Użyj listu dotyczącego dobrej woli, aby usunąć opóźnienia w płatnościach z raportów kredytowych

Użyj listu dotyczącego dobrej woli, aby usunąć opóźnienia w płatnościach z raportów kredytowych
16 października 2020
Category: Kredyt Samochodowy

List z dobrą wolą wyjaśnia, dlaczego miałeś opóźnioną płatność i prosi wierzyciela o usunięcie go z twoich raportów kredytowych.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Opóźnienia w płatnościach karty kredytowej lub innej pożyczki mogą mieć szeroki wpływ finansowy, wykraczający poza wywołanie opóźnionych opłat i wyższych RRSO. Płatności dokonane z ponad 30-dniowym opóźnieniem mogą wpłynąć na Twoją zdolność kredytową, utrudniając zakwalifikowanie się do przyszłych pożyczek i uzyskanie dobrych stóp procentowych.

Jedno możliwe rozwiązanie: możesz być w stanie usunąć opóźnienia w płatnościach z raportów kredytowych i zacząć poprawiać swój kredyt dzięki „listowi dobrej woli”. List dobrej woli nie zawsze będzie działał, ale niektórzy konsumenci zgłosili sukces. Warto spróbować, ponieważ te obraźliwe znaki na twoim koncie mogą trwać siedem lat.

Zarządzaj długiem w trudnych czasach

Czasami nie da się uniknąć długu. Śledź swoje konta za pomocą NerdWallet, aby mądrze nimi zarządzać.

Co to jest list dobrej woli?

W liście o dobrej woli prosisz wierzyciela, który zgłosił twoje opóźnienia w płatnościach, o usunięcie obraźliwego znaku z twoich raportów kredytowych. Być może miałeś niespodziewaną zmianę okoliczności lub trudności finansowe. Niezależnie od sytuacji Twoim celem jest wyjaśnienie, dlaczego przegapiłeś płatności i dlaczego wierzyciel powinien usunąć je z raportu.

(Uwaga: jeśli raport kredytowy błędnie mówi, że przegapiłeś płatność, a nie, powinieneś zakwestionować błąd zamiast wysyłać list z dobrą wolą).

List z silną życzliwością prosi wierzyciela o współczucie dla ciebie. To przyjemne i uprzejme. Pokazuje, że bierzesz odpowiedzialność za utracone płatności i że będziesz na bieżąco z rachunkami w przyszłości.

Pomaga, jeśli możesz wskazać konkretną okoliczność (na przykład straciłeś pracę, ale od tego czasu znalazłeś nową) lub jeśli możesz pokazać niedawne osiągnięcia w zakresie terminowych płatności. Pisz krótko i słodko.

Po napisaniu listu wyślij go wierzycielowi, korzystając z adresu podanego na jego stronie internetowej lub w raporcie kredytowym. Być może będziesz musiał wielokrotnie skontaktować się z wierzycielem lub zadzwonić. Wytrwałość może pomóc ich przekonać.

Przykładowy list dobrej woli

Oto szablon listu dobrej woli za nieodebrane płatności kartą kredytową:

[Twoje imię i nazwisko] [Twój adres] Numer konta: [Twój numer konta]

Do tych których może to dotyczyć:

Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie tego listu. Piszę, ponieważ zauważyłem, że mój najnowszy raport kredytowy zawiera [opóźnienie płatności / płatności] zgłoszone w dniu [data / daty] dla mojego konta [nazwa konta].

Chcę, żebyś wiedział, że rozumiem swoje zobowiązania finansowe i gdyby nie [okoliczności, które spowodowały, że przegapiłeś płatność], miałbym doskonały rekord spłaty. Popełniłem błąd, pozostając w tyle, ale od tego czasu [opis tego, jak zmieniły się twoje okoliczności lub jak ulepszyłeś zarządzanie pieniędzmi]. Od tamtej pory mam nieskazitelny rekord terminowych płatności.

Planuję ubiegać się o [kredyt hipoteczny / kredyt samochodowy / itp.] I zauważyłem, że brakująca mi płatność może zaszkodzić mojej zdolności do zakwalifikowania się. Naprawdę wierzę, że nie odzwierciedla mojej zdolności kredytowej i zaangażowania w spłatę długów. Bardzo by mi pomogło, gdybyś dał mi drugą szansę i dokonał korekty wartości firmy, aby usunąć spóźnioną [płatność / płatności] dnia [data / daty].

Dziękuję za uwagę i mam nadzieję, że przyjmiesz moją prośbę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy