Sposoby wypłaty pieniędzy z banku

17 lutego 2021

Od czasu do czasu potrzebujesz gotówki. Ci, którzy mają konto bankowe, mogą łatwo wypłacić pieniądze za pomocą bankomatu / karty debetowej. Jednak nie każdy ma bank, konto, niezależnie od tego, czy się nie kwalifikuje, czy po prostu nie chce. A może zgubiłeś jakąś kartę debetową i potrzebujesz w tej chwili gotówki. Niezależnie od okoliczności, oto kilka opcji do rozważenia, jeśli musisz wypłacić pieniądze bez karty debetowej.

Uwaga redaktora: Jeśli jesteś zainteresowany otwarciem konta bankowego, sprawdź naszą listę promocji bankowych przed złożeniem wniosku o taką! W ten sposób możesz otrzymać dodatkowe pieniądze na swoim koncie.

Spis treści

Skorzystaj z bankomatu

Korzystanie z bankomatu to najbardziej efektywny sposób na wypłatę pieniędzy z konta bankowego. Możesz użyć karty debetowej lub karty bankomatowej. Karty debetowe służą do robienia zakupów z rachunku rozliczeniowego, a także mogą być używane w bankomacie. Ponadto kart bankomatowych można używać w bankomatach, ale nie do robienia zakupów. Często są powiązane z kontami oszczędnościowymi, które zazwyczaj mają ograniczenia dotyczące zakupów.

Aby wypłacić pieniądze z bankomatu:

 • Tradycyjnie do korzystania z bankomatu potrzebna jest karta, ale niektóre banki oferują inne opcje.
 • Włóż kartę do gniazda w urządzeniu.Wprowadź czterocyfrowy kod PIN (osobisty numer identyfikacyjny)Poruszaj się po opcjach za pomocą ekranu dotykowego lub klawiatury numerycznej.Większość kont ma dzienny limit wypłat, a większość maszyn wypłaca gotówkę tylko w wielokrotności 20.Pamiętaj, że chociaż bankomaty należące do twojego banku zwykle nie pobierają opłat za ich używanie, jeśli korzystasz z bankomatu poza siecią twojego banku, możesz zostać obciążony różnymi kwotami za transakcję.Wypisz czek dla siebie

  To najłatwiejszy sposób na zdobycie gotówki bez karty debetowej. Wszystko, co musisz zrobić, to wypisać sobie czek, płatny na siebie lub „Gotówkę i zanieść go do swojego banku w celu zrealizowania płatności. Przekaż swój czek kasjerowi i otrzymaj w zamian swoje środki. Jeśli nie masz karty debetowej, musisz przedstawić kasjerowi prawo jazdy lub dowód tożsamości.

  Jeśli nie masz konta bankowego w banku, w którym realizujesz czek, prawdopodobnie nie możesz go zrealizować lub być może będziesz musiał uiścić opłatę lub zarejestrować się, aby zostać klientem, aby móc go zrealizować.

  Możesz również odwiedzić sklep detaliczny i sprawdzić, czy przyjmie od Ciebie czek płatny gotówką. Czek wystawiony na gotówkę jest niezabezpieczony. Oznacza to, że jeśli zgubisz czek, znalazca może otrzymać pieniądze, chyba że najpierw zatrzymasz płatność czekiem. Nie wypisuj czeku przed przybyciem do banku lub sprzedawcy, aby uniknąć tego ryzyka.

  Uzyskaj gotówkę za pośrednictwem aplikacji banku

  Jeśli korzystasz z usług Wells Fargo, możesz skorzystać z 13 000 bankomatów bez karty debetowej. Skorzystaj z aplikacji banku, aby uzyskać jednorazowy 8-cyfrowy kod, który będzie używany jako PIN do bankomatu.

  BBVA Compass posiada Mobilną Gotówkę, która umożliwia wysyłanie pieniędzy za pomocą telefonu komórkowego do dowolnego bankomatu BBVA. Tam możesz go odebrać lub wysłać do kogoś, kto może go odebrać. Jeśli nadawca nie jest klientem BBVA, będzie musiał uiścić opłatę.

  BMO Harris i Bank of Hawaii oferują kody kreskowe zamiast numerycznych PIN-ów, a kiedy jesteś w bankomacie, musisz zeskanować kod QR i wprowadzić kod PIN, aby zweryfikować swoją tożsamość.

  Inne banki, które mają tę funkcję, to Bank of America, Chase Bank, Fifth Third Bank, Salem Five i Wintrust Financial.

  Użyj aplikacji płatniczej na swoim smartfonie

  Niektóre aplikacje umożliwiają wysyłanie pieniędzy do znajomego, który może je wypłacić. Dzięki tej opcji nie będziesz w stanie wyciągnąć dużych sum pieniędzy. Będą ograniczenia dotyczące tego, ile możesz wysłać. Jest to jednak świetna opcja, aby wypłacić pieniądze bez użycia karty debetowej.

  • Venmo: Venmo to popularna aplikacja, która umożliwia wysyłanie i odbieranie pieniędzy, z których można korzystać bezpłatnie. Aby wysłać pieniądze, potrzebujesz tylko nazwy użytkownika Venmo, numeru telefonu lub adresu e-mail. Aby z niego korzystać, obie strony muszą być zarejestrowane w Venmo.
  • Zelle: Zelle to kolejna popularna aplikacja do wysyłania i odbierania pieniędzy. Musisz jednak mieć konto bankowe, ponieważ umożliwia ono niemal natychmiastowe wysyłanie pieniędzy do iz różnych banków. Istnieje około 60 banków, które obsługują korzystanie z Zelle, w tym Ally Bank, Bank of America, Capital One, Chase, Citibank, PNC Bank i Wells Fargo. PayPal: w systemie PayPal możesz wysłać pieniądze do kogoś, kto ma tylko adres e-mail. Upewnij się, że wybrałeś opcję „zapłać znajomym i rodzinie. W przeciwnym razie osoba otrzymująca środki będzie musiała uiścić opłatę transakcyjną. Portfel Google: możesz wysyłać pieniądze za pomocą Portfela Google, wpisując numer telefonu odbiorcy i określając kwotę, którą chcesz wysłać. Facebook Messenger: Jeśli Ty i Twoi znajomi i rodzina korzystacie z Facebook Messenger, możesz wysyłać pieniądze, wybierając „płatności, uwzględniając kwotę i odbiorcę.Werdykt autora

   Chociaż nie wszystkie te opcje dają natychmiastową gotówkę, nadal możesz wypłacać pieniądze ze swojego konta bez karty debetowej. Jeśli ciągle nie masz gotówki w kasie, warto po prostu otworzyć konto bankowe. Istnieje wiele banków internetowych, takich jak Ally Bank, Capital One 360 ​​i Discover Bank, oferujących proste konta czekowe i oszczędnościowe, które nie kosztują dużo, a nawet mogą przynosić odsetki. Możesz także otworzyć kartę kredytową, jeśli nie lubisz nosić przy sobie gotówki. W przeciwnym razie sprawdź naszą listę promocji bankowych aby znaleźć konto, które Ci odpowiada!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy