Kompletny przewodnik po tym, czym jest wydobywanie bitcoinów

17 lutego 2021
Category: Wystawca Karty

Nie wiesz, co to jest wydobywanie bitcoinów? Jesteś we właściwym miejscu, aby się tego dowiedzieć!

Ostatnia aktualizacja: 11 września 2020 r

BitDegree.org Standardy sprawdzania faktów

Aby zapewnić najwyższy poziom dokładności i najbardziej aktualne informacje, BitDegree.org jest regularnie audytowany i weryfikowany pod kątem przestrzegania ścisłych wytycznych redakcyjnych. Przestrzegane są jasne zasady łączenia, aby spełnić referencyjne standardy reputacji.

Cała zawartość BitDegree.org spełnia następujące kryteria:

1. Podczas tworzenia treści jako odniesienia do badań wykorzystywane są wyłącznie autorytatywne źródła, takie jak stowarzyszenia naukowe lub czasopisma.

2. Prawdziwy kontekst każdego poruszanego tematu musi być zawsze ujawniony czytelnikowi.

3. Jeżeli za badaniem, do którego się odwołujemy, nie ma zgody co do zainteresowań, czytelnik musi zawsze zostać poinformowany.

Jeśli uważasz, że treść jest nieaktualna, niekompletna lub wątpliwa, skontaktuj się z nami.

Popularność Bitcoina rośnie, ponieważ coraz więcej osób się o nim dowiaduje. Jednak nadal trudno jest zrozumieć niektóre pomysły związane z Bitcoinem – zdecydowanie jednym z nich jest wydobywanie bitcoinów .

Co to jest wydobywanie bitcoinów? Jak działa wydobywanie bitcoinów? Ile czasu zajmuje wydobycie Bitcoina. Jest tak wiele pytań, które zadajemy sobie, kiedy po raz pierwszy czytamy o Bitcoinie i kopaniu. To zagmatwane, prawda?

Ale jest w porządku. Jestem tu by pomóc! W tym przewodniku znajdziesz wszystkie potrzebne odpowiedzi. Mam zamiar uprościć wydobywanie bitcoinów i wyjaśnić ci to w łatwy do zrozumienia sposób. Opowiem o tym, jak działa wydobywanie, co to jest i jak samodzielnie rozpocząć wydobywanie bitcoinów. Pod koniec tego przewodnika będziesz miał dużo lepsze zrozumienie koncepcji.

Co więcej, jeśli okaże się, że wydobywanie tej kryptowaluty jest czymś, co może Cię zainteresować, możesz również chcieć ją sprzedać lub wymienić. W tym celu powinieneś polegać na niektórych platformach wymiany kryptowalut Binance i Kraken to dwie z lepszych opcji.

Więc zacznijmy!

Spis treści

 • 1. Co to jest Bitcoin Mining?
 • 1.1. Wyjaśnienie wydobycia bitcoinów
 • 2. Co to jest Bitcoin Mining: Jak działa Bitcoin Mining?
 • 2.1. Co to jest technologia Block and Blockchain?
 • 2.2. Jak działa wydobywanie bitcoinów?
 • 3. Co to jest Bitcoin Mining: Jak rozpocząć Bitcoin Mining?
 • 3.1. Zdobądź sprzęt do wydobywania bitcoinów
 • 3.2. Dołącz do puli wydobywczej Bitcoin
 • 3.3. Pobierz oprogramowanie Bitcoin Mining
 • 3.4. Otwórz portfel Bitcoin
 • 4. Co to jest wydobywanie bitcoinów: czy wydobywanie bitcoinów jest tego warte?
 • 4.1. Co to jest nagroda za wydobywanie bitcoinów?
 • 4.2. Jak trudne jest wydobywanie bitcoinów?
 • 4.3. Ile kosztuje wydobywanie bitcoinów?
 • 4.4. Ile możesz zarobić wydobywając bitcoiny?
 • 4.5. Jeszcze jedna ważna rzecz
 • 5. Co to jest wydobywanie bitcoinów: ostatnie słowa

Co to jest Bitcoin Mining?

Wydobywanie bitcoinów to proces weryfikacji, przechowywania i zabezpieczania transakcji Bitcoin. Oczywiście jest w tym znacznie więcej . Zanim jednak przejdziemy do więcej na temat tego, czym jest wydobywanie bitcoinów i jak to działa, pamiętaj o tych dwóch ważnych rzeczach dotyczących samego Bitcoina:

10 $ bonusu

Dla nowych użytkowników Coinbase

Otrzymaj 10 $ bonusu, gdy zarejestrujesz się na nowe konto Coinbase i dokonasz transakcji za co najmniej 100 $. Kliknij ten link polecający Coinbase, aby aktywować ofertę.

10 $ bonusu

Dla nowych użytkowników Coinbase

Otrzymaj 10 $ bonusu, gdy zarejestrujesz się na nowe konto Coinbase i dokonasz transakcji za co najmniej 100 $. Kliknij ten link polecający Coinbase, aby aktywować ofertę.

Twój rabat został aktywowany!

 1. Kiedy dokonujesz płatności kartą kredytową, wystawca karty weryfikuje i rejestruje transakcję . Teraz, kiedy dokonujesz płatności za pomocą bitcoinów, nie ma centralnej / trzeciej strony takiej jak firma obsługująca karty kredytowe, która weryfikuje transakcję. Zamiast tego jest weryfikowany przez górników Bitcoin.
 2. W przeciwieństwie do tradycyjnych pieniędzy ( USD, JPY, EUR itp .), Które są drukowane przez banki, nikt nie może drukować bitcoinów. W przypadku tradycyjnych walut bank może wydrukować tyle pieniędzy, ile chce, ponieważ nie ma maksymalnego limitu. Jednak Bitcoin ma maksymalny limit 21 milionów . Oznacza to, że może powstać tylko 21 milionów Bitcoinów!

O to właśnie chodzi w Bitcoinie – działa bez pośredników ( takich jak banki czy firmy obsługujące karty kredytowe ).

Jak widać, Bitcoin bardzo różni się od tradycyjnych systemów płatności, takich jak banki i firmy obsługujące karty kredytowe. Ponieważ kryptowaluta nie jest drukowana, w jaki sposób tworzy się nowy Bitcoin?

Czy możesz zgadnąć, jaka jest odpowiedź?

Jeśli myślałeś, że może to być wydobywanie bitcoinów, masz rację! Więc tak, to jest cel wydobywania bitcoinów – weryfikacja transakcji i tworzenie nowych bitcoinów . Ale jeśli to właśnie robi, jak to działa? Przejdźmy więcej na temat wydobywania bitcoinów i odpowiedzmy na pytanie, które wciąż nasuwa się w głowie: czym jest wydobywanie bitcoinów?

Wyjaśnienie wydobycia bitcoinów

Jak już wiesz, wydobywanie Bitcoinów to proces weryfikacji transakcji Bitcoin i tworzenia nowych Bitcoinów. Ludzie, którzy wydobywają Bitcoin, są znani jako górnicy Bitcoin. Cóż, mówię „ ludzie , ale tak naprawdę są to komputery obsługiwane przez ludzi .

Te komputery ( które nazywamy „węzłami ) muszą być bardzo wydajne, ponieważ wydobywanie bitcoinów zużywa dużo mocy komputera. Uruchamiają oprogramowanie, które łączy ich z łańcuchem bloków Bitcoin i rozwiązuje problemy matematyczne.

Po rozwiązaniu tych matematycznych problemów nowe dane transakcyjne są weryfikowane i przechowywane w łańcuchu bloków Bitcoin. Tak więc górnicy Bitcoin weryfikują transakcje, a nie banki i firmy obsługujące karty kredytowe. Oznacza to, że nie ma strony trzeciej, której można by zaufać. Sprytne, prawda?

Podstawowe wymagania dotyczące wydobywania bitcoinów to:

Specjalistyczne komputery Silne połączenie internetowe Energia elektryczna (dużo!)

Możesz pomyśleć, dlaczego ci „ górnicy podejmują tyle wysiłku? Z pewnością jest to bardzo drogie? Cóż, to dobre pytanie. Mówiąc prościej robią to, ponieważ są nagradzani Bitcoinem .

Zgadza się, górnicy Bitcoin są opłacani nowym Bitcoinem. Tylko w ten sposób można stworzyć nowy Bitcoin!

Obecnie wydobywa się ponad 18 milionów Bitcoinów, a nagroda za wydobycie jednego pełnego bloku ( za chwilę wyjaśnię bloki ) wynosi 12,50 Bitcoinów . Pamiętaj, że łącznie można wydobyć tylko 21 milionów Bitcoinów; po wydobyciu wszystkich 21 milionów bitcoinów nie można stworzyć nowych bitcoinów! Więc teraz wiesz, na czym w sumie jest wydobywanie bitcoinów.

A teraz – czym jest blok Bitcoin?

Najbardziej lubiane wyniki

Szukasz bardziej szczegółowych informacji na pokrewne tematy? Zebraliśmy dla Ciebie podobne artykuły, abyś mógł poświęcić swój czas. Spójrz!

Co to jest Blockchain? Przewodnik dla początkujących

Co to jest blockchain: dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o technologii blockchain w jednym miejscu – w pełni zrozum, czym jest blockchain i jak działa.

Bitcoin Alternative: najlepsi Altcoins i najlepsi konkurenci Bitcoin

Alternatywny przewodnik Bitcoin: znajdź swoje najlepsze altcoiny i największych konkurentów Bitcoin w kompletnym przewodniku alternatywnym Bitcoin.

Ethereum vs Bitcoin: Czy Ethereum jest lepszą alternatywą dla Bitcoinów?

Jaka jest różnica między nimi? Dowiedz się wszystkiego o tym w naszym szczegółowym przewodniku po Ethereum VS Bitcoin.

Co to jest Bitcoin Mining: Jak działa Bitcoin Mining?

Porozmawiajmy o blokach i technologii związanej z wydobywaniem bitcoinów. Wiesz, że Bitcoin używa łańcucha blokowego , prawda? Cóż, stąd pochodzi termin „blok .

Co to jest technologia Block and Blockchain?

Wiele transakcji Bitcoin odbywa się w tym samym czasie. Transakcje, które mają miejsce w tym samym czasie, są umieszczane w grupach; grupy te nazywane są „blokami . To właśnie te grupy / bloki muszą zweryfikować górnicy Bitcoin – weryfikują transakcje w grupach, zamiast weryfikować je indywidualnie.

Po zweryfikowaniu bloku jest on dodawany do łańcucha bloków, które zostały już zweryfikowane. Dlatego technologia kryjąca się za Bitcoinem nazywa się blockchain!

Stanie się to łatwiejsze do zrozumienia, gdy wyjaśnię krok po kroku proces wydobywania bitcoinów.

Jak działa wydobywanie bitcoinów?

 • Krok 1 : Wyobraź sobie, że chcesz kupić łóżko i zapłacić za pomocą Bitcoinów. Jeśli koszt łóżka wynosi 300 USD , będzie to około 0,046510 Bitcoin (to znaczy w chwili pisania tego ). Kiedy kupujesz łóżko, inni ludzie na całym świecie również kupują rzeczy za pomocą Bitcoin.
 • Krok 2 : Węzły wydobywające Bitcoin ( komputery ) są informowane o tych transakcjach, które mają miejsce.
 • Krok 3 : Teraz górnik Bitcoin musi zweryfikować Twoją transakcję. Nie możesz zabrać łóżka do domu, dopóki górnik Bitcoin nie zweryfikuje transakcji.

Ale poczekaj. Co oznacza weryfikacja transakcji i jak to się robi?

 • Kopacze bitcoinów uruchamiają oprogramowanie do wydobywania bitcoinów, które rozwiązuje problemy matematyczne – wyobraź sobie komputer rozwiązujący naprawdę skomplikowaną łamigłówkę / układankę! Z każdym blokiem transakcji problem / łamigłówka, którą muszą rozwiązać, jest inny.
 • Wielu górników Bitcoin próbuje rozwiązać problem w tym samym czasie, ale górnik, który rozwiązuje go jako pierwszy, jest tym, który jest nagradzany nowym Bitcoinem. To jak wyścig!
 • Górnicy Bitcoin przechowują dane o wszystkich przeszłych transakcjach Bitcoin, które kiedykolwiek miały miejsce. Nazwijmy to „ bazą danych starych transakcji .
 • Więc co to jest transakcja wydobywania bitcoinów? Kiedy wysyłasz Bitcoin, górnicy Bitcoin sprawdzają „ bazę danych starych transakcji przed weryfikacją. Daje to pewność, że nie wydałeś tego samego Bitcoina w żadnej z poprzednich transakcji.
 • Sprawdzają również czy posiadasz wystarczającą liczbę Bitcoinów . W przykładzie dotyczącym łóżka transakcja wyniosła 0,046510 Bitcoin. Tak więc górnicy Bitcoin sprawdzą czy masz 0,046510 Bitcoin, zanim to zweryfikują. Jeśli nie masz 0,046510 Bitcoin, Twoja transakcja nie zostanie zweryfikowana i nie możesz kupić łóżka.

OK, wracając do kupowania Twojego łóżka…

 • Krok 4 : Pierwszy górnik, który rozwiązał zagadkę ( nazwijmy tego górnika „John ), musi powiedzieć pozostałym węzłom, że rozwiązał zagadkę. Następnie inni górnicy sprawdzają, czy rozwiązanie łamigłówki Johna jest poprawne.
 • Krok 5: Kiedy 51% pozostałych górników zgadza się, że Jan ma właściwe rozwiązanie, Twój 0,046510 Bitcoin jest weryfikowany i wysyłany.

Uwaga: minimalny czas weryfikacji transakcji to 10 minut. Ale wraz ze wzrostem liczby transakcji bitcoinowych czasami może to trwać 35-40 minut lub więcej.

Jedną z najlepszych rzeczy w tym, czym jest wydobywanie bitcoinów, jest to, że osoba, która decyduje się zostać górnikiem, nie musi wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub być dobra w matematyce. Potrzebują tylko sprzętu do wydobywania bitcoinów ( potężnego komputera ) i oprogramowania do wydobywania bitcoinów .

Jak widać, wydobywanie bitcoinów nie jest takie trudne do zrozumienia. To powiedziawszy, następne ważne pytanie, które przyjdzie ci do głowy, jest prawdopodobnie podobne do „ jak wydobywać bitcoiny? – Cóż, przejdźmy od razu do tego.

Co to jest Bitcoin Mining: Jak rozpocząć Bitcoin Mining?

Wykonaj poniższe czynności, aby samemu zostać górnikiem Bitcoin. Jeśli nie chcesz, to też w porządku – nauka wydobywania Bitcoinów nadal pomaga Ci lepiej zrozumieć sam proces wydobywania.

Zdobądź sprzęt do wydobywania bitcoinów

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia wydobywania bitcoinów jest zakup sprzętu do wydobywania . Wybór odpowiedniego sprzętu jest ważny dla powodzenia wydobycia. Więc jaki jest najlepszy sprzęt do wydobywania bitcoinów?

Kiedy rozpoczęło się wydobywanie bitcoinów, w 2009 roku, można było kopać przy użyciu podstawowych komputerów – takich jak te, które kupujemy w sklepach detalicznych! Procesor tego komputera ( jednostka centralna ) miał wystarczającą moc, aby szybko rozwiązać problem matematyczny.

W miarę jak Bitcoin stawał się coraz bardziej popularny, górnicy zaczęli także używać mocniejszych komputerów. Użyli szybszych procesorów graficznych ( GPU ), które mogłyby szybciej rozwiązać problemy, co oznacza, że ​​wygrają wyścig i zostaną nagrodzeni nowym Bitcoinem!

Zgadnij, co się stało, gdy Bitcoin stał się jeszcze bardziej popularny? Górnicy byli jeszcze szybsi . Zamiast korzystać z procesorów i procesorów graficznych, zaczęli używać specjalistycznego sprzętu do wydobywania bitcoinów zwanego ASIC ( układy scalone specyficzne dla aplikacji ). Jeśli więc chcesz teraz wygrać wyścig i wydobyć Bitcoin, potrzebujesz ASIC.

Układy ASIC stworzone do wydobycia są bardzo wydajne i szybkie . Nie robią nic poza wydobyciem.

Jeśli chcesz kupić ASIC, powinieneś porównać różne ASIC za pomocą:

 • Cena;
 • Szybkość mieszania ( ta liczba informuje o mocy układu ASIC – im wyższa szybkość mieszania, tym szybszy układ ASIC );
 • Zapotrzebowanie na energię elektryczną ( im niższa liczba, tym mniej energii zużywa ).

Możesz sprawdzić poniższe porównanie różnych układów ASIC, które są popularne wśród początkujących.

Model ASIC Szybkość mieszania (TH / s) Energia elektryczna (W) Cena (USD)
Antminer S9 14.0 1372 2,694
Avalonminer 821 11.0 1200 3,190
Antminer R4 8.4 845 1000

Możesz również zapłacić ASIC dostępne na Amazon i eBay.

Dołącz do puli wydobywczej Bitcoin

Istnieją dwa sposoby rozpoczęcia wydobywania bitcoinów. Jednym z nich jest samodzielne rozpoczęcie, co nazywa się wydobyciem solo . Innym sposobem jest dołączenie do grupy innych górników Bitcoin – są to tak zwane pule wydobywcze .

Więc czym jest pula wydobywcza Bitcoin? Pomyśl o pulach do wydobywania bitcoinów jak o dużych farmach bitcoinów . Wielu górników łączy moc swojego sprzętu do wydobywania bitcoinów. Podzielili również otrzymaną nagrodę Bitcoin.

Wyobraź sobie: jesteś w puli wydobywczej Bitcoinów. Moc twojego komputera to 2% całkowitej mocy w puli wydobywczej. Jeśli twoja pula wydobywcza wygra wyścig o weryfikację bloku, otrzymasz 2% nowego Bitcoina, którym jest nagradzana pula wydobywcza.

Jeśli jesteś początkującym zalecane jest hodowanie bitcoinów ( dołączenie do puli wydobywczej ) . Do wyboru jest wiele różnych basenów. Uważaj jednak i wybieraj tylko znane baseny górnicze o dobrej reputacji! Oczywiście pobierają opłatę, ale zwykle jest ona niewielka ( 1-3% ).

Niektóre z popularnych basenów górniczych, które polecam nowym górnikom, to:

 • Slushpool : opłaty w wysokości 2%.
 • Pool.BTC.com : opłaty w wysokości 2-3%.
 • Kanopool : opłaty w wysokości 0,9% ( najtańsze z trzech! ).

Pobierz oprogramowanie Bitcoin Mining

Możesz mieć najlepszy sprzęt do kopania na świecie, ale bez oprogramowania do wydobywania bitcoinów jest on bezużyteczny .

Aby uzyskać dostęp do sieci Bitcoin i „ bazy danych starych transakcji , potrzebne jest oprogramowanie górnicze . Potrzebujesz go również, jeśli chcesz dołączyć do puli wydobywczej.

Dostępne są różne typy oprogramowania do wydobywania bitcoinów . Istnieją różne wersje dla różnych systemów operacyjnych – takich jak Mac OS, Windows i Linux . Niektóre z najpopularniejszych programów obsługujących kopanie z układami ASIC to:

CG miner ( pobierz tutaj )

 • Dostępne dla systemów Windows, Linux i Mac;
 • Może być używany z GPU / ASIC;
 • Do ściągnięcia za darmo!

BitMinter ( pobierz tutaj )

 • Dostępne dla systemów Windows, Linux i Mac;
 • Może być używany z GPU / ASIC;
 • Do ściągnięcia za darmo!

Otwórz portfel Bitcoin

Po skonfigurowaniu sprzętu do wydobywania bitcoinów, pobraniu oprogramowania i dołączeniu do puli wydobywczej możesz rozpocząć wydobywanie bitcoinów! Ale poczekaj, zostaniesz nagrodzony w Bitcoinach, prawda? Czy zastanawiałeś się więc, gdzie będziesz przechowywać te Bitcoiny?

W przeciwieństwie do tradycyjnych pieniędzy, Bitcoin nie może być przechowywany na Twoim koncie bankowym. Zamiast tego przechowujesz je w portfelu Bitcoin! Czym więc jest portfel Bitcoin ?

Musisz być bardzo ostrożny przy wyborze portfela, inaczej możesz stracić Bitcoin. Wiele osób straciło dużo pieniędzy, ponieważ ich portfele Bitcoin zostały zhakowane.

Istnieją trzy rodzaje Bitcoin portfele portfele internetowych portfele oprogramowania i portfele sprzętowych .

Portfele internetowe i portfele programowe są zawsze połączone z Internetem. Aby skorzystać z portfela internetowego / uzyskać do niego dostęp, przechodzisz do witryny internetowej. Aby skorzystać z portfela oprogramowania / uzyskać do niego dostęp, przejdź do aplikacji.

I nie polecam korzystania portfel internetowy, gdyż jest to najmniej bezpieczna opcja. Jeśli chcesz pobrać portfel z oprogramowaniem, polecam Exodus.

Portfele sprzętowe są bezpieczniejsze, ponieważ nie są połączone z Internetem. Są to rzeczywiste fizyczne urządzenia , na których możesz przechowywać swoje Bitcoiny; podłączasz portfel sprzętowy do komputera przez USB.

Trzy z najpopularniejszych portfeli sprzętowych, które polecam, to:

 • Cena – 110 dolarów
 • Świetne funkcje bezpieczeństwa, w tym połączenie USB, które nie może pobrać wirusów (+)
 • Można połączyć z kontem Dropbox (+)
 • Nie można przechowywać wielu kryptowalut innych niż Bitcoin (-)
 • Cena 116 USD
 • Łatwy w użyciu (+)
 • Może przechowywać ponad 10 różnych kryptowalut i tokenów ERC-20 (+)
 • Cena 49 USD
 • Przyjazny dla użytkownika (+)
 • Świetny projekt (+)
 • Bardzo nowy, wciąż musi się sprawdzić (-)

Co to jest wydobywanie bitcoinów: czy wydobywanie bitcoinów jest tego warte?

Odpowiedź na to pytanie jest różna w zależności od osoby. To może być odpowiednie dla Ciebie, ale może nie być odpowiednie dla kogoś innego.

Co to jest nagroda za wydobywanie bitcoinów?

Obecna liczba Bitcoinów, którymi górnicy są nagradzani za blok, wynosi 12,5 . Zgadza się, 12,5 Bitcoina jest przekazywane pierwszemu górnikowi w celu rozwiązania problemu ( weryfikacji transakcji ) każdego bloku.

Jednak liczba ta zmniejsza się o połowę co 4 lata. Tak więc w pewnym momencie w 2020 roku nagroda spadnie do 6,25 Bitcoin na blok.

To teraz 12,5 Bitcoinów na blok?! Jak długo trwa wydobycie Bitcoina? Cóż, mój jeden blok zajmuje 10 minut. Oznacza to, że co 48 sekund wydobywa się jeden bitcoin .

Jak trudne jest wydobywanie bitcoinów?

W miarę jak coraz więcej górników Bitcoin dołącza do sieci, wzrasta również poziom trudności wydobywania. Oznacza to po prostu, że wygrywają górnicy / kopalnie z mocniejszym sprzętem. Oznacza to również, że musiałbyś kupić droższy sprzęt .

Ile kosztuje wydobywanie bitcoinów?

Przyjrzyjmy się, jaki jest koszt wydobycia bitcoinów? Dwa z głównych kosztów związanych z wydobyciem bitcoinów to:

 • Koszty sprzętu / komputera : nawet dla początkujących koszt sprzętu do wydobywania bitcoinów wyniósłby 600-1000 USD i jest znacznie droższy, jeśli chcesz kupić najlepszy dostępny sprzęt.
 • Koszty energii elektrycznej : wydobywanie bitcoinów zużywa dużo energii elektrycznej! Koszt energii elektrycznej w Twojej lokalizacji może mieć ogromny wpływ na koszt wydobycia bitcoinów. Jeśli energia elektryczna w Twojej okolicy jest zbyt droga, możesz stracić pieniądze, wydobywając Bitcoiny zamiast zarabiać.

Jeśli dołączasz do puli wydobywczej, pamiętaj, aby pomyśleć również o opłatach za pulę wydobywczą – 1-3% .

Ile możesz zarobić wydobywając bitcoiny?

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, ile możesz zarobić, jest skorzystanie z kalkulatora online! W Internecie jest wiele różnych kalkulatorów do wydobywania bitcoinów. Polecam kalkulator wydobywczy CryptoCompare .

Musisz podać:

 • Moc haszująca – moc twojego sprzętu ( którą możesz sprawdzić po wybraniu sprzętu, który zamierzasz kupić );
 • Pobór mocy – ile energii zużywa twój sprzęt ( ponownie możesz to sprawdzić po wybraniu sprzętu, który zamierzasz kupić );
 • Koszt za KWh ( $ ) – ile kosztuje Twoja energia elektryczna ( jeśli nie używasz USD, możesz skorzystać z Konwertera Walut Google );
 • Opłata Basen – opłata za basenie górniczym jesteś łączenia.

Upewnij się, że myślisz o koszcie sprzętu do wydobywania bitcoinów. W obliczeniach należy uwzględnić koszt sprzętu, aby poznać prawdziwy zysk.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy