Przewodnik po grubości kart

17 lutego 2021
Category: Dzięki Czemu

Gdzie mogę kupić silne magnesy?

Małe firmy wykorzystują karty – papier specjalny – na wiele sposobów. Mając niezliczoną gamę stylów, gramatur i kolorów, z pewnością znajdziesz odpowiedni rodzaj kart do swoich potrzeb.

Co to jest karta?

Karton, czasami nazywany papierem okładkowym, to papier grubszy, cięższy i mocniejszy niż standardowy papier do pisania lub kopiowania. Może być używany do wizytówek, kart okolicznościowych, scrapbookingu i innych projektów biznesowych i artystycznych. Karty są dostępne w wielu różnych gramaturach, kolorach i teksturach, które nadają się do różnych celów.

Grubość i waga kartonu

Podobnie jak inne papiery biznesowe, karty są klasyfikowane według wagi. Gramatura kart wskazuje grubość kartonu. Standardowe papiery biurowe i kserograficzne mają zwykle rozmiar od 20 funtów. i 32 funty. To waga na 500 arkuszy papieru. Oczywiście 32 funty. papier jest cięższy niż ta sama liczba arkuszy 20 funtów. papier. To dlatego, że każdy arkusz jest nieco grubszy.

Karton mierzy od 80 funtów. do 110 funtów. wagi, dzięki czemu jest sztywniejszy i cięższy niż standardowe papiery biurowe i ksero. Gęstość i grubość oznaczają, że używanie kartonu z drukarką biurkową lub małą kopiarką może być niemożliwe. Sprawdź podręcznik operatora (który może być dostępny online) lub specjalistę od maszyn biurowych, aby dowiedzieć się, jakie gramatury papieru i kart mogą się zmieścić.

Typ papieru jest ważny

W procesie produkcji papieru, papieru typu opisane są w warunkach, w tym tekstu pokrywy wiązania indeks i Bristol . Znajomość atrybutów każdego rodzaju papieru pomoże Ci zrozumieć, dlaczego 80 funtów. tekst jest w rzeczywistości cieńszy niż 59 funtów. pokrywa. Przemysł papierniczy sprzedaje swoje papiery według rodzaju i według wagi, którą mierzy się w gramach na metr kwadratowy (GSM). Każdy rodzaj papieru ma zakres rozmiarów. Im wyższa gramatura, tym cięższy i grubszy papier.

Gramatura papieru i zastosowania

Skorzystaj z przewodnika dotyczącego grubości kart dostawcy, aby wybrać papier najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Oto krótki przewodnik po gramaturze papieru i najlepszym zastosowaniu:

Lekkie papiery , często nazywane tekstem , obejmują standardowe papiery biznesowe używane do celów ogólnych oraz w drukarkach, kopiarkach i faksach. Ta kategoria obejmuje również papier bond , nieco cięższy papier, który może zawierać włókna bawełny lub lnu i mieć teksturowane wykończenie. Dzięki bardziej luksusowemu wyglądowi i stylowi, papiery bondowe są często używane do życiorysów i formalnej korespondencji.

Papiery o średniej gramaturze są klasyfikowane od 65 do 80 funtów. dokumenty okładkowe . Zazwyczaj są nacinane przed złożeniem, w przeciwieństwie do lekkich papierów, które są bardzo elastyczne i łatwo się składają. Papiery okładkowe są często używane do tworzenia ulotek i broszur.

Indeks to rodzaj papieru okładkowego, grubość i sztywność standardowej karty indeksowej. Standardowe kartki okolicznościowe są wykonane z papieru indeksowego lub okładkowego. Papiery indeksowe nadają się również do ulotek i broszur. Są wystarczająco wytrzymałe, aby stać w uchwytach na broszury lub wysłać je jako potrójne opakowanie bez koperty.

Papiery ciężkie to papiery okładkowe 80 funtów. i powyżej. Muszą zostać nacięte przed złożeniem i mogą być zbyt ciężkie dla drukarek domowych i biurkowych. Papiery o dużej gramaturze, zwłaszcza 100 funtów. okładki i powyżej, najlepiej nadają się do oznakowania wnętrz, zaproszeń i wizytówek.

Najlepsze artykuły dla Twojej firmy

Które papiery są odpowiednie dla Twojej firmy? Zależy to od wielu czynników, w tym budżetu, celu i obrazu, który chcesz wyświetlić. W przypadku większości zastosowań potrzebujesz najlepszej jakości dostosowanej do Twoich potrzeb. Na dłuższą metę to strata pieniędzy, jeśli kupujesz papier, który jest tani, ale słaby. Podobnie nie chcesz wydawać pieniędzy na wagę kart, która jest zbyt ciężka do pracy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy