Twój kompletny przewodnik po banku ETF

17 lutego 2021
Category: Jest Dla Ciebie

Oto jak wybrać najlepszy bank ETF dla swojego portfela.

Kupowanie banków za pośrednictwem ETF jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Wiele funduszy ETF po prostu łączy akcje banków w większą kategorię „finanse, która obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe, podmioty działające na rynku nieruchomości i spółki private equity.

Wiele funduszy ETF zarządza tak dużą częścią swoich aktywów w czterech dużych bankach – Bank of America Wells Fargo Citigroup i JPMorgan – że zapewniają one jedynie skromną lub żadną rzeczywistą ekspozycję na znacznie mniejsze banki regionalne i lokalne, które: choć małe, nadal stanowią bardzo ważną część sektora bankowego.

Poniżej pokażemy Ci najlepsze typy w bankowych funduszach ETF, od równo ważonych ETF dla małych banków, po bankowe ETF-y ważone kapitałem rynkowym dla dużych banków i przedstawimy przypadek każdego z nich. Ale zacznijmy od podstaw.

Dlaczego akcje banków?

Kiedy większość ludzi myśli o akcjach banków, myśli o kryzysach – kryzysie finansowym 2008 r., Azjatyckim kryzysie finansowym z 1997 r., Kryzysie oszczędności i pożyczek w latach 80. i wczesnych 90. lub Wielkim Kryzysie w latach 30. XX wieku. Ale prawda jest taka, że ​​pomimo zawirowań dobrze zarządzane banki były niezwykłymi inwestycjami.

Nie wierz mi jednak na słowo. Warren Buffett, powszechnie uważany za najlepszego inwestora, jaki kiedykolwiek żył, wiele ze swoich rekordów w doborze akcji zawdzięcza akcjom banków. Wczesne inwestycje w American Express , Wells Fargo M&T Bank i inne zwiększyły jego długoterminowe zyski. Nawet dziś jego firma Berkshire Hathaway , posiada ponad 67 miliardów dolarów ze swojego 194 miliardowego portfela akcji banków, co świadczy o zasługach inwestycyjnych branży.

Źródło obrazu: Getty Images.

Nawet dawne niedźwiedzie bankowe zamieniły się w byki. Na przykład Steve Eisman, który zyskał sławę dzięki The Big Short , powiedział, że wierzy, iż banki są gotowe na lata dobrych wyników dzięki swoim „czystym bilansom oraz faktowi, że banki używają teraz znacznie mniej dźwigni. niż przed kryzysem finansowym w 2008 roku.

Banki mogą być skomplikowane, ale podstawowa działalność jest raczej prosta. Jest taki stary żart, że bankierzy przestrzegają „zasady 3-6-3: pożyczają pieniądze od deponentów na 3%, pożyczają pieniądze z powrotem na 6% i trafiają na pole golfowe do 15:00. Jest to zbytnio uproszczone, ale dokładnie opisuje co robią banki: Pożyczają z jedną stopą procentową i pożyczają z wyższą stopą procentową, zbierając różnicę między tym, co płacą na depozytach, a tym, co zarabiają na pożyczkach.

Różne rodzaje banków (i bankowych funduszy ETF)

Banki są wyjątkowe, ponieważ to, co robią, często zależy od tego, jak duże są. Chociaż nie ma zasadniczej różnicy między sprzedawcą z 10 sklepami a sprzedawcą z 1000 sklepów, są bardzo duże różnice między bankiem z 1 bilionem depozytów a innym z depozytem 100 mln USD.

Akcje banków są generalnie podzielone według wielkości na trzy duże grupy: banki centrów pieniężnych, banki regionalne i banki lokalne. Każdy ma swoje wady i zalety, a istnieją fundusze ETF, które śledzą każdą kategorię.

1. Banki centrów pieniężnych

Bankowe centra pieniężne są Goliatami w branży, świadczącymi usługi bankowe dla największych firm (pomyśl o Coca-Coli ), rządów, a nawet mniejszych banków, czasem ponad granicami międzynarodowymi.

Banki te można traktować jako banki „hurtowe, ponieważ zajmują się głównie naprawdę dużymi pożyczkami, naprawdę dużymi deponentami i naprawdę dużymi firmami (na przykład handlującymi na Wall Street). Wszystkie cztery wielkie banki – Bank of America, Wells Fargo, Citigroup i JPMorgan – są instytucjami centrum pieniężnego.

Aby spojrzeć na ich wielkość z odpowiedniej perspektywy, weźmy pod uwagę, że pojedyncza pożyczka udzielona przez bank z centrum pieniężnym może z łatwością przekroczyć wszystkie pożyczki udzielone przez mniejszy bank regionalny lub lokalny. Kiedy sklep wielobranżowy potrzebuje kredytu, zrobi to mały bank. Ale jeśli Walmart potrzebuje pożyczki w wysokości 1 miliarda dolarów, banki w centrum pieniężnym są jedynymi wystarczająco dużymi, aby go sfinansować.

Banki w centrach pieniężnych są często bankami uniwersalnymi, które są zaangażowane we wszystko, co związane z bankowością, od wydawania osobistych kart kredytowych aż po działania na rynkach kapitałowych, takie jak pomoc firmom w sprzedaży akcji w ramach publicznych ofert publicznych (IPO). Tak więc banki centrów pieniężnych są nie tylko zróżnicowane geograficznie, ale także ich źródła dochodów.

Dlaczego warto inwestować w banki centrów pieniężnych?

Wielkość i zasięg banków centrów pieniężnych odróżnia je od ich mniejszych odpowiedników. Oto, co wyróżnia banki centrów pieniężnych:

 • Zalety kosztowe: amerykańskie megabanki mają przewagę nad mniejszymi rywalami tylko ze względu na ich rozmiar. Podczas gdy przeciętny bank społeczny ma mniej niż 5 milionów dolarów aktywów na pracownika, większe banki mogą mieć 10 milionów, a nawet 20 milionów dolarów aktywów na pracownika (średnia dla wszystkich banków każdej wielkości to 8,4 miliona dolarów na pracownika).
 • Maszyny płatne: Duże banki centrów pieniężnych generują opłaty w takim samym stopniu, jak pożyczkodawcy. Duże banki generują dochody z opłat, doradzając klientom, jak inwestować na emeryturę, pomagając firmom wejść na giełdę, ułatwiając płatności za pomocą kart kredytowych i debetowych oraz pobierając opłaty w wysokości 5 lub 10 USD na raz od milionów rachunków czekowych i oszczędnościowych. Dochód z opłat jest niezwykle cenny dla banku, ponieważ uzyskuje się go poprzez świadczenie usługi, a nie podejmowanie ryzyka. Bank może zaciągnąć 20 milionów dolarów z opłat za doradztwo przy pierwszej ofercie publicznej, zapłacić swoim bankierom 10 milionów dolarów za pracę i zatrzymać 10 milionów dolarów dla akcjonariuszy. Aby zarobić podobną kwotę na pożyczkach, bank musiałby zaryzykować nawet 1 miliard USD, udzielając pożyczek. Banki zwykle muszą dużo ryzykować, aby zarobić bardzo mało, więc każdy dochód, który mogą zarobić bez narażania pieniędzy, jest piękną rzeczą. Dywersyfikacja: Posiadanie dużych akcji banków jest jak posiadanie tantiem w gospodarce USA, ponieważ mają one ekspozycje kredytowe w całym kraju, a nie tylko w jednym mieście lub stanie. Długotrwały spadek cen energii może bardzo dobrze zrujnować wspólnotowy bank z siedzibą w Teksasie, ale banki krajowe ze zdywersyfikowanymi portfelami kredytowymi byłyby w stanie zlekceważyć wynikające z tego straty kredytowe.Ponieważ banki centrów pieniężnych są duże, niekoniecznie są szybko rozwijającymi się instytucjami. Jednak w wyniku stosunkowo powolnego wzrostu mogą zasypywać swoich akcjonariuszy korzyściami finansowymi. Duże banki zazwyczaj wypłacają większość swoich zysków w formie dywidend i odkupują akcje, w przeciwieństwie do mniejszych, szybciej rozwijających się instytucji, które muszą zachować swoje zyski, aby sfinansować swój rozwój.

  ETF-y z dużymi bankami

  Najłatwiejszym sposobem kupowania akcji dużych banków jest kupowanie funduszy ETF, które są publicznymi funduszami, które posiadają inne akcje. Pomyśl o ETF jako o pojemniku, który przechowuje dużą liczbę akcji – wiele bankowych ETFów posiada od 20 do 200 akcji banków.

  Invesco KBW Banku ETF (NYSEMKT: KBWB) zapewnia łatwą ekspozycję największych banków na rynkach amerykańskich, ponieważ zawiera dokładnie 24 największych banków giełdowych, ważonych ich kapitalizacji skorygowanej o ich cenę akcji. ETF ma na celu śledzenie indeksu KBW Nasdaq Bank, który jest dla sektora bankowego tym, czym Dow jest dla największych amerykańskich akcji. Tak jak indeks Dow Jones Industrial Average obejmuje tylko 30 największych firm na rynku, indeks ten jest przeznaczony do śledzenia tylko 24 największych banków na rynku.

  I chociaż akcje 24 banków mogą wydawać się zbyt nieliczne dla prawdziwej dywersyfikacji, weź pod uwagę, że banki, które stanowią lwią część ETF, stanowią podobnie dużą część amerykańskiego sektora bankowego. Citigroup, JPMorgan Chase, Bank of America i Wells Fargo stanowią po około 8% ETF, czyli 33% aktywów ETF. Dogodnie jest to w przybliżeniu równe ich łącznemu udziałowi w rynku amerykańskich depozytów bankowych – około 1 dolara na każde 3 dolary zdeponowane w banku w Stanach Zjednoczonych znajduje się w posiadaniu jednej z czterech największych instytucji bankowych.

  Jedyną wadą funduszu ETF Invesco KBW Bank jest to, że jest on stosunkowo kosztowny, biorąc pod uwagę fakt, że nie posiada on tak wielu akcji. Wskaźnik kosztów wynosi 0,35% aktywów, co oznacza, że ​​na każde zainwestowane 1000 USD około 3,50 USD opłat jest co roku odejmowanych od jego aktywów (1000 USD × 0,35% = 3,50 USD). Chociaż wydatki, które poniosłeś, nie są nadmierne, ponieważ 10 największych akcji stanowi ponad 60% jego portfela, nie otrzymujesz również dużej różnorodności w przypadku rocznych kosztów.

  2. Banki regionalne

  Te „średniej wielkości banki są wystarczająco duże, aby konkurować w dużym regionie geograficznym, takim jak stan lub kilka stanów. W przeciwieństwie do banków centrów pieniężnych, które gromadzą depozyty i udzielają pożyczek w różnych częściach kraju, a nawet poza granicami kraju, banki regionalne mają tendencję do przyjmowania depozytów i udzielania pożyczek klientom na jednym obszarze geograficznym.

  Znajdując się w środku stawki, banki regionalne obejmują zarówno duże banki „ponadregionalne z aktywami co najmniej 100 miliardów dolarów, a także mniejsze instytucje, które mają aktywa zaledwie 1 miliarda dolarów. Wszystkie trzy poniższe banki są bankami regionalnymi, chociaż największy jest ponad 100 razy większy od najmniejszego.

  US Bancorp

  Praktycznie całe Stany Zjednoczone (z wyłączeniem stanów graniczących z Oceanem Atlantyckim lub Zatoką Meksykańską)

  BOK Financial

  First National Bank Alaska

  Źródło danych: dokumenty złożone przez banki do SEC. * Obejmuje aktywa, które zostaną nabyte, gdy BOK Financial zakończy przejęcie CoBiz Financial.

  Banki regionalne można postrzegać jako coś w rodzaju mieszanki między większymi krajowymi bankami centrów pieniężnych i bankami lokalnymi. Z jednej strony ich większe bilanse i zasięg geograficzny zapewniają im pewną dywersyfikację i udogodnienia banków narodowych (na przykład więcej oddziałów i bankomatów). Z drugiej strony, banki te zarabiają pieniądze głównie na tradycyjnych biznesach, takich jak pożyczki dla konsumentów i firm, zamiast doradzać miliardowym firmom technologicznym w sprawie najlepszej drogi wejścia na giełdę.

  Dlaczego warto inwestować w banki regionalne?

  Często mówi się, że banki regionalne znajdują się w „słodkim miejscu, wystarczająco duże, aby finansować średniej wielkości przedsiębiorstwa, ale często na tyle małe, że ich fortuny są związane z konkretnym regionem geograficznym, a nie z wzlotami i upadkami krajowych lub międzynarodowych sił gospodarczych.

  Oto dlaczego inwestorzy mogą zdecydować się na inwestycje w banki regionalne:

  • Zakłady na stopę procentową: banki regionalne są zazwyczaj bankami, które kupują, jeśli uważasz, że stopy procentowe mogą wzrosnąć. Powód jest stosunkowo prosty: banki regionalne zazwyczaj udzielają większej liczby pożyczek o zmiennym oprocentowaniu niż inne banki, w wyniku czego dochód odsetkowy, jaki uzyskują, rośnie lub spada wraz z rynkową stopą procentową. Ponadto, w porównaniu z bankami krajowymi, banki regionalne zazwyczaj uzyskują większy dochód z odsetek niż z opłat. Zatem, ponieważ odsetki stanowią większą część ich dochodów, zmiany stóp procentowych mają większy wpływ na ich dochody.
  • Więcej możliwości wzrostu: największe banki w Stanach Zjednoczonych mogą być „zbyt duże, by upaść, ale oznacza to również, że są zbyt duże, by rosnąć bardzo szybko. Banki regionalne mogą rozwijać się poprzez przejęcia i tworzenie oddziałów organicznych (tworzenie oddziałów de novo, w języku bankowym). Nawet największy bank regionalny, US Bancorp, jest mniej więcej jedną szóstą wielkości JPMorgan Chase, co tylko pokazuje, że banki te są nadal dość małymi rybami w bardzo dużym stawie. Prostota: chociaż największe banki regionalne są dość duże, z pewnością nie są to globalne banki inwestycyjne, które można znaleźć na Wall Street. Większość banków regionalnych zarabia na stosunkowo prostej działalności polegającej na przyjmowaniu depozytów i udzielaniu pożyczek. Banki regionalne łączą ekspozycję kredytową banków lokalnych z efektywnością kosztową dużych banków krajowych i banków centrów pieniężnych.Ryzyko związane z inwestowaniem w banki regionalne polega na tym, że generują one większą część swoich dochodów z kredytów. Chociaż to czyni je lepszymi dla inwestorów, którzy chcą akcji korzystających z rosnących stóp procentowych, oznacza to również, że nie mają stabilnych źródeł opłat, jakie mają największe banki. W związku z tym ich zarobki są bardziej wrażliwe na zmiany stóp procentowych, a także warunki gospodarcze. Jeśli gospodarka kurczy się, bezrobocie wzrośnie lub ceny nieruchomości spadną, banki regionalne, które więcej zarabiają na udzielaniu pożyczek, ucierpią bardziej niż większe banki o zróżnicowanych źródłach dochodów.

   Jedyny regionalny fundusz ETF, który warto posiadać

   Jeśli chodzi o fundusze ETF banków regionalnych, fundusz ETF SPDR S&P Regional Banking (NYSEMKT: KRE) rządzi jako największy pod względem aktywów i dziennego wolumenu obrotu. Jego popularność nie jest anomalią; fundusz oferuje naprawdę atrakcyjny sposób kupowania w dużej części banków regionalnych dzięki sposobowi, w jaki wybiera i inwestuje w akcje banków ze swojego portfela.

   „Sekretnym sosem ETF jest to, że używa zmodyfikowanego, równoważonego podejścia do konstruowania swojego portfela. Mówiąc prościej, podczas gdy wiele funduszy ETF inwestuje więcej w największe banki według wartości rynkowej, ten ETF inwestuje mniej więcej taką samą kwotę w każdym banku, niezależnie od jego wartości rynkowej. W ten sposób każdy bank stanowi mniej więcej równą część swoich aktywów, tak więc wyniki najmniejszego banku regionalnego mają taki sam wpływ, jak największy.

   W chwili pisania tego tekstu fundusz ETF SPDR S&P Regional Banking posiadał 127 różnych spółek, z których żadna nie stanowiła więcej niż 2% jego aktywów. To prawdziwy fundusz ETF dla banku średniej wielkości, ponieważ akcje banków o średniej i małej kapitalizacji stanowią odpowiednio 56,5% i 26,6% jego aktywów, według Morningstar .

   Ze wskaźnikiem kosztów wynoszącym 0,35% aktywów, ten fundusz ETF jest stosunkowo tani, biorąc pod uwagę jego zdywersyfikowany portfel i strategię. Fundusze o takiej samej wartości handlują znacznie więcej niż fundusze ważone kapitałem rynkowym, ponieważ czerpią zyski z akcji, które zyskały na wartości, i kupują więcej akcji, które straciły na wartości, aby zapewnić równą wagę wszystkich akcji. Replikacja to portfel i strategię kosztowałoby większość inwestorów sposób więcej niż 0,35% rocznie w komisjach gdyby próbowali zarządzać własnym portfelem 127 równo ważonych banków (5 dolarów za handel zarządzanie portfelem z 120-plus zapasy dodaje się szybko).

   Warto zauważyć, że spośród wszystkich bankowych funduszy ETF, które omówimy w tym artykule, fundusz ETF SPDR S&P Regional Banking ma jeden z najdłuższych osiągnięć (został uruchomiony w 2006 r.) I najwyższe wyniki w ciągu ostatnich 10 lat. To niekoniecznie jest zaskakujące. Równomierne podejście i skupienie się na bankach lokalnych pomogły uniknąć największych wybuchów bankowych podczas kryzysu finansowego w 2008 roku.

   3. Banki wspólnotowe

   Najmniejszy z banków, banki komunalne, działają na ogół na bardzo małych, lokalnych obszarach, nie większych niż pojedyncze miasto lub obszar metropolitalny obejmujący niewiele więcej niż kilka powiatów. Według Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) „prawdopodobieństwo, że banki lokalne są trzykrotnie większe niż inne banki, mają siedziby na obszarach wiejskich lub mikropolitycznych z populacją od 10 000 do 50 000 osób niż instytucje spoza społeczności. To całkiem dobrze podsumowuje klimat typowego banku społecznościowego.

   Banki wspólnotowe to proste banki. Pobierają złoża na jednym małym obszarze geograficznym i pożyczają je ludziom i firmom na tym samym obszarze. Pożyczanie to wszystko, co robią. W rzeczywistości, zgodnie z danymi zebranymi przez FDIC, około 70% aktywów banków wspólnotowych to pożyczki, w porównaniu z 53% w przypadku banków spoza społeczności.

   Dlaczego warto inwestować w banki społecznościowe?

   Banki wspólnotowe działają w zupełnie innym świecie niż banki centrów pieniężnych lub większe banki regionalne, ponieważ ich ekspozycje kredytowe rzadko wykraczają poza ich własne okręgi szkolne lub granice miast. Oto dlaczego inwestorzy mogą chcieć inwestować w banki społecznościowe:

   • Lokalna ekspozycja: sukces lub porażka banku lokalnego jest produktem ubocznym warunków ekonomicznych na obszarze geograficznym bezpośrednio otaczającym jego oddziały. To, co dzieje się w skali globalnej, a nawet krajowej, jest mniej ważne dla banku lokalnego niż dla banku regionalnego lub banku z centrum pieniężnym. Kalifornia może wśliznąć się do Oceanu Spokojnego, obcy mogą zniszczyć Manhattan, a Lake Superior może zalać całe Wisconsin, ale bank w Topeka w Kansas raczej nie odczuje wstrząsów w swoim portfelu lokalnych pożyczek.
   • Bogactwo przejęć: banki społecznościowe są nieodpartymi celami przejęć dla banków regionalnych i konkurencyjnych bankierów społecznościowych. Bank regionalny może wykupić bank społeczny, utrzymać większość swoich klientów i pożyczek, jednocześnie zamykając większość lub wszystkie kosztowne oddziały. W lipcu 2018 roku przeprowadzono 25 transakcji z udziałem banków o aktywach poniżej 1 mld USD. Tendencja ta prawdopodobnie utrzyma się przez wiele lat, ponieważ mniejsze banki łączą się w pary, aby obniżyć koszty, a większe banki przejmują małe banki w celu wzrostu. Zalety informacyjne: mniejsze banki po prostu wiedzą więcej o swojej lokalnej gospodarce i swoich klientach niż megabanki i mogą wykorzystać tę wiedzę na swoją korzyść. Badanie FDIC dotyczące wyników pożyczek w latach 1991–2011 wykazało, że banki wspólnotowe „mogą lepiej radzić sobie z gwarantowaniem pożyczek niż instytucje niekomercyjne ze względu na ich lokalne powiązania. Wyższe wyniki w zakresie kredytów na nieruchomości komercyjne były szczególnie silne, gdy ceny spadły, ponieważ „wskaźniki strat kredytowych były znacznie wyższe w bankach spoza wspólnoty niż w bankach komunalnych w okresie spadków na rynku nieruchomości, kiedy rosły wskaźniki strat.Banki społecznościowe były ulubionym sposobem obstawiania przyszłości z mniejszą liczbą banków, ponieważ niektóre zostaną nabyte z dużymi składkami, podczas gdy te, które pozostaną, będą czerpać korzyści z mniejszej liczby konkurentów w swoich społecznościach. Tendencja do coraz mniejszej liczby banków jest dobrze ugruntowana, ponieważ liczba banków komercyjnych w Stanach Zjednoczonych spadła z 14 400 banków w 1984 r. Do około 8500 w 1999 r. I około 4800 banków w czerwcu 2018 r.

    Największe ryzyko w przypadku banków społecznościowych polega na tym, że zazwyczaj konkurują one o najmniejsze pożyczki, takie jak jednorodzinne kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe lub pożyczki osobiste, które wymagają mniejszej wiedzy kredytowej i przyciągają większą konkurencję. Coraz częściej banki wspólnotowe konkurują również ze spółdzielniami pożyczkowymi, które nie mają motywacji do zysku, a zatem w wielu przypadkach mogą sobie pozwolić na płacenie wyższych stóp za depozyty i udzielanie pożyczek po niższych oprocentowaniu niż banki społecznościowe nastawione na zysk.

    ETF dla najmniejszych banków

    Na rynkach USA istnieją setki banków, z których większość jest bardzo małych i rzadko handluje. Uzyskanie ekspozycji na te mniejsze banki jest trudne, ale First Trust NASDAQ ABA Community Bank Index Fund (NASDAQ: QABA) oferuje bardzo przemyślany sposób kupowania ich w ramach ETF.

    Ten fundusz indeksowy wybiera akcje, rozpoczynając od wszystkich banków i oszczędności finansowych notowanych na giełdzie Nasdaq. Następnie eliminuje 50 największych banków pod względem aktywów (w końcu nie jest to ETF dla gigantycznych banków), a także wszystkie banki o kapitalizacji rynkowej mniejszej niż 200 milionów dolarów (aby uniknąć banków, których nie mogą kupić lub sprzedawać bez poruszania rynku).

    Banki, które pozostały (około 170 w dowolnym momencie) są następnie ważone według kapitalizacji rynkowej, tak aby największy z najmniejszych banków stanowił największą część portfela. Ale nie daj się zwieść jego wagi rynkowej, ponieważ fundusz ten skłania się ku poważnie małym bankom.

    Według danych Morningstar, akcje banków o małej i mikro-kapitalizacji stanowią odpowiednio 51% i 11% aktywów tego banku ETF. To ponad dwa razy więcej ekspozycji małych banków niż wspomniany fundusz ETF SPDR S&P Regional Banking, który sam w sobie jest raczej niewielki.

    Posiadanie tego banku ETF jest stosunkowo kosztowne, biorąc pod uwagę jego wskaźnik kosztów wynoszący 0,60%. Oczywiście, mając prawie 170 akcji w portfelu, samodzielne odtworzenie tego funduszu ETF kosztowałoby większość inwestorów znacznie więcej w postaci prowizji. Ponadto jest to stosunkowo wyjątkowy fundusz ETF, ponieważ nie ma żadnych prawdziwych konkurentów, którzy inwestują w banki tak małe jak ten ETF.

    Bankowy ETF typu all-in-one

    Do tej pory omawialiśmy, jak inwestować w banki na podstawie ich wielkości. Zrozumiałe jest, że niektórzy inwestorzy mogą po prostu chcieć posiadać jak najwięcej banków, dużych, średnich lub małych, i robić to bez płacenia nosa w kosztach, aby to zrobić.

    Dla inwestorów bankowych, którzy chcą posiadać jak najwięcej banków w całym spektrum, jest dla Ciebie idealny ETF: SPDR S&P Bank ETF (NYSEMKT: KBE). Ten fundusz ETF to nic nadzwyczajnego. Po prostu stara się śledzić indeks S&P Banks Select Industry Index, który obejmuje banki wyodrębnione z całego rynku akcji.

    SPDR S&P Bank ETF jest all-inclusive, ponieważ jest właścicielem zwykłych banków komercyjnych, oszczędnościowych (banków konsumenckich), firm zajmujących się finansowaniem hipotecznym i banków powierniczych, które są bankami, które istnieją jako usługi księgowe dla funduszy inwestycyjnych, funduszy emerytalnych i innych inwestorów. ETF inwestuje wyłącznie w spółki, których kapitalizacja rynkowa skorygowana o wartość rynkową przekracza 2 miliardy USD, co oznacza, że ​​firma musi mieć co najmniej 2 miliardy USD akcji dostępnych do obrotu na giełdzie. ETF waży swoje pozycje poprzez zmodyfikowane podejście równoważone, tak aby akcje banków były ważone mniej więcej jednakowo.

    Pomyśl o tym w ten sposób: jeśli zestawisz wszystkie akcje banków z limitami rynkowymi przekraczającymi 2 miliardy dolarów i zainwestujesz taką samą kwotę w każdą z nich, otrzymasz portfel bardzo podobny do SPDR S&P Bank ETF. Z 85 różnymi portfelami akcji i rocznym wskaźnikiem wydatków na poziomie 0,35%, jest to bankowy ETF typu „ustaw i zapomnij, który zapewnia ekspozycję na banki o różnych kształtach, rozmiarach i modelach biznesowych.

    Podsumowanie dotyczące bankowych funduszy ETF

    Akcje banków mogą być opłacalną inwestycją. Po pierwsze, banki są płodnymi płatnikami dywidend, ponieważ tylko bardzo rzadkie, bardzo szybko rozwijające się banki nie wypłacają swoim inwestorom okresowych kwartalnych dywidend. W rzeczywistości dość trudno jest znaleźć bank, który nie wypłaca dywidendy, ponieważ nawet najmniejsze banki generują więcej dochodów, niż mogą wiarygodnie zainwestować, aby wspierać wzrost depozytów i kredytów.

    Po drugie, akcje banków należą do nielicznych inwestycji, które faktycznie korzystają z rosnącej stopy procentowej. Podczas gdy wyższe stopy procentowe niezmiennie wpływają na wycenę akcji i obligacji, banki mają tendencję do szybkiego wzrostu zysków, gdy stopy procentowe rosną, ponieważ uzyskują większe spready między kosztami depozytów a dochodami z kredytów.

    Oczywiście sektor bankowy nie jest pozbawiony ryzyka. Siła dochodowa banku będzie w dużej mierze podążać za gospodarką, w której prowadzi działalność, a zyski w całym sektorze są wysoce cykliczne. W okresach wysokiego zatrudnienia i silnego wzrostu gospodarczego banki praktycznie drukują pieniądze, ponieważ straty kredytowe są niskie, a stopy procentowe zwykle rosną. Jednak w czasie recesji straty kredytowe nieuchronnie pochłaniają większą część ich przyszłych dochodów.

    Ale dzięki wzlotom i upadkom inwestorzy bankowi mogą uzyskać atrakcyjne zwroty. Inwestowanie w branży za pomocą jednego z czterech bankowych funduszy ETF opisanych powyżej byłoby dobrym sposobem na rozpoczęcie działalności w tym najważniejszym zakątku rynku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy