Które banki używają Zelle?

17 lutego 2021
Category: Małych Firm

Zelle to aplikacja do płatności cyfrowych, która działa w Stanach Zjednoczonych. Jest super wygodny i prosty w użyciu. Ponadto przelewy pieniężne z Zelle są błyskawiczne i nie są potrzebne żadne gotówki, czeki ani przelewy.

Wszystko, czego potrzebujesz, to adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Możesz uzyskać dostęp do Zelle za pomocą aplikacji Zelle i podłączyć do niej swoją kartę debetową. Możesz też zarejestrować się w Zelle za pomocą aplikacji bankowej i połączyć ją z kontem bankowym. Aby to zrobić, Twój bank lub unia kredytowa musi zaoferować Zelle.

Zelle & Banks

Zelle nie działa od bardzo dawna. Było to pierwsze uruchomienie w połowie 2017 roku i od tego czasu rośnie wykładniczo. Jednym z głównych powodów ogromnego sukcesu Zelle jest to, że została stworzona i uruchomiona jako odpowiedź na mobilną aplikację płatniczą Venmo. Powodem, dla którego Zelle zyskał przydomek „zabójcy Venmo, była pozycja i siła pięciu największych banków w USA.

Tych pięć banków to JPMorgan Chase, US Bancorp, Wells Fargo, BB&T i PNC Financial Services Group. Oczywiście wszystkie te banki korzystają z Zelle i oferują swoje usługi każdemu, kto ma konto w jednym z tych banków. Dzięki takiemu rozpoczęciu wielu bankom i spółdzielczym kasom oszczędnościowo-kredytowym nie trzeba było długo czekać, aby nawiązać współpracę z Zelle. Listę banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, które używają Zelle, można znaleźć na ich stronie internetowej.

Wystarczy wpisać pierwszą literę nazwy swojego banku i sprawdzić, czy jest na liście. Jeśli nie widzisz swojego banku na liście, nie martw się. To nie znaczy, że nie możesz używać Zelle. Oznacza to po prostu, że aby z niego skorzystać, musisz pobrać aplikację Zelle i zarejestrować się za pomocą karty debetowej. Nie ma znaczenia, który bank lub unia kredytowa wydały Twoją kartę debetową. Możesz pobrać aplikację Zelle na Androida tutaj i iOS tutaj.

Czy Twoje dane są bezpieczne w Zelle?

Cyfrowe aplikacje płatnicze są nadal względną nowością. Wiele osób może nie być pewnych, jak bardzo są bezpieczne. Firma korzysta z funkcji uwierzytelniania i monitorowania, aby zwiększyć bezpieczeństwo płatności. Dotyczy to zarówno korzystania z Zelle za pośrednictwem aplikacji mobilnej banku lub kasy, jak i po prostu za pomocą aplikacji Zelle. Jednak Zelle zachęca użytkowników do wysyłania pieniędzy tylko do osób i firm, którym ufają.

Jednak wokół Zelle pojawiły się pewne kontrowersje. Głównym problemem jest to, że po wysłaniu pieniędzy nie można anulować płatności. Przelew pieniędzy jest prawie natychmiastowy. Jeśli wpiszesz zły adres e-mail lub numer telefonu, nie będziesz w stanie go odzyskać. Jedyne, co możesz zrobić, to spróbować samodzielnie rozwiązać problem.

Zmiana konta bankowego

Jeśli korzystasz już z aplikacji Zelle i jest ona połączona z Twoim kontem bankowym, prawdopodobnie wiesz, jak działa aplikacja Zelle. Niestety, Zelle nadal nie obsługuje posiadania wielu kont bankowych połączonych z jednym kontem Zelle. Ale możesz zmienić konto bankowe powiązane z Zelle. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz aplikację Zelle.
  2. Kliknij ikonę koła zębatego, która znajduje się w lewym górnym rogu ekranu.
  3. Kliknij „Konto.
  4. Kliknij „Przełącz konta.

Po wykonaniu tej czynności zostaniesz poproszony o odłączenie obecnego konta i dodanie nowego. Jedną z rzeczy, o których powinieneś pamiętać podczas wykonywania tej czynności, jest utrata całej historii transakcji Zelle z poprzedniego konta bankowego.

UWAGA: Jeśli chcesz połączyć dwa konta bankowe z Zelle, będziesz musiał otworzyć kolejne konto Zelle. Aby to zrobić, będziesz musiał podać inny adres e-mail i numer telefonu, aby zarejestrować drugie konto.

Wypłaty z Zelle

Jeśli korzystasz już z Zelle, wiesz, że jest to szybkie, proste i że wystarczy znać czyjś adres e-mail lub numer telefonu komórkowego, aby wysłać mu pieniądze. To samo dotyczy otrzymywania pieniędzy. Liczy się tylko to, że oboje używacie Zelle. Ale Zelle to także prosty i szybki sposób na otrzymywanie pieniędzy od organizacji, firm, a nawet rządu.

Jeśli zarejestrowałeś się już w Zelle za pośrednictwem aplikacji bankowej, możesz otrzymywać pieniądze od pracodawców, jeśli jesteś wolnym strzelcem. Lub na przykład, jeśli kwalifikujesz się do zwrotu gotówki za coś, co kupiłeś, lub czekasz na wypłatę od firmy ubezpieczeniowej, Zelle to bardzo łatwy sposób na uzyskanie wypłaty. Jedną z głównych zalet tego rodzaju transakcji jest to, że nie ma potrzeby oferowania żadnych poufnych informacji.

Zelle & Small Business

Właściciele małych firm mogą korzystać z Zelle, aby otrzymywać płatności od klientów lub innych małych firm. Aby korzystać z Zelle w celach biznesowych, Twój bank lub unia kredytowa musi zaoferować Zelle dla typu konta firmowego, które obecnie posiadasz. Jedynym sposobem, aby się o tym upewnić, jest bezpośredni kontakt z bankiem lub spółką kredytową.

A jeśli chcesz wiedzieć, czy konsument lub inna firma może Ci zapłacić za pomocą Zelle, ponowne pytanie o to jest najlepszym sposobem, aby wiedzieć na pewno. Jeśli chodzi o opłaty transakcyjne i limity przelewów, one również mogą się różnić. Aby być po bezpiecznej stronie, skontaktuj się ze swoim bankiem lub spółką kredytową i uzyskaj szczegółowe informacje.

Większość banków korzysta z Zelle

Większość z 15 największych banków w USA oferuje usługi Zelle. Pozostałe duże banki prawdopodobnie wkrótce będą współpracować z Zelle. Dzieje się tak, jeśli rozwój firmy będzie kontynuowany bez zmian i jeśli unikną wszelkich kontrowersji dotyczących niezawodności aplikacji.

Na razie, zanim pobierzesz aplikację Zelle, upewnij się, że Twój bank znajduje się na liście Zelle. A jeśli tak nie jest, nadal możesz korzystać z Zelle, ale zamiast konta bankowego podłączysz swoją kartę debetową.

Czy używasz Zelle? Czy uważasz to za przydatne, czy nie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy