Money Crashers

17 lutego 2021
Category: Najlepsze Karty

Co chcesz

zrobić ze swoimi pieniędzmi?

 • Zarabiać pieniądze
  • Kariera
  • StudiaMały biznesDodatkowy przychód Zarządzaj pieniędzmi

   • Bankowość
   • AsygnowaniePodatkiDający Oszczędzać pieniądze

    • Oszczędność
    • ZakupyOferty Pożyczać pieniądze

     • Wyjść z długu
     • Karty kredytoweBankructwoHipotekaPożyczki Chroń pieniądze

      • Planowanie nieruchomości
      • UbezpieczeniePrawnyAlert o oszustwie Inwestować pieniądze

       • Więzy
       • Przejście na emeryturęNieruchomość O Money Crashers
       • O
       • Napisz do nasnaciśnijReklamowaćKontakt
       • Karty kredytowe
        • Zwrot gotówki
        • Niskie odsetki APRNagrody za podróżNagrody hoteloweNagrody za gazStudentBiznesZabezpieczone Bankowość

         • Nowe promocje dotyczące kont bankowych
         • Najlepsze banki internetoweDarmowe konta czekoweRachunki czekowe o wysokiej dochodowościKonta rozliczeniowe nagródRachunki oszczędnościowe o wysokiej dochodowościNajlepsze konta na rynku pieniężnymNajwyższe oprocentowanie CDNajlepsze biznesowe konta czekoweDarmowe konta biznesoweRachunki bankowe studentówKonta bankowe dla dzieci Pożyczki

          • Hipoteka
          • Pożyczki osobiste Dom rodzinny

           • Dzieci i rodzicielstwo
           • Majsterkowanie w domuRelacjePlanowanie nieruchomości Inwestowanie

            • Nowe promocje na koncie maklerskim
            • Najlepsi maklerzy giełdowi onlineMaklerzy giełdowi dla początkującychBezpłatny obrót akcjamiPrzesiewacze zapasówUłamkowe udziały akcjiUsługi kompletacji towaruAplikacje do mikroinwestowaniaDoradcy Robo Mały biznesNajnowsze historie

             Jak korzystać z witryn z wyprzedażami błyskawicznymi, aby zdobyć zabójcze oferty – wady i zalety

             Co to jest fundusz rynku pieniężnego – definicja, rodzaje, zalety i wady10 najbardziej satysfakcjonujących i satysfakcjonujących ofert pracy i karieryUjawnienie reklamodawcy:karty kredytowe i oferty bankowe, które pojawiają się na tej stronie, pochodzą od firm obsługujących karty kredytowe i banków, od których MoneyCrashers.com otrzymuje rekompensatę. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej pojawiają się na stronach kategorii. MoneyCrashers.com nie obejmuje wszystkich banków, firm obsługujących karty kredytowe ani wszystkich dostępnych ofert kart kredytowych, chociaż dokładamy wszelkich starań, aby dołączyć pełną listę ofert niezależnie od wysokości odszkodowania. Partnerzy reklamodawcy to między innymi American Express, Chase, US Bank i Barclaycard.

             BadaćPolecane treści12 najlepszych kart kredytowych typu cash-back – recenzje i porównania

             Polecane treści12 najlepszych kart kredytowych typu cash-back – recenzje i porównania

             Polecane treści7 najlepszych kart kredytowych o niskim oprocentowaniu – recenzje i porównania

             Polecane treści18 najlepszych kart kredytowych Travel Rewards – recenzje i porównania

             Polecane treści14 kart kredytowych Best Hotel Rewards – recenzje i porównania

             Polecane treści11 najlepszych kart kredytowych gazu – recenzje i porównania

             Polecane treści6 najlepszych kart kredytowych dla studentów – recenzje i porównania

             Polecane treści22 Najlepsze karty kredytowe dla małych firm – recenzje i porównania

             Polecane treści7 najlepiej zabezpieczonych kart kredytowych do odbudowy kredytu – recenzje i porównania

             Przez

             Wyświetlenia

             Udostępnij ten artykuł

             Kop głębiej

             Śledź @MoneyCrashersPopularne artykuły12 najlepszych aplikacji płatniczych, które pomogą Ci zdążyć na wypłatę22 Najlepsze nowe promocje i oferty dotyczące kont bankowych – październik 2020 r36 najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy w domu (legalne)10 wspaniałych pól kariery na przyszłośćKiedy najlepiej kupować duże urządzenia w roku?Zostań Money Crasher!

             Dołącz do naszej społeczności.Co to jest inwestowanie odpowiedzialne społecznie (SRI) – rodzaje i od czego zacząć Przez

             Wyświetlenia

             Udostępnij ten artykułPodjęcie decyzji, jak zainwestować swoje pieniądze, to skomplikowana sprawa. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak ryzyko i zwrot, podatki, inflacja, dywidendy i dywidenda. Samo ustalenie, jak uzyskać najlepszy zwrot z pieniędzy, wymaga dużo przemyślenia i planowania.

             Jednak niektórzy inwestorzy celowo decydują się na jeszcze bardziej skomplikowane. Wybierając akcje, w które chcą zainwestować, nie martwią się tylko o to, jak stabilna finansowo jest firma i czy jej akcje sprzedają się po dobrej cenie – pytają również, czy jest to firma, która pomaga uczynić świat lepszym miejscem.

             Inwestowanie odpowiedzialne społecznie (SRI) to czynność polegająca na wyborze inwestycji na podstawie dobra społecznego, a także korzyści finansowych. Inwestorzy odpowiedzialni społecznie dążą do inwestowania w firmy, które prowadzą interesy w pozytywny i odpowiedzialny sposób. Ogólnie rzecz biorąc, szukają firm, które mają dobre wyniki w tzw. Kwestiach ESG: środowisku, sprawiedliwości społecznej i ładzie korporacyjnym.

             Chociaż większość inwestorów w USA nie jest inwestorami odpowiedzialnymi społecznie, ich szeregi rosną. Według raportu US SIF z 2014 roku, organizacji zrzeszającej inwestorów odpowiedzialnych społecznie, łączna kwota pieniędzy zainwestowanych w zarządzane fundusze, które stosują strategie SRI, wzrosła z mniej niż 1 biliona dolarów w 1995 roku do ponad 6,5 biliona dolarów na początku 2014 roku. więcej niż jeden na sześć dolarów pod profesjonalnym zarządzaniem w kraju.

             Historia inwestowania odpowiedzialnego społecznie

             Korzenie społecznie odpowiedzialnego inwestowania sięgają setek lat. W XVIII wieku członkowie Religijnego Towarzystwa Przyjaciół – lepiej znanego jako Kwakrzy – odmówili udziału w handlu niewolnikami lub inwestowania w broń wojenną. Około 1750 roku John Wesley, wczesny przywódca kościoła metodystów, napisał słynne kazanie „Wykorzystanie pieniędzy, w którym stwierdził, że grzechem jest zarabianie pieniędzy kosztem dobra własnego lub sąsiada. W szczególności nalegał na swoich wiernych, aby nie angażowali się w hazard, lichwę (pożyczanie pieniędzy po nieracjonalnie wysokich stopach procentowych) i przemysł, który używa toksycznych chemikaliów, takich jak arsen i ołów.

             Przez wieki wielu społecznie odpowiedzialnych inwestorów koncentrowało się na unikaniu „grzesznych branż, takich jak hazard, tytoń i alkohol. Jednak sytuacja zaczęła się zmieniać w latach sześćdziesiątych XX wieku, kiedy inwestorzy zainteresowali się wykorzystaniem swoich pieniędzy na promowanie praw obywatelskich, równości kobiet i lepszego traktowania pracowników. SRI odniosło jeden ze swoich najbardziej znaczących sukcesów w latach 80. XX wieku, kiedy zarówno indywidualni inwestorzy, jak i instytucje zaczęły wyciągać swoje pieniądze z Republiki Południowej Afryki z powodu polityki apartheidu lub ścisłego oddzielenia ras. Ich wysiłki odegrały znaczącą rolę w zakończeniu apartheidu w 1994 roku.

             Również w latach 80-tych SRI zaczęło przyciągać więcej uwagi inwestorów z głównego nurtu. Najstarszy doradca inwestycyjny poświęcony konkretnie SRI, Trillium Asset Management, został założony w 1982 roku. Dziś Trillium jest tylko jedną z wielu firm, które oferują inwestorom fundusze odpowiedzialne społecznie. Według raportu US SIF w 2014 r. W USA było 480 zarejestrowanych firm inwestycyjnych, które przy wyborze inwestycji brały pod uwagę czynniki ESG.

             Cele inwestorów odpowiedzialnych społecznie

             Istotą SRI jest wybór inwestycji zgodnych z Twoimi wartościami. Jednak te wartości nie są takie same dla wszystkich inwestorów.

             Inwestorzy odpowiedzialni społecznie wybierają swoje inwestycje, aby promować różnorodne cele, w tym:

             • Czystsze środowisko . „Ekologiczni inwestorzy preferują firmy, które nie zanieczyszczają środowiska. Niektórzy odmawiają inwestowania w paliwa kopalne, podczas gdy inni szukają firm, które minimalizują ślad węglowy swoich produktów i usług.
             • Sprawiedliwość społeczna . Niektórzy inwestorzy odmawiają prowadzenia działalności w krajach, w których odnotowano przypadki łamania praw człowieka. Inni szukają firm, które zapewnią swoim pracownikom godziwe wynagrodzenie i godne warunki pracy. Promowanie pokoju . Podobnie jak wczesni kwakrzy, inwestorzy pokojowi w żaden sposób nie inwestują w wojnę. Unikają wszelkich firm, które produkują broń lub czerpią zyski z konfliktów w obcych krajach. Promocja zdrowia . Wielu odpowiedzialnych społecznie inwestorów odmawia inwestowania w firmy sprzedające tytoń lub alkohol. Inni odmawiają inwestowania w produkty, które ich zdaniem stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, takie jak organizmy zmodyfikowane genetycznie. Ponieważ niektóre z tych produktów można również postrzegać jako zagrożenie dla środowiska, kategoria ta pokrywa się z inwestycjami ekologicznymi. Promowanie moralności . Obecnie wielu społecznie odpowiedzialnych inwestorów kontynuuje tradycyjną praktykę unikania „grzesznych branż. Różni inwestorzy postrzegają tę kategorię jako obejmującą różne typy przedsiębiorstw, takie jak alkohol, hazard, pornografia i antykoncepcja.Chociaż wiele z tych kwestii jest popularnych wśród lewicy politycznej, SRI nie jest definiowane przez politykę. Zarówno liberał, który odmawia inwestowania w firmy produkujące broń, jak i konserwatysta, który odmawia inwestowania w szpitale dokonujące aborcji, uważani są za inwestorów odpowiedzialnych społecznie – po prostu wybierają inwestycje w oparciu o inne standardy.

              Sposoby inwestowania odpowiedzialnego społecznie

              Aby promować swoje cele społeczne, inwestorzy odpowiedzialni społecznie opierają się na czterech głównych strategiach:

              1. Negatywne badanie przesiewowe . Negatywne badanie przesiewowe oznacza odmowę inwestowania w firmy, które nie spełniają Twoich standardów społecznych. Na przykład wiele odpowiedzialnych społecznie funduszy inwestycyjnych sprawdza firmy tytoniowe. Skrajną formą negatywnej selekcji jest zbycie: wycofanie wszystkich aktywów z określonych firm z powodu tego, jak lub gdzie prowadzą działalność. Jest to strategia, którą inwestorzy stosowali przeciwko firmom z RPA w latach 80-tych.
              2. Pozytywne inwestowanie . Chociaż selekcja negatywna jest strategią, którą ludzie najczęściej kojarzą z SRI, równie ważnym narzędziem jest selekcja pozytywna: wybieranie firm, które chcesz uwzględnić w swoim portfolio, szczególnie dlatego, że akceptujesz ich zachowanie. Jednym z przykładów jest wybór firm, które podpisały zasady CERES, kodeks postępowania w zakresie ochrony środowiska dla firm opracowany w 1989 roku. Inwestowanie pozytywne jest również znane jako inwestowanie wpływowe lub włączenie ESG. Inwestowanie społecznościowe . Jest to szczególna podkategoria inwestowania pozytywnego, która koncentruje się w szczególności na inwestowaniu w organizacje społeczne, zwłaszcza w obszarach o niskich dochodach. Inwestycje społecznościowe zapewniają pożyczki osobom i organizacjom, które w innym przypadku miałyby problemy z ich uzyskaniem. Pożyczki te można wykorzystać do finansowania małych firm i świadczenia niezbędnych usług, takich jak mieszkalnictwo i edukacja. Inwestycje społecznościowe mogą również koncentrować się na uczynieniu społeczności bardziej zrównoważonymi poprzez finansowanie projektów, takich jak zielona energia i inteligentny wzrost, rodzaj planowania miejskiego mającego na celu ograniczenie niekontrolowanej zabudowy i ochronę terenów zielonych. Akcja akcjonariusza . Inwestorzy odpowiedzialni społecznie wykorzystują swoje wartości nie tylko do wybierania spółek do swojego portfela – starają się również wpływać na zachowania spółek, w których posiadają akcje. Jednym ze sposobów jest składanie uchwał wspólników – propozycji dla kierownictwa, jak prowadzić firmę. Popularnym przykładem jest rezolucja zobowiązująca firmę do ujawnienia wszystkich darowizn, które przekazuje na kampanie polityczne. Zgodnie z ustawą o papierach wartościowych i giełdach z 1934 r. Każdy inwestor lub grupa inwestorów posiadająca co najmniej 1% akcji firmy (lub o wartości 2000 USD) może złożyć propozycję głosowania na następnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Nawet jeśli propozycja nie uzyska większości głosów na posiedzeniu, nadal może wpływać na decyzje kierownictwa, jeśli uzyska znaczną ilość poparcia.Rodzaje inwestycji odpowiedzialnych społecznie

               Inwestorzy odpowiedzialni społecznie mają do wyboru szeroki wachlarz inwestycji. Główne typy obejmują:

               • Fundusze powiernicze i ETF . Na rynku są setki funduszy inwestycyjnych, które stosują kryteria ESG. Na swojej stronie internetowej US SIF publikuje listę ponad 200 społecznie odpowiedzialnych funduszy inwestycyjnych oferowanych przez firmy członkowskie, wraz z informacjami o ich wynikach finansowych i kryteriach, którymi kierują się przy wyborze inwestycji. Ponadto raport US SIF z 2010 r. Dotyczący trendów w inwestycjach społecznych wskazuje 26 funduszy typu ETF, które korzystają z ekranów społecznościowych i środowiskowych.
               • Inwestycje alternatywne . Alternatywy dla tradycyjnych inwestycji, takich jak fundusze hedgingowe i fundusze nieruchomości, również wchodzą w grę SRI. Według US SIF, alternatywne fundusze inwestycyjne dla SRI rosną w dramatycznym tempie. W 2012 r. W kraju istniało łącznie 177 alternatywnych funduszy SRI zarządzających aktywami o wartości około 38 miliardów dolarów. Do 2014 roku liczba ta wzrosła do 336 funduszy z aktywami o wartości 224 miliardów dolarów. Inwestycje społecznościowe . Inwestorzy odpowiedzialni społecznie mogą również pożyczać pieniądze bezpośrednio organizacjom społecznym. Jednym ze sposobów jest wpłacenie pieniędzy do instytucji finansowych zajmujących się rozwojem społecznym (CDFI), w tym banków, spółdzielczych kas pożyczkowych i funduszy pożyczkowych, które zapewniają kredyty i inne usługi finansowe na obszarach o niskich dochodach. Banki CDFI można znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Wspólnoty (NCIF), a spółdzielcze kasy pożyczkowe za pośrednictwem Krajowej Federacji Spółdzielczych Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych (NFCDCU). Mikrofinansowanie . Innym sposobem inwestowania pieniędzy przez inwestorów tam, gdzie mogą przynieść najwięcej korzyści, są mikropożyczki, niewielkie pożyczki udzielane bezpośrednio firmom rozpoczynającym działalność. Kiva i Zidisha to dwie organizacje, które oferują mikrokredyty przedsiębiorcom w krajach rozwijających się, podczas gdy Kabbage koncentruje się na małych firmach w USAPierwsze kroki z SRI

                Inwestowanie pieniędzy w SRI nie różni się zbytnio od dokonywania jakichkolwiek innych inwestycji. Jedyne, co naprawdę robisz, to dodawanie dodatkowego kroku do procesu: decydowanie o swoich celach społecznych, a następnie wybieranie inwestycji, które będą je promować. To prawda, że ​​ogranicza to możliwości inwestowania, ale w rzeczywistości może to być pomocne. Przy tak ogromnym wachlarzu funduszy znacznie łatwiej jest wybrać, jeśli najpierw masz sposób na zawężenie pola.

                Oto kilka podstawowych kroków, które należy wykonać, dokonując pierwszej społecznie odpowiedzialnej inwestycji:

                1. Wybierz swoje kryteria społeczne . Nie możesz wybrać inwestycji odpowiedzialnych społecznie, dopóki nie wiesz, jakie cele społeczne chcesz promować. W tym momencie nie martw się o to, co jest faktycznie dostępne lub jak działają fundusze. Zamiast tego pomyśl tylko o swoich wartościach i o tym, co chcesz osiągnąć za swoje pieniądze. Następnie zapisz listę kryteriów, które muszą spełniać Twoje inwestycje, aby były zgodne z Twoim sumieniem.
                2. Wybierz swoje kryteria finansowe . Następnie zastanów się nad swoimi celami inwestycyjnymi – tak jak przy każdej innej inwestycji. Zastanów się, w co inwestujesz swoje pieniądze, kiedy spodziewasz się, że będziesz ich potrzebować, z jakim ryzykiem możesz sobie poradzić i jak duży zwrot potrzebujesz, aby osiągnąć swoje cele. I nie martw się, że nie zaszkodzisz swojemu zyskowi bardziej niż w przypadku tradycyjnych inwestycji, inwestując w sposób społecznie odpowiedzialny. Badania wielu instytucji finansowych i akademickich – w tym Morgan Stanley Institute for Responsible Investing, Global Impact Investing Network i TIAA-CREF Asset Management – pokazują, że SRI zapewnia zwrot co najmniej tak dobry, jak konwencjonalne inwestowanie. Znajdź fundusze, które odpowiadają Twoim potrzebom . Po ustaleniu celów społecznych i finansowych następnym krokiem jest znalezienie inwestycji, które je spełniają. Warto zajrzeć na stronę internetową US SIF, która oferuje podręczniki dotyczące inwestowania w rozwój kobiet, walkę ze zmianą klimatu i walkę z pieniędzmi korporacji w polityce. US SIF publikuje również listę funduszy, która pokazuje wyniki różnych funduszy i stosowane przez nie ekrany społecznościowe. Zalecenia dotyczące funduszy SRI można również znaleźć w publikacjach finansowych, takich jak Forbes i Kiplinger’s Personal Finance. Porównaj i wybierz . Spójrz na inwestycje na swojej krótkiej liście i zadaj sobie pytanie, które z nich najlepiej spełniają Twoje cele społeczne i finansowe. Oczywiście, w zależności od tego, jakie są te cele, może być konieczne dokonanie pewnych kompromisów. Na przykład, jednym z moich celów jako inwestora jest utrzymanie opłat na jak najniższym poziomie, ale fundusze SRI o najniższych całkowitych wydatkach nie spełniają moich celów społecznych. Spróbuj więc znaleźć równowagę w oparciu o to, co jest dla Ciebie najważniejsze.Ostatnie słowo

                 Przeniesienie pieniędzy na odpowiedzialne społecznie inwestycje jest naprawdę korzystne dla wszystkich. Pozwala maksymalnie wykorzystać swoje pieniądze na dwa różne sposoby: Możesz uzyskać dobre zyski i promować wartości, które są dla Ciebie ważne.

                 Jedynym prawdziwym minusem jest to, że znalezienie odpowiednich inwestycji, które pozwolą osiągnąć dwa zestawy celów – społeczny i finansowy – zamiast tylko jednego, wymaga nieco więcej pracy. Ale dobra wiadomość jest taka, że ​​to praca, którą musisz wykonać tylko raz. Po dokonaniu wyboru inwestycji możesz po prostu odkładać swoje pieniądze w tym samym miejscu, mając pewność, że trafiają one do firm, które możesz zaakceptować.

                 Czy angażujesz się w inwestowanie odpowiedzialne społecznie?

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy