Subprime vs

Subprime vs
16 października 2020

laflor / Getty Images

Pożyczkodawcy dzielą potencjalnych pożyczkobiorców na dwie ogólne kategorie: prime i subprime. Posiadanie oceny kredytowej od 580 do 669 jest uważane za subprime według skali FICO, a kredytobiorcy ci są uważani za osoby o wyższym ryzyku dla pożyczkodawców. Pożyczki typu prime mają zazwyczaj wynik wyższy niż 669 i uważa się, że ryzyko spłaty karty kredytowej lub pożyczki jest najmniejsze.

Według Consumer Credit Review firmy Experian, 59% Amerykanów miało wynik FICO 700 lub wyższy w 2019 r. – największy odsetek, jaki kiedykolwiek widziano na tym poziomie. Ponadto liczba Amerykanów z doskonałym wynikiem FICO wynoszącym 850 wzrosła o 63% w ciągu ostatnich 10 lat. Coraz więcej konsumentów nie tylko podejmuje mądrzejsze decyzje kredytowe, ale jest też konsekwentnie lepiej wykształconych i dokładniej monitoruje swoje oceny kredytowe.

Upewnienie się, że kwalifikujesz się jako główny pożyczkobiorca, jest ważnym krokiem, jeśli masz nadzieję pożyczyć pieniądze w najbliższej przyszłości. Poniżej omawiamy korzyści płynące z bycia głównym kandydatem i jak upewnić się, że pozostajesz w idealnym zakresie.

Korzyści z bycia głównym pożyczkobiorcą

Bycie głównym pożyczkobiorcą sprawia, że ​​jesteś atrakcyjnym klientem dla banków i uzasadnia żądanie najniższych możliwych stóp procentowych. Główni pożyczkobiorcy są generalnie zatwierdzani do wyższych kwot pożyczek, wyższych limitów kredytowych i niższych zaliczek. Ogólnie rzecz biorąc, dobra ocena kredytowa daje głównym pożyczkobiorcom większą siłę negocjacyjną przy zakupie karty kredytowej lub pożyczki.

Podczas gdy pierwszorzędni pożyczkobiorcy mają większe szanse na zatwierdzenie swoich wniosków, wyższa ocena kredytowa nie gwarantuje zatwierdzenia. Uwzględnia się również dochody, zadłużenie i inne czynniki ryzyka. Pierwszemu pożyczkobiorcy, który nie spełnia kwalifikacji pożyczkodawcy, można odmówić, nawet jeśli jego kredyt jest doskonały.

Inne klasyfikacje pożyczkobiorców

W ramach dwóch szerokich kategorii, według których klasyfikowani są konsumenci, pożyczkobiorców można również określić jako „super prime” (gdy mają wynik 720 lub wyższy) lub „near prime” (gdy ich wynik nie jest całkiem dobry, ale ich historia kredytowa nie jest usiana wskaźnikami subprime).

Jak zostać głównym pożyczkobiorcą

Pierwsi pożyczkobiorcy mają ogólnie mniej rachunków bankowych i kredytowych, mniej nowych kont, mniej zapytań kredytowych, mniejsze wykorzystanie kredytu, niewiele kont windykacyjnych lub ich brak, a także brak niedawnych zaległości.

Możesz poprawić swój kredyt i pracować na drodze do zostania głównym pożyczkobiorcą, minimalizując liczbę otwieranych kont, wykorzystując tylko część dostępnego kredytu i płacąc za rachunki w terminie. Zadbaj o wszelkie zaległe salda, aby nie były one nadal naliczane przeciwko Tobie i unikaj wpuszczania kont do windykacji.

Nawet konta, które zwykle nie są zgłaszane biurom kredytowym, takie jak rachunek za media lub rachunek medyczny, mogą zostać uwzględnione w agencji windykacyjnej i na Twoim raporcie kredytowym, jeśli nie zapłacisz rachunku.

Kiedy nie kwalifikujesz się jako główny pożyczkobiorca

Nadal możesz otrzymać zezwolenie na niektóre karty kredytowe i pożyczki, jeśli nie jesteś głównym pożyczkobiorcą. Jednak najkorzystniejsze warunki mogą nie zostać zaakceptowane. Na przykład możesz otrzymać niższy limit kredytowy lub kwotę pożyczki, wyższą stopę procentową lub jedno i drugie.

Posiadanie większej zaliczki w postaci kredytów hipotecznych lub kredytów samochodowych może pomóc obniżyć oprocentowanie i umożliwić zakup droższego domu lub samochodu.

Cosigner, który jest głównym pożyczkobiorcą, może pomóc w uzyskaniu zgody na wyższą kwotę pożyczki lub niższym oprocentowaniu. Cosigning jest ryzykowny, więc bądź ostrożny, nie prosząc kogoś innego, by obciążył Cię swoim kredytem.

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę popracuj nad poprawą swojego kredytu Jeśli możesz opóźnić swoją kartę kredytową lub pożyczkę, możesz poświęcić ten czas na poprawę swojej zdolności kredytowej.

Rozpocznij starania kredytowe, zamawiając raporty kredytowe we wszystkich trzech biurach kredytowych (Equifax, Experian i TransUnion). Spłacaj wszystkie zaległe konta i zmniejsz salda, aby uzyskać lepszą zdolność kredytową. Unikaj otwierania nowych kont w miesiącach poprzedzających złożenie wniosku o pożyczkę. Zaciąganie nowego długu tuż przed złożeniem wniosku o pożyczkę sprawia, że ​​jesteś bardziej ryzykownym kandydatem na pożyczkę, nawet jeśli jesteś głównym pożyczkobiorcą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy