Kiedy zapłacić rachunek z karty kredytowej

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 24 października 2019 /
 • 5 min czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są dla nas najważniejsze. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajKarty kredytowe umożliwiają opłacanie zakupów w określonym czasie. Jako dodatkowy bonus mogą również oferować nagrody za dokonane zakupy. Dostawca karty zgadza się udzielić Ci linii kredytowej na wydatki, a Ty zgadzasz się zapłacić co najmniej minimalną kwotę salda, które masz przy sobie.

  Twój rachunek zostanie dostarczony tydzień lub dwa po każdym cyklu rozliczeniowym wraz ze wszystkimi opłatami dokonanymi w tym okresie oraz minimalną należną kwotą. Dopóki utrzymujesz dobrą opinię na koncie i dokonujesz odpowiednich płatności, Twoja linia kredytowa pozostanie otwarta i będzie można ją wykorzystać.

  Nawet lepiej niż dokonanie minimalnej płatności jest możliwość spłaty salda za każdy okres rozliczeniowy. Dlatego.

  Zalety pełnej płatności każdego miesiąca

  Jedną z zalet robienia zakupów za pomocą karty kredytowej jest to, że możesz kupić teraz i zapłacić później. Jednak im dłużej zajmie spłacenie zakupu, tym większe będą odsetki od salda. Odsetki od kart kredytowych zaczynają się sumować, gdy niespłacone saldo jest przenoszone z jednego miesiąca na następny. Więc jeśli zapłacisz tylko minimum należne, od reszty zaczniesz płacić odsetki. Jeśli jednak co miesiąc spłacasz w całości saldo, płacisz tylko za to, co faktycznie wydałeś na karcie. Spłata salda pomoże Ci zaoszczędzić na odsetkach i utrzymać zdolność kredytową

  Oszczędzaj na odsetkachJedynym sposobem uniknięcia wysokich odsetek jest terminowa płatność i pełna płatność. Jeśli jesteś w okresie 0% RRSO, nie musisz się jeszcze martwić o odsetki. Jednak okresy RRSO 0% trwają zwykle od 15 do 21 miesięcy, w zależności od wystawcy karty. Po tym okresie będziesz patrzeć na normalne stopy procentowe, które mogą sięgać nawet 27%. Spłata salda za każdy cykl rozliczeniowy może pomóc Ci zaoszczędzić na odsetkach, ponieważ nie ma salda, na którym można by je oprocentować.

  Załóżmy, że Twoje aktualne saldo na karcie wynosi 1200 USD, a APR wynosi 18%. Korzystając z naszego kalkulatora wypłat karty kredytowej, jeśli dokonasz minimalnej płatności w wysokości 50 USD każdego miesiąca, będziesz patrzeć na zapłacenie 298 USD z dodatkowymi odsetkami. Poza tym przy tym tempie spłacenie go zajmie Ci 30 miesięcy. I to przy założeniu, że Twoja RRSO jest ustalona na 18%. Większość kart ma zmienną APR, która może wynosić od około 14% do 27%. Oznacza to, że odsetki, które płacisz, mogą wzrosnąć, im dłużej będziesz mieć saldo na karcie.

  Pomóż swojej zdolności kredytowejHistoria płatności stanowi 35% całkowitej oceny kredytowej. Płacenie na czas jest niezwykle ważne dla utrzymania dobrej zdolności kredytowej. Jeśli płacisz minimum w każdym cyklu rozliczeniowym, Twoja historia płatności będzie w dobrym stanie. Jednak kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową jest wskaźnik wykorzystania kredytu lub wskaźnik kredytu do zadłużenia. Czynnik ten stanowi 30% całkowitej zdolności kredytowej i jest bezpośrednio powiązany z tym, ile wykorzystujesz kredytu w porównaniu z dostępnym. Idealnie byłoby, gdybyś chciał utrzymać ten współczynnik na niskim poziomie, przy rekomendacji poniżej 30%.

  Załóżmy, że masz dwie karty kredytowe, które oferują łącznie 10 000 USD kredytu. Jeśli saldo na jednej karcie wynosi 2500 USD, a na drugiej 1300 USD, oznacza to, że wykorzystałeś 3800 USD dostępnego kredytu. Przekłada się to na 38% wskaźnik wykorzystania kredytu, czyli powyżej zalecanego wskaźnika. Jeśli dodasz odsetki, które zostaną zastosowane do tych sald, masz potencjał, aby osiągnąć 48% wskaźnik wykorzystania kredytu. Oznacza to, że wykorzystujesz prawie połowę dostępnych środków. Spłata salda na koniec każdego cyklu rozliczeniowego pomaga uwolnić ten kredyt i obniżyć współczynnik kredytu do zadłużenia.

  Zalety wcześniejszego opłacenia rachunku karty kredytowej

  Płacenie w całości jest świetne, ale płacenie wcześnie i często jest jeszcze lepsze. Jeśli masz saldo, ale płacisz wcześniej w miesiącu, możesz chcieć całkowicie uniknąć odsetek. A jeśli nie możesz zapłacić w całości za pomocą jednej płatności, możesz dokonać kilku płatności, aby spłacić saldo. Nawet jeśli nie płacisz w całości, wcześniejsza płatność zmniejsza Twoje miesięczne saldo, a tym samym współczynnik wykorzystania, co ma pozytywny wpływ na Twoją zdolność kredytową.

  Większość wystawców kredytów co miesiąc przekazuje zaktualizowane informacje agencjom konsumenckim. Saldo zgłoszone do biur konsumenckich to saldo w dniu zamknięcia wyciągu, które można znaleźć na wyciągu lub zadzwonić do wystawcy w celu potwierdzenia. Możesz również zapytać, kiedy saldo zostanie zgłoszone, aby mieć pojęcie, kiedy dokonać wcześniejszej płatności. Kiedy obciążasz swoją kartę, możesz zaplanować jej natychmiastową spłatę lub dokonywać płatności co tydzień, aby zmniejszyć lub wyeliminować saldo karty. Ta taktyka to także świetny sposób na utrzymanie budżetu przy wydatkach na karcie kredytowej.

  Wady wcześniejszego opłacenia rachunku karty kredytowej

  Ogólnie rzecz biorąc, wczesna spłata karty kredytowej jest pozytywną rzeczą. Jednak potencjalną wadą może być to, że musisz bardziej rygorystycznie podchodzić do budżetu na wydatki. Dobrą zasadą jest ustalenie budżetu na to, jak spłacisz zakup, zanim go dokonasz. Możesz skorzystać z kalkulatora wypłat karty kredytowej Bankrate, aby dowiedzieć się, ile czasu zajmie spłata zakupu.

  Inną rzeczą, o której należy pamiętać, płacąc wcześniej i często, jest to, że chcesz, aby wskaźnik wykorzystania kredytu był niski, ale nie zerowy. Na twoich kartach powinna pojawić się aktywność lub może pojawić się spadek zdolności kredytowej o kilka punktów. Idealny zakres wykorzystania kredytu wynosi od 10% do 30%. Na przykład, jeśli całkowity dostępny kredyt wynosi 10 000 USD, chcesz wykorzystać od 1000 do 3000 USD z dostępnego kredytu.

  Wskazówki dotyczące kontrolowania rachunku karty kredytowej

  Zrób budżet i trzymaj się go.

  Karty kredytowe ułatwiają wydawanie pieniędzy, dlatego ważne jest, aby mieć na uwadze budżet karty kredytowej. Możesz skorzystać z kalkulatora budżetu Bankrate, aby dowiedzieć się, jaka kwota jest najlepsza w Twojej obecnej sytuacji.

  Bądź na bieżąco z datami otwarcia i zamknięcia cyklu rozliczeniowego.Możesz ustawić przypomnienia, aby zawsze otrzymywać powiadomienia. Miej również oko na stopę procentową, aby upewnić się, że wykonujesz obliczenia płatności z najbardziej aktualną RRSO.

  Przejrzyj swoje oświadczenia.Kiedy otrzymasz wyciąg, dokładnie go przejrzyj, aby upewnić się, że nie zawiera błędów ani fałszywych opłat. Możesz również obserwować swoje konto przed otrzymaniem wyciągu, logując się na stronie internetowej wydawcy.

  Rozważ przeniesienie salda.Jeśli kiedykolwiek dojdziesz do punktu, w którym spłata karty kredytowej wydaje się niemożliwa, pomyśl o przeniesieniu salda na kartę transferu salda 0% RRSO lub zaciągnięciu pożyczki osobistej, aby ją spłacić.

  Podsumowując

  Podczas gdy wczesna płatność i pełna płatność będzie miała duży wpływ na Twoją zdolność kredytową, istnieje inny sposób, aby uzyskać podobny efekt. Po prostu płać na czas i utrzymuj saldo na niskim poziomie poprzez wydatki budżetowe. Jeśli uda Ci się uzyskać wskaźnik wykorzystania kredytu poniżej 25%, zobaczysz pozytywny wpływ na swoją zdolność kredytową i zdolność do uzyskania kredytu w przyszłości. A jeśli ciekawi Cię, jak wygląda Twój wynik, możesz skorzystać z bezpłatnego narzędzia do raportowania kredytów Bankrate, aby się tego dowiedzieć.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy