą). Dobrą opcją portfela miękkiego jest Copay.

  Istnieje również opcja portfela sprzętowego. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz zbadać Ledger Nano S.

  Czy rozważasz wydobycie własnych bitcoinów? Komentarz poniżej!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy