Najlepsze portfele Bitcoin

17 lutego 2021
Category: Jeśli Jednak

NurPhoto / Getty Images Przy codziennych zmianach technologii, trendów i wartości kryptowalut, śledzenie najnowszych najlepszych praktyk może być często trudne. Jedną z najważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę jako inwestor lub właściciel Bitcoin (lub alternatywnej monety), jest miejsce ich przechowywania. W tym celu musisz znać najlepsze portfele Bitcoin.

Używasz portfela połączonego z giełdą? Czy używasz portfela oprogramowania, który jest lokalny dla twojego komputera? Portfel sprzętowy zaprojektowany specjalnie do ochrony twoich monet? Albo położyć go na kawałku papieru i zamknąć w ognioodpornym sejfie? Istnieją różne podejścia do portfela kryptowalut i wszystkie mają swoje zalety i wady.

Portfele online

Najlepszą opcją dla tych, którzy dopiero zaczynają korzystać z Bitcoin, są portfele online, które pozwalają przechowywać kryptowaluty w miejscu łatwo dostępnym z dowolnego miejsca na świecie, na dowolnym wybranym urządzeniu. Często powiązane z giełdą sprawiają, że handel walutami fiducjarnymi (takimi jak dolar amerykański) lub innymi kryptowalutami jest szybki i łatwy, a ich konfiguracja i rozpoczęcie jest proste. Wiele z nich zawiera również aplikacje na smartfony, które zapewniają łatwiejszy dostęp do bitcoinów.

Większość z nich zapewnia przyzwoite zabezpieczenia pod względem uwierzytelniania dwuskładnikowego lub lepszego, a niektóre będą wymagać formularza dokumentu tożsamości ze zdjęciem, aby zarejestrować się w celu potwierdzenia tożsamości. Oznacza to, że w przypadku tych portfeli jest mniej anonimowości niż w przypadku niektórych innych opcji na tej liście.

Te portfele sprawiają, że jesteś bardziej zależny od pomocy osoby trzeciej. Jeśli giełda zostanie zhakowana i straci wszystkie swoje fundusze, te pieniądze prawdopodobnie przepadną. Jeśli giełda napotka duży ruch lub atak DDOS, możesz nie mieć dostępu do swoich walut. Ponieważ Twój Bitcoin jest przechowywany zdalnie, hakerzy i inżynierowie społeczni mogą być w stanie ukraść Twoją tożsamość, uzyskać dostęp do Twojego konta i uciec z kolekcją monet.

Z tych powodów portfele te są zalecane dla tych, którzy dopiero rozpoczynają handel bitcoinami, dla tych, którzy handlują tylko niewielkimi kwotami lub dla tych, którzy przechowują swoje monety tylko przez krótki okres.

Nasz wybór

Blockchain

System portfela Blockchain.info oferuje łatwy do zrozumienia interfejs, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i różne inne opcje bezpieczeństwa. Posiada wbudowany handel ShapeShift, który umożliwia łatwą konwersję Bitcoin, Ether i Bitcoin Cash. W przeciwieństwie do niektórych alternatyw nie wymaga identyfikacji, chociaż w razie potrzeby zaleca się ułatwienie odzyskiwania konta.

Inne opcje

Coinbase

Użytkownicy uzyskują szybki i łatwy dostęp do różnych rynków Coinbase, w tym do platformy handlowej GDAX, na której można kupować, sprzedawać i handlować Bitcoinami, Litecoinami i Ether. Został uwikłany w skandal związany z Bitcoin Cash w 2017 roku, tymczasowo szkodząc jego reputacji, ale odbił się wystarczająco dobrze i jest teraz jednym z najpopularniejszych i szanowanych platform wymiany. Podczas gdy wysokie koszty i opłaty za przeliczanie walut mogą się kumulować, użytkownicy mogą również uzyskać bezpłatną kryptowalutę, wypełniając ankiety i oglądając filmy za pośrednictwem Coinbase Earn.

Portfele oprogramowania offline

Portfele oprogramowania offline, czasami nazywane portfelami komputerowymi, nadal zachowują pewną łatwość użytkowania i dostępu. Niektóre są przeznaczone specjalnie do użytku na komputerach stacjonarnych i laptopach, podczas gdy inne są bardziej mobilne i działają wyłącznie w aplikacjach.

Istotną zaletą tego podejścia jest niezależność. Każda giełda na świecie może spaść, ale nadal będziesz mieć techniczną własność i dostęp do swoich kryptowalut. Oznacza to również, że musiałbyś zostać specjalnie zhakowany lub zaatakowany, aby stracić do nich dostęp. Twoja tożsamość jest chroniona, bez konieczności rejestrowania się w dowolnym miejscu ani podawania jakiejkolwiek formy identyfikacji, aby skonfigurować lub uzyskać dostęp do portfela.

Jeśli ma towarzyszącą aplikację mobilną, możesz szybko przesyłać Bitcoiny między tobą a innymi właścicielami, a nawet używać ich do płacenia za określone przedmioty w prawdziwych sklepach.

Nie oznacza to jednak, że tego typu portfele są idealne. Wciąż opierają się na oprogramowaniu, więc są podatne na ataki hakerów i złośliwego oprogramowania. Te z komponentem online ułatwiającym handel są również bardziej publiczne niż alternatywne rozwiązania sprzętowe w trybie offline (chłodnia). Jeśli przechowujesz dużo Bitcoinów w jednym, może to przyciągnąć niechcianą uwagę.

Nasz wybór

Exodus

Kompleksowa aplikacja, która łączy obsługę różnych kryptowalut (Bitcoin, Ethereum, Litecoin i więcej) z solidnymi funkcjami prywatności i bezpieczeństwa. Exodus jest całkowicie darmowy i zawiera wbudowaną funkcjonalność ShapeShift dla łatwego handlu między różnymi kryptowalutami, wykresami na żywo i trackerami oraz jest kompatybilny z Windows, Mac i Linux. Obsługuje również portfel sprzętowy Trezor dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Inne opcje

Elektron

Electrum to szybki i prywatny portfel oprogramowania offline, od lat nie bez powodu jednym z najpopularniejszych wyborów wśród właścicieli kryptowalut. Jest prywatny i bezpieczny, z szybkim interfejsem i pełną możliwością eksportowania klucza prywatnego do użytku z innym klientem Bitcoin. Jest również kompatybilny z portfelami sprzętowymi dzięki zastosowaniu wtyczek innych firm.

GrzybniaMycelium, ekskluzywny portfel oprogramowania mobilnego, to platforma portfelowa typu open source z pełnym wsparciem dla Bitcoin. Chociaż nie można go obecnie używać z innymi kryptowalutami, jest stale rozwijany i rozszerzany. Jest szybki, łatwo dostępny i, choć trochę skomplikowany dla nowych użytkowników, oferuje bogactwo zaawansowanych opcji dla bardziej pewnych właścicieli Bitcoinów.

Portfel na chlebJeden z najpopularniejszych rozwiązań portfela Bitcoin na iOS, ten portfel jest teraz obsługiwany również na urządzeniach z Androidem. Dzięki prostemu interfejsowi i procesowi konfiguracji, który zajmuje kilka sekund, jest to jeden z najprostszych portfeli mobilnych do szybkiego i bezproblemowego wstawania i uruchamiania. Obsługa kluczy papierowych oznacza, że ​​możesz odzyskać portfel, nawet jeśli zgubisz telefon.

SoFiDzięki ponad 900 000 użytkowników SoFi zyskało reputację doskonałego portfela dla początkujących, umożliwiając zarządzanie kryptowalutą i tradycyjnymi inwestycjami z przydatnymi funkcjami i narzędziami finansowymi. Użytkownicy muszą wpłacić tylko 1 USD, aby otworzyć konto, a SoFi pobiera opłatę za zaledwie 1,25% transakcji. Podczas gdy brakuje możliwości przenoszenia kryptowaluty z jednego portfela do drugiego, początkujący mogą zrobić znacznie gorzej niż SoFi dla swojego pierwszego portfela.

BrzegDla tych, którzy robią wszystko za pośrednictwem urządzeń mobilnych, w tym handlu kryptowalutami, Edge jest idealnym rozwiązaniem portfela Bitcoin oferowanym przez Google Play i App Store. Chociaż nie ma możliwości uzyskania dostępu do Edge z Internetu lub komputera, użytkownicy korzystają z usług uwierzytelniania dwuskładnikowego i łańcucha blokowego, aby kupować Bitcoin za pomocą innych kryptowalut lub waluty fiducjarnej, w razie potrzeby. Wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć, to nazwa użytkownika i hasło, aby uzyskać dostęp do ponad 30 popularnych monet i zacząć kupować.

Portfele sprzętowe

Dla tych, którzy chcą mieć najwyższe bezpieczeństwo swojej inwestycji w bitcoiny lub planują ogólnie zajmować się dużą ilością kryptowalut o wysokiej wartości, portfel sprzętowy jest koniecznością. Przechowując klucze prywatne do portfela Bitcoin na określonym sprzęcie, który jest „zimny, tj. Niepołączony z Internetem, możesz być pewien, że nikt nie będzie w stanie ukraść Twojej kryptowaluty. Hakerzy i złośliwe oprogramowanie będą mieć bardzo duże trudności z infiltracją Twojego portfela – jeśli ktoś nie odbierze Ci urządzenia, utrata do niego dostępu jest prawie niemożliwa.

Portfel sprzętowy może być tak prosty, jak zewnętrzny dysk twardy z zainstalowanym jednym z powyższych portfeli programowych lub indywidualnie spreparowane urządzenie używane tylko do przechowywania kryptowaluty. W obu przypadkach musisz go zabezpieczyć w fizycznej lokalizacji – niektórzy sugerują umieszczenie go w sejfie, aby mieć podwójną pewność – i rozumieją, że chociaż bezpieczny przed zagrożeniami cyfrowymi, portfel nie jest tak chroniony przed żywiołami, jak niektóre inne rozwiązania z tej listy.

Te zimne portfele mogą łączyć się z dowolnym komputerem na świecie, dzięki czemu można szybko przelać z niego środki do „gorącego portfela, aby dokonywać transakcji lub transakcji przed odłączeniem go. Chociaż nie są drogie, niektóre portfele sprzętowe mogą kosztować nawet 100 USD, więc robienie zakupów jest koniecznością, jeśli określone funkcje są niezbędne.

Nasz wybór

Ledger Nano

Dzięki obsłudze Bitcoin, Litecoin Ethereum i alternatywnych monet opartych na Ethereum, Ledger Nano to małe urządzenie USB z wyświetlaczem OLED do podwójnego sprawdzania transakcji. Posiada system odblokowania za pomocą kodu PIN, obsługę uwierzytelniania dwuskładnikowego przez FIDO UTF oraz wewnętrzny sprzęt zabezpieczony przed manipulacją. Portfel Bitcoin jest tak bezpieczny i prywatny, jak tylko możesz. Możesz go teraz kupić za około 80 USD.

Inne opcje

Trezor One

Najstarszy portfel sprzętowy na rynku, Trezor, może nie mieć niektórych z najnowocześniejszych funkcji Ledger Nano, ale nadal jest znacznie bezpieczniejszy niż prawie jakikolwiek inny portfel na rynku. Dzięki prostemu interfejsowi wejściowemu i kilku wyróżniającym się funkcjom bezpieczeństwa, takim jak uwierzytelnianie wieloskładnikowe, jest to z pewnością opłacalny wybór dla portfela sprzętowego. Cena waha się od 55 do 500 USD, a funkcje różnią się w zależności od modelu, ale każdy portfel może obsługiwać ponad 1000 rodzajów kryptowalut, w tym Bitcoin.

Zewnętrzny dysk twardyTa opcja jest bezpieczniejszą wersją niektórych portfeli oprogramowania offline. Chociaż nie jest tak chroniony przed manipulacją, jak niektóre inne rozwiązania portfela sprzętowego, ta opcja daje możliwość korzystania z szerszej gamy platform oprogramowania, co może być lepsze. Możesz ponownie użyć dysku, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz, że skończyłeś również z kryptowalutami. To są nasze ulubione.

Portfele papierowe

Chociaż portfel papierowy jest mniej bezpieczny niż portfele sprzętowe pod względem trwałości fizycznej, portfel papierowy jest bardzo niepozornym sposobem na przechowywanie bitcoinów. Umożliwiają one wysyłanie Bitcoinów za pomocą zgrabnych domowych kart podarunkowych i przechowywanie Bitcoinów na całkowicie nieelektronicznym nośniku. Jeśli jednak zdecydujesz się skorzystać z tej opcji, poważnie polecamy wodoodporną, hermetyczną torbę i ognioodporny sejf jako dodatkowy środek. Możesz nie być w stanie zhakować kawałka papieru, ale przechowywanie dużej ilości pieniędzy bez dodatkowych zabezpieczeń jest zbyt delikatne.

Portfele papierowe to również zdecydowanie zaawansowany system, ponieważ ich konfiguracja może być skomplikowana. Jeśli popełnisz błąd, na pewno nie będzie żadnej możliwości regresu, jeśli zgubisz papier, więc ostrożnie podejmij ten ostatni krok w zabezpieczaniu kryptowaluty.

Nasz wybór

BitcoinPaperWallet

Darmowy w użyciu lub z opcjonalną opłatą, jeśli chcesz włączyć hologramy i kontrole manipulacji, BitcoinPaperWallet.com zapewni Ci błyskawiczną konfigurację portfela papierowego. Ma nawet wbudowaną usługę wsparcia z założycielem witryny, który może pomóc w rozwiązaniu wszelkich napotkanych problemów.

Inne opcje

BitAddress

Rozważ to jako opcję zrób to sam. W tym przypadku nie ma zbyt wiele trzymania się za rękę, więc upewnij się, że poczytaj więcej, zanim zaczniesz nurkować. Przewodnik dotyczący portfeli firmy Blockgeek omawia tworzenie portfeli papierowych, które przeprowadzą Cię przez ten proces.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy