Jaka jest zasada koncesji sprzedawcy VA?

17 lutego 2021
Category: Koszty Zamknięcia

Zniżki sprzedawcy mają miejsce, gdy nabywca domu typu VA prosi go o pokrycie kosztów związanych z pożyczką VA w imieniu kupującego. VA zezwala na ustępstwa sprzedawcy, ale wymaga, aby ustępstwa sprzedawcy nie przekraczały 4% kwoty pożyczki.

Rodzaje ustępstw sprzedawcy obejmują:

 • Zaliczka na podatki i ubezpieczenie domu
 • Płacenie dodatkowych punktów w celu zapewnienia stałego wykupu oprocentowaniaUdostępnianie funduszy depozytowych w celu tymczasowego wykupu oprocentowaniaUiszczenie opłaty za finansowanie VA kupującegoSpłacanie wyroków lub sald kredytowych w imieniu kupującego lubPrezenty, takie jak kuchenka mikrofalowa lub zmywarka.Żeby było jasne, ustępstwa sprzedawcy wykraczają poza typowe koszty zamknięcia związane z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Jeśli chodzi o te koszty, kupujący VA mogą poprosić sprzedawców o pokrycie wszystkich kosztów związanych z kredytem. 4 procent ulg to dodatkowy bonus.

  Wyjaśnienie zasady koncesji sprzedawcy 4% VA

  Zasady VA mówią, że wartość koncesji sprzedawcy może wynosić nawet 4 procent ceny sprzedaży. Ponownie, jest to dodatek do „normalnych punktów rabatowych i pokrycia kosztów zamknięcia kredytu kupującego.

  Dla porównania, konwencjonalne pożyczki zazwyczaj pozwalają sprzedającym płacić 3% koncesji, podczas gdy pożyczkobiorcy FHA mogą żądać od sprzedawców zapłacenia do 6%.

  Sprzedawcy nie są zobowiązani do oferowania koncesji ani płacenia jakichkolwiek kosztów zamknięcia kupującego VA. Jest to zawsze kwestia negocjacji między obiema stronami i właśnie tutaj posiadanie agenta nieruchomości znającego się na VA może mieć ogromne znaczenie. Niektórzy sprzedawcy będą chętniej niż inni płacić koncesje, aby sprzedać swój dom.

  Jak koncesje sprzedawców pomagają kupującym domy

  Aby zobaczyć znaczenie ustępstw sprzedawcy, wyobraź sobie, że kupujesz nieruchomość za 200 000 dolarów. Rynek lokalny jest słaby. Właściciel – nie mogąc sprzedawać przez wiele miesięcy – zgadza się zapłacić wszystkie koszty zamknięcia plus 8000 USD na spłatę salda kredytu samochodowego. Spłata kredytu samochodowego pozwala zaoszczędzić 200 dolarów miesięcznie.

  Zobacz, do czego się kwalifikujesz

  Odpowiedz na kilka poniższych pytań, aby porozmawiać ze specjalistą o tym, ile zarobiłaś na służbie wojskowej.

  Kiedy nieruchomość zostanie zamknięta, według oficjalnych zapisów będzie ona sprzedawana za 200 000 dolarów. W rzeczywistości kupujący VA nie będzie ponosił żadnych kosztów zamknięcia, zaliczki, aw tym przypadku nieznośny dług w wysokości 8 000 USD spłacony w momencie rozliczenia.

  VA stwierdza, że ​​„każda koncesja sprzedawcy lub kombinacja koncesji, która przekracza cztery procent ustalonej rozsądnej wartości nieruchomości, jest uważana za nadmierną i niedopuszczalną w przypadku pożyczek z gwarancją VA. Czemu? Ponieważ transakcja ze zbyt wieloma rabatami i ustępstwami może nie być okazją, może w rzeczywistości ukryć cenę sprzedaży wyższą niż rynkowa, co oznacza dodatkowe ryzyko dla VA – i dla pożyczkobiorców.

  Możesz dowiedzieć się więcej na temat zasad koncesji sprzedawców VA, rozmawiając z oficerem pożyczkowym Veterans United.

  Chris Birk jest autorem książki „The Book on VA Loans: An Essential Guide to Maximizing Your Home Loan Benefits.

  Chris, wielokrotnie nagradzany były dziennikarz, pisze o kredytach hipotecznych i kupowaniu domów w wielu witrynach i publikacjach. Jego analizy i artykuły ukazały się w The New York Times, Wall Street Journal, USA Today, ABC News, CBS News, Military.com i nie tylko.

  Ponad 300 000 osób śledzi VA Loans Insider, jego interaktywną społeczność pożyczkową VA na Facebooku.

  Sprawdź swoje uprawnienia do obniżki o 0 $ już dziś!
 • Dom
 • Mapa witrynyprywatność i bezpieczeństwoWarunki korzystaniaLicencjeZrzeczenie sięUczciwe pożyczkiprawa autorskieKarieraDostępnośćWsparcieSkontaktuj się z nami Zaloguj się Copyright 2020 Centrum Badań Hipotecznych Sp. Wszelkie prawa zastrzeżone. NMLS ID # 1907 (www.nmlsconsumeraccess.org)

  # 1 VA Pożyczkodawca:Veterans United Home Loans dostarczył więcej VA Home Loans pod względem całkowitego wolumenu niż jakikolwiek inny pożyczkodawca w roku budżetowym 2018 i 2019 oraz więcej VA Purchase Loans według wolumenu w roku budżetowym 2016, 2017, 2018 i 2019.Źródło:Departament Statystyki pożyczkodawców ds. Weteranów

  Najniższe poziomywszechczasów:zgodnie ze stopami procentowymi opublikowanymi 31 lipca 2020 r. Na FreddieMac.com.

  Pożyczkodawca zatwierdzony przez VA; Nie zatwierdzone ani sponsorowane przez Departament ds. Weteranów ani żadną agencję rządową. Klienci, którzy mają pytania dotyczące naszych urzędników ds. Pożyczek i ich licencji, mogą odwiedzić ogólnokrajowy system licencjonowania kredytów hipotecznych i katalog, aby uzyskać więcej informacji.

  1400 Veterans United Dr., Columbia, MO 65203

  Stawki pożyczek VA i wyliczenia APR ważne na dzień 10 października, godz . 11:01 czasu CST .

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest aktualizowane co najmniej raz dziennie. Nie wszystkie rodzaje pożyczek są dostępne w każdym stanie.

  Dostępność wszystkich stawek będzie zależeć od oceny kredytowej danej osoby i szczegółów transakcji pożyczki. Kupujący po raz pierwszy w domu mogą nie kwalifikować się do zakupu dużego produktu. Podane tutaj stopy procentowe mogą ulec zmianie w dowolnym momencie i nie mogą być gwarantowane, dopóki nie zostaną zablokowane przez pracownika ds. Pożyczek.

  Wszystkie stawki zakładają podstawowe miejsce zamieszkania jednorodzinnego bez domów wyprodukowanych, 720 punktów kredytowych, wraz z obowiązującymi opłatami i opłatami (w tym opłatą za finansowanie VA), 181 dni kwalifikującej się aktywnej, regularnej (niezwiązanej z rezerwami) służby wojskowej bez usług niepełnosprawności lub wcześniejsze korzystanie z pożyczki VA.

  Oprocentowanie kredytu i wyliczenia RRSO zakładają również pewne fakty zgodnie z opisanym rodzajem kredytu.

  Założenia dotyczące kredytu kupna ze stałą stopą procentową:

  Aktualne reklamowane stawki: 2,250% (2,847% RRSO) z 1.000 punktami rabatowymi przy 45-dniowym okresie blokady dla 15-letniej pożyczki o stałej wartości VA oraz 2,250% (2,577% RRSO) z 1,125 punktami rabatowymi na 45-dniowy okres blokady dla 30-letniej pożyczki o stałej wartości VA. Te stawki pożyczki zakładają brak zaliczki i kwotę pożyczki w wysokości 250 000 USD.

  Założenia dotyczące uproszczenia (IRRRL) pożyczki:

  Aktualne reklamowane stawki: 2,625% (2,943% RRSO) z 0,750 punktami rabatowymi przy 60-dniowym okresie blokady dla 15-letniego Streamline (IRRRL) i 2,625% (2,786% RRSO) z 0,625 punktami rabatowymi przy 60-dniowej blokadzie okres dla 30-letniego Streamline (IRRRL). Te stawki kredytu refinansowego zakładają, że nieruchomość będzie zamieszkana przez właściciela.

  Założenia dotyczące wypłaty pożyczki:

  Aktualne reklamowane stawki: 2,750% (3,303% RRSO) z 0,625 punktami rabatowymi przy 60-dniowym okresie blokady dla 15-letniego refinansowania VA Cash-Out i 2,750% (3,040% RRSO) z 0,500 punktami rabatowymi w 60-dniowym okresie okres blokady dla 30-letniego refinansowania typu Cash Out VA. Te stopy kredytu refinansowego zakładają wskaźnik wartości kredytu do wartości niższy niż 90%.

  Założenia pożyczki Jumbo:

  Aktualne reklamowane stawki: 2,250% (2,605% RRSO) z 1500 punktami rabatowymi przy 45-dniowym okresie blokady dla 30-letniego stałego VA Jumbo, 2,625% (2,806% RRSO) z 0,875 punktami rabatowymi na 60-dniowy okres blokady dla 30-letni Streamline (IRRRL) Jumbo oraz 2,750% (3,049% APR) i 0,625 punktów rabatowych przy 60-dniowym okresie blokady dla 30-letniego VA Cash-Out Jumbo. Te stopy pożyczki również zakładają, że kwota pożyczki przekracza aktualnie obowiązujące limity pożyczki. Chociaż obowiązujący limit pożyczki różni się w zależności od miejsca zamieszkania, dla większości Stanów Zjednoczonych w 2020 r. Oznacza to, że Twoja pożyczka musi być wyższa niż 510 400 USD, aby kwalifikować się jako duża. Pożyczki na Alaskę, Kalifornię i Hawaje podlegają szczególnym rozważaniom dotyczącym tego, co kwalifikuje się jako duże i może być wyceniane oddzielnie.

  Aby uzyskać spersonalizowaną stawkę pożyczki VA:

  Rozpocznij wycenę pożyczki VA online → lub zadzwoń pod numer 1-800-884-5560

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy