Jaka jest idealna ocena kredytowa?

17 lutego 2021
Category: Kredytowej Może

Kiedy sprawdzisz swoją zdolność kredytową, przekonasz się, że mieści się ona w przedziale od 300 do 850. Im wyższy wynik, tym lepiej.

W tej chwili średnia zdolność kredytowa w USA wynosi około 695. To najwyższy w historii kraj, ale wierzcie lub nie, 695 tak naprawdę nie byłoby uważane za idealną zdolność kredytową.

Aby mieć „dobry kredyt, osoba musi mieć punktację powyżej 700. Aby mieć „doskonały kredyt, jego ocena kredytowa musi przekraczać 800.

Dla niektórych pomysł posiadania zdolności kredytowej mieszczącej się w przedziale od 700 do 850 jest mrzonką. Nie wyobrażają sobie spojrzenia na swój raport kredytowy i zobaczenia tak wysokiego wyniku kredytowego.

Ale osiągnięcie idealnej zdolności kredytowej jest możliwe, jeśli jesteś gotów włożyć w to pracę. Zobacz, jak możesz uzyskać 700 punktów kredytowych lub więcej w nadchodzących miesiącach i latach.

Sprawdź raport kredytowy pod kątem błędów

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez Federalną Komisję Handlu około 20% ludzi ma błędy w swoich raportach kredytowych. Wielu z nich nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

Każdego roku powinieneś sprawdzić swój raport kredytowy, aby zobaczyć, na czym on polega. Przeglądając go, powinieneś mieć oczy szeroko otwarte na wszelkie błędy, które mogą się na nim znajdować.

Prosty błąd może uniemożliwić osiągnięcie idealnej zdolności kredytowej. Możesz zwiększyć swoją zdolność kredytową, kwestionując błąd i natychmiast usuwając go z raportu kredytowego.

Spłać jak najwięcej długu

Przeciętny człowiek spaceruje z długiem o wartości ponad 38 000 dolarów wisi nad głową. Od zadłużenia na karcie kredytowej, przez zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego, po zadłużenie z tytułu kredytu samochodowego, większość ludzi ma wszelkiego rodzaju zadłużenie, które obniża ich zdolność kredytową.

Powinieneś znaleźć sposób na spłatę jak największej części swojego zadłużenia, jeśli masz dług, który wpływa na twoją zdolność kredytową. Jednym z łatwych sposobów jest zaciągnięcie pożyczki i spłacenie jej całego długu, który w tej chwili masz przy sobie.

Ten post wyjaśnia, na co zwrócą uwagę pożyczkodawcy, podejmując decyzję o udzieleniu pożyczki. Prawidłowo wykorzystane pożyczki mogą ułatwić osiągnięcie idealnej zdolności kredytowej.

Terminowe spłaty zadłużenia

Czy nabrałeś w zwyczaju spóźniania się na większość rachunków? Możesz nie pomyśleć, że płacenie im kilka dni później to taka wielka sprawa, ale może to wpłynąć na twoją zdolność kredytową.

Za każdym razem, gdy spóźniasz się z płatnością kartą kredytową, wystawca karty kredytowej poinformuje o tym biuro kredytowe. A jeśli dokonasz wystarczająco późnych płatności, Twoja zdolność kredytowa zacznie spadać.

Każdego miesiąca powinieneś znaleźć sposób na terminowe spłaty zadłużenia. Pokaże, że jesteś wystarczająco odpowiedzialny, aby zarządzać swoim długiem i zapewnić Ci wyższą zdolność kredytową.

Poproś kredytodawców o zwiększenie limitów kredytowych

Kiedy wykażesz, że możesz być odpowiedzialny za korzystanie z kredytu, wystawcy kart kredytowych często zareagują zwiększeniem limitów kredytowych. Robią to, aby zachęcić Cię do zwiększenia zadłużenia na kartach kredytowych.

Nie powinieneś tego robić, jeśli chcesz osiągnąć idealną zdolność kredytową. Im więcej masz długu na swoje nazwisko, tym niższa będzie Twoja zdolność kredytowa.

Powinieneś jednak skorzystać z podwyższenia limitu kredytowego od swoich wierzycieli. Powinieneś nawet aktywnie starać się o zwiększenie limitów kredytowych na swoich kartach kredytowych, jeśli masz taką skłonność.

Gdy kredytodawca zwiększy Twój limit kredytowy, zapewni Ci więcej dostępnego kredytu i obniży wskaźnik wykorzystania kredytu. Doprowadzi to z czasem do wzrostu Twojej zdolności kredytowej, pod warunkiem, że nie wykorzystasz nowo dostępnego kredytu.

Unikaj ubiegania się o zbyt wiele form zaliczenia

Prosty akt ubiegania się o jedną formę kredytu wystarczy, aby obniżyć swoją zdolność kredytową i oddalić ją od idealnej liczby. Dlatego z czasem należy uważać, aby ubiegać się o zbyt wiele form kredytu.

Możesz nie myśleć, że nie ma nic złego w sprawdzeniu, czy kwalifikujesz się do kredytu samochodowego lub nowej karty kredytowej. Ale kiedy wypełnisz wniosek o kredyt, wierzyciel delikatnie lub mocno wyciągnie kredyt, aby zobaczyć, na czym stoisz.

Miękkie pociągnięcie zwykle nie wpływa zbytnio na zdolność kredytową. Ale mocne pociągnięcie może spowodować upadek.

Na szczęście duże obciążenia Twojego kredytu w większości przypadków pozostaną w raporcie kredytowym tylko przez rok lub dwa. Ale jeśli wykonałeś serię ciężkich prób, może to zmusić cię do spędzenia roku lub dwóch na życiu z wynikiem kredytowym, który jest mniej niż idealny bez prawdziwego powodu.

Uważaj na to, jak i kiedy ubiegasz się o nowe formy kredytu.

Miej oko na swój wynik kredytowy

Skąd masz wiedzieć, czy masz idealną zdolność kredytową, jeśli nie poświęcasz czasu na sprawdzanie raportu kredytowego każdego roku?

Amerykanie mają możliwość corocznego bezpłatnego dostępu do raportów kredytowych. Jednak badania wykazały, że około 40% ludzi nie korzysta z tego i nie ma najmniejszego pojęcia, na czym polega ich zdolność kredytowa.

Jeśli należysz do tej kategorii, natychmiast to zmień. Zacznij uważnie obserwować swoją zdolność kredytową, aby zwiększyć ją do ponad 700 i zachować.

Osiągnięcie idealnego wyniku kredytowego jest więcej niż możliwe

Jeśli jesteś osobą, która w przeszłości borykała się z zadłużeniem, osiągnięcie idealnej zdolności kredytowej może nie wydawać się czymś, co byłoby dla Ciebie możliwe. Ale możesz to zrobić przy odrobinie cierpliwości i ciężkiej pracy.

Skorzystaj ze wskazówek, które znajdziesz tutaj, aby pomóc Ci osiągnąć idealną zdolność kredytową. W ciągu zaledwie kilku miesięcy możesz zacząć poprawiać swoją zdolność kredytową i znaleźć się w znacznie lepszej sytuacji finansowej.

Sprawdź nasz blog, aby uzyskać więcej informacji na temat wyników kredytowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy