Relacje inwestorskie

17 lutego 2021
Category: Bank Of America

IR Nav

link Warunki użytkowaniaOd dziś klienci mają dostęp do pełnej sieci bankomatów

CHARLOTTE, NC, 1 kwietnia / PRNewswire / – Bank of America Corporation zakończył dziś fuzję z FleetBoston Financial Corporation, zapewniając niezrównaną wygodę i przewagę ponad 35 milionom gospodarstw domowych i firm w całym kraju.

„Dwie firmy, które dziś się połączyły, mają setki lat tradycji w dostarczaniu zasobów kapitałowych napędzających wzrost gospodarczy w Ameryce – powiedział Kenneth D. Lewis, dyrektor generalny Bank of America. „Podzielamy zobowiązanie do pomagania amerykańskim rodzinom i firmom w dążeniu do ich marzeń i realizacji ich marzeń, a także we wspieraniu społeczności, w których prowadzimy działalność. Nasza firma będzie nadal przestrzegać tych tradycji i podnosić je na wyższy poziom dla wszystkich, którym służymy.

„Ta transakcja zamyka erę, ale rozpoczyna nową – powiedział Charles K. Gifford, prezes Bank of America. „Dzięki temu siła i dziedzictwo franczyzy Fleet mogą stać się częścią dynamicznej krajowej firmy świadczącej usługi finansowe, jednocześnie kontynuując jej historyczne zaangażowanie w regionie północno-wschodnim. Będzie coraz bardziej jasne, że jest to korzystne dla pracowników, klientów, społeczności i udziałowcy .

Na wolnej od podatku giełdzie papierów wartościowych akcjonariusze Fleet otrzymali 0,5553 akcji zwykłej Bank of America za każdą posiadaną przez siebie akcję Fleet. Udziałowcy floty zostaną poinformowani o sposobie wymiany ich udziałów na akcje Bank of America. Akcjonariusze Bank of America nie muszą podejmować żadnych działań.

Od dziś akcje połączonej spółki są nadal notowane na giełdach w Nowym Jorku, Pacyfiku i Londynie jako Bank of America Corporation pod symbolem giełdowym BAC. Niektóre akcje są również notowane na giełdzie w Tokio.

Od dziś klienci zarówno Bank of America, jak i Fleet mogą korzystać z prawie 16 500 bankomatów w całym kraju, aby dokonywać wypłat gotówki bez ponoszenia opłat za korzystanie z bankomatów. Na przykład klient Bank of America może teraz wypłacać gotówkę z bankomatu Fleet w Nowym Jorku bez ponoszenia opłat, a klient Fleet może teraz zrobić to samo w Dallas w bankomacie Bank of America.

W tym momencie klienci Fleet powinni nadal jak zwykle korzystać z usług bankowych przez telefon, bankomat, internet lub w oddziale. Ponadto klienci Fleet powinni nadal korzystać ze swoich kart kredytowych, debetowych i bankomatowych. Klienci zostaną powiadomieni z dużym wyprzedzeniem o wszelkich zmianach.

Znaki zaczną się zmieniać na markę Bank of America w trzecim kwartale. Przejście na euro zakończy się w pierwszym kwartale 2005 roku.

Obie firmy mają wyjątkową historię inwestycji społecznych. Kontynuując tę ​​tradycję, Bank of America ogłosił w styczniu nowe zobowiązanie na rzecz rozwoju społeczności w wysokości 750 miliardów dolarów. Nowy cel opiera się na znakomitych osiągnięciach Bank of America and Fleet w dostarczaniu kapitału i kredytów osobom, rodzinom i społecznościom o niskich i średnich dochodach. Firma dodatkowo obiecała, że ​​ponad 100 miliardów dolarów tego nowego celu zostanie osiągnięte poprzez pożyczki i inwestycje na rynkach flotowych.

Fuzja tworzy czwartą najbardziej dochodową firmę na świecie na podstawie wyników pro forma za 2003 rok. Tworzy drugą co do wielkości firmę bankową na świecie. Będzie miał około 96,5 miliarda dolarów kapitału i 166 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej. Zapewni niezrównaną dystrybucję detaliczną w 29 stanach i będzie największym pożyczkodawcą dla małych firm i średniego rynku w kraju. Dodatkowo dywersyfikuje strukturę przychodów firmy, zarówno pod względem linii biznesowych, jak i geograficznych.

Bank of America jest jedną z największych na świecie instytucji finansowych, obsługującą klientów indywidualnych, małe firmy i duże korporacje, oferując pełen zakres usług bankowych, inwestycyjnych, zarządzania aktywami oraz innych produktów i usług finansowych i związanych z zarządzaniem ryzykiem. Firma zapewnia niezrównaną wygodę w Stanach Zjednoczonych, obsługując 33 miliony klientów w 5700 biurach bankowości detalicznej, 16 500 bankomatach i wielokrotnie nagradzanej bankowości internetowej z ponad dziewięcioma milionami aktywnych użytkowników. Bank of America jest uznanym pożyczkodawcą nr 1 Small Business Administration w Stanach Zjednoczonych przez SBA. Firma obsługuje klientów w 150 krajach i współpracuje z 96% firm z listy Fortune 500 w USA i 82% z listy Global Fortune 500. Akcje Bank of America Corporation (symbol: BAC) są notowane na nowojorskiej giełdzie.

ŹRÓDŁO Bank of America Corporation

-0-04/01/2004

/ KONTAKT: Investors, Kevin Stitt, + 1-704-386-5667 lub Lee McEntire, + 1-704-388-6780 lub Media, Eloise Hale, + 1-704-387-0013, cały Bank of America /

/ Witryna internetowa: http://www.bankofamerica.com

 • Kim jesteśmy
 • Nasza firmaNasze przywództwoGdzie jesteśmyHistoria i dziedzictwo
 • Co nas prowadzi
 • Odpowiedzialny rozwójWywieranie wpływuNasze praktyki biznesoweNasi ludzieRaportowanie
 • Lokalne partnerstwo
 • Zobacz, co dzieje się w

  pobliżu
 • Newsroom
 • Informacje prasowe, link otworzy się w nowym oknieZestawy prasowe, link otworzy się w nowym oknieZasoby dziennikarzy, link otworzy się w nowym oknieBiografie kadry kierowniczej, link otworzy się w nowym oknieNagrody i wyróżnienia, link otworzy się w nowym oknie
 • Relacje inwestorskie
 • Informacje finansowe, link otworzy się w nowym okniePrezentacje inwestorskie, link otworzy się w nowym oknieInformacja o stałym dochodzie, link otworzy się w nowym oknieRaporty roczne i oświadczenia dla pełnomocników, link otworzy się w nowym oknieInformacje giełdowe, link otworzy się w nowym oknieUsługi dla akcjonariuszy, link otworzy się w nowym oknie
 • Kariera
 • LokalizacjeSkontaktuj się z namiWsparcieDostępna bankowośćPrywatnośćBezpieczeństwoWytyczne dla społeczności społecznychMapa serwisuTa witryna zawiera dokumenty PDF, które wymagają posiadania

  najnowszej wersji programu Adobe Reader, aby je przeczytać.

  Pobierz najnowszą aktualizację programu Adobe Reader.

  Bank of America, członek NA, FDIC. Równy pożyczkodawca mieszkaniowy

  Inwestowanie w papiery wartościowe wiąże się z ryzykiem, a inwestowanie w papiery wartościowe zawsze wiąże się z możliwością utraty pieniędzy.

  Niniejsze materiały nie uwzględniają Twoich konkretnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowych ani potrzeb i nie stanowią rekomendacji, oferty ani zachęty do zakupu lub sprzedaży jakiegokolwiek papieru wartościowego, instrumentu finansowego lub strategii. Przed podjęciem działań w oparciu o jakiekolwiek informacje zawarte w tym materiale, należy rozważyć, czy są one odpowiednie w danych okolicznościach i, jeśli to konieczne, zasięgnąć profesjonalnej porady. Wszelkie opinie wyrażone w niniejszym dokumencie są wyrażone w dobrej wierze, mogą ulec zmianie bez powiadomienia i są poprawne tylko na podaną datę ich wydania.

  Treść zawarta w niniejszym dokumencie mogła zostać wyprodukowana przez podmiot zewnętrzny, który nie jest powiązany z Bank of America ani żadnym z jego podmiotów zależnych (Bank of America). Wyrażane opinie lub idee niekoniecznie są opiniami Bank of America, ani nie odzwierciedlają ich poglądów lub poparcia. Te materiały służą wyłącznie do celów informacyjnych. Bank of America nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z polegania na dostarczonych informacjach przez kogokolwiek. Niektóre łącza mogą przekierowywać Cię z Bank of America do strony niepowiązanej. Bank of America nie był zaangażowany w przygotowanie treści dostarczanych na niepowiązanych witrynach i nie gwarantuje ani nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za ich zawartość. Odwiedzając te witryny, zgadzasz się na wszystkie ich warunki użytkowania, w tym na ich politykę prywatności i bezpieczeństwa.

  Merrill Lynch, Pierce, Fenner & Smith Incorporated (określane również jako „MLPF & S lub „Merrill) udostępnia określone produkty inwestycyjne sponsorowane, zarządzane, dystrybuowane lub dostarczane przez firmy powiązane z Bank of America Corporation („BofA Corp.) ). MLPF & S jest zarejestrowanym brokerem-dealerem, zarejestrowanym doradcą inwestycyjnym, członkiem SIPC i spółką zależną będącą w całości własnością BofA Corp.

  Usługi powiernicze i powiernicze są świadczone przez Bank of America Private Bank, oddział Bank of America, NA, Member FDIC oraz spółkę zależną będącą w całości własnością Bank of America Corporation („BofA Corp.). Produkty ubezpieczeniowe i rentowe są oferowane przez Merrill Lynch Life Agency Inc. („MLLA), licencjonowaną agencję ubezpieczeniową i spółkę zależną będącą w całości własnością BofA Corp.

  Produkty inwestycyjne oferowane w ramach MLPF & S oraz produkty ubezpieczeniowe i rentowe oferowane w ramach MLLA: Nie są ubezpieczeni w ramach FDIC Nie są objęte gwarancją bankową Może stracić na wartości Nie są depozytami Nie są ubezpieczeni przez

  żadną agencję rządową Nie są warunkiem żadnej

  usługi lub działalności bankowej „Bank of America to nazwa marketingowa globalnej bankowości i globalnych rynków działalności Bank of America Corporation. Pożyczki, instrumenty pochodne i inne komercyjne działania bankowe są wykonywane na całym świecie przez banki zależne Bank of America Corporation, w tym Bank of America, NA, Member FDIC. Papiery wartościowe, doradztwo strategiczne i inne działania w zakresie bankowości inwestycyjnej są wykonywane na całym świecie przez podmioty powiązane z bankowością inwestycyjną Bank of America Corporation („Podmioty powiązane z bankowością inwestycyjną), w tym w Stanach Zjednoczonych BofA Securities, Inc., Merrill Lynch, Pierce, Fenner & Smith Incorporated i Merrill Lynch Professional Clearing Corp., z których wszystkie są zarejestrowanymi maklerami-dealerami i członkami SIPC, a w innych jurysdykcjach przez podmioty zarejestrowane lokalnie. BofA Securities, Inc., Merrill Lynch, Pierce,Fenner & Smith Incorporated i Merrill Lynch Professional Clearing Corp. są zarejestrowani jako handlowcy z prowizjami futures w CFTC i są członkami NFA.

  Cele firmy są aspiracyjne i nie gwarantują ani nie obiecują, że wszystkie cele zostaną osiągnięte. Statystyki i metryki zawarte w naszych dokumentach ESG mają charakter szacunkowy i mogą opierać się na założeniach lub opracowywaniu standardów.

  2020 Bank of America Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy